שנה סימן תאומים בכרמל

בית החולים "כרמל" מסכם שנה עם מספר שיא של לידות תאומים – 47 במספר, עם עלייה במטופלים, בניתוחים וגם עם פרידה ממנהלת בית החולים, פרופ' חן שפירא
שנה מרתקת במיוחד הייתה השנה בבית החולים כרמל, יותר ביקורים בחדרי המיון, יותר יולדות ותאומים חדשים, MRI חדש ושידרוג בציוד רפואי מתקדם.
וגם, אחרי 8 שנים נפרדת מנהלת כרמל פרופ' משנה קליני חן שפירא מכיסא ניהול בית החולים ועוברת לניהול המרחב החדש והגדול ביותר של הכללית בישראל.
"זאת היתה שנה מרתקת ותקופה מאתגרת בכרמל, גם בתפקידי החדש אדאג כי בי"ח כרמל ימשיך להיות בית חולים איכותי שירותי ומוביל לטובת כלל תושבי חיפה והצפון ", מסכמת את השנה מנהלת כרמל פרופ' חן שפירא.
אחרי 8 שנים מוצלחות ומרתקות הופכת מנהלת בית החולים כרמל פרופ' ( מ"ק) חן שפירא למנהלת המרחב החדש בחיפה וגליל מערבי, שיכלול בתוכו את בית החולים כרמל ואת מחוז חיפה וגליל מערבי על כ 800,000 חברי הכללית שבו.
בית החולים כרמל ימשיך ויהוה את המקום האיכותי המוביל בטיפול רפואי מתקדם עבור מטופלי הכללית בפרט, ועבור כלל תושבי האזור בכלל.
"השנה בכרמל הייתה שנה מלאת אתגרים והישגים, אומרת פרופ' (מ"ק) חן שפירא מנהלת כרמל. זאת היתה שנה של הובלה בכמעט כל המדדים בהם נבחן בית החולים, שנה של תרגילים ובדיקות מוכנות, ושנה בה הטמענו לעומק ובהצלחה את חווית השירות שאנו מעניקים למטופלים שלנו בכרמל. המשכנו לשמור על מקומנו בכרמל כמובילים באיכות רפואית, וכמובילים בין בתי החולים של הכללית בחווית המטופל, הישג אשר דורש עבודה מסודרת ומבוקרת כל הזמן, ובעיקר מחויבות גדולה מאוד של כלל הצוותים".

מעל 80 אלף מטופלים עברו השנה במיון כרמל. צילום: אלי דדון

מעל 80 אלף מטופלים עברו השנה במיון כרמל. צילום: אלי דדון

המיון בכרמל ממשיך להיות מיון מרכזי ואטרקטיבי המושך אליו חולים מכל הצפון, ובמקביל היה המיון המוביל בין כל בתי החולים של הכללית בשביעות רצון המטופלים, בדגש על היחס האישי והאנושי הניתן בו.
מעל 80,000 מטופלים עברו בחדרי המיון של כרמל, עלייה בכמות המבקרים מול ראש השנה הקודם. גם מספר הלידות ממשיך לעלות ולטפס בכרמל השנה, כמו גם מספר הפגים המטופלים בפגיה, שהתחדשה גם באתר הזמני שלה בחדר הורים מותאם ומודרני. השנה נרשמו 47 לידות של תאומים, עלייה של 57 אחוז בכמות התאומים וכ – 3,200 לידות מוצלחות במחלקת יולדות "הבוטיק" של כרמל.
העליה המשיכה גם במספר הניתוחים והפעולות בבית החולים כרמל. בניתוחים באורתופדיה, כירורגיה כללית, אורולוגיה, נשים, א.א.ג ועינים – עליה של מאות ניתוחים מתקדמים בשנה. עליה גם במספר צנתורי הלב כולל צנתורים מורכבים וטיפולים בהפרעות קצב, וכך גם בניתוחי הלב והריאות. חולי כליות מאזור חיפה והצפון עברו דיאליזות ביתיות עם עליה של 15% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, זאת בצד עליה בדיאלזות בבית החולים. המכון ההמטולוגיה כמעט הכפיל את הטיפולים בו, וגם במכון הדימות של כרמל עליה במספר בדיקות הסיטי והאולטרא סאונד עם כ 130,000 בדיקות דימות השנה, תוך מתן מענה לכלל בית החולים ולחולים אמבולטורים מכל הצפון.
בכרמל חוגגים גם שנה לפרויקט הדגל של בית החולים, מרכז שירות ומידע לניתוחים, אשר נותן תחנה אחת של שירות מלא לחולים ולצוות בדרכם לחדרי הניתוח. כיום המרכז כבר מעניק שירות מלא ל 2/3 ממחלקות בית החולים ובתוכנית להכניס את שאר המחלקות עד סוף השנה האזרחית. התגובות הן מהמטופלים, ממרפאות הקהילה ומהמחלקות המעורבות הן מצוינות, ובסקרים האחרונים התקבלו תוצאות מצויינות של שביעות רצון ממרכז השירות, ואנו ממשיכים כל העת להפיק לקחים וליישמם.
בית החולים כרמל ממשיך להוביל בהוראת הסטודנטים, ומחלקות ורופאים רבים זכו גם השנה בפרסי המרצים והמחלקות המצטיינות בהוראה, מחלקת א.א.ג קיבלה את אות המחלקה המצטיינת התמידית וגם המחלקה הקרדיולוגית קיבלה הצטיינות מיוחדת. גם באקדמיה המשיך בית החולים בכרמל לפרוח ולהתקדם, והשנה נוספו עוד מינויים בכירים רבים לצוות הרופאים של בית החולים. גם בסיעוד בית החולים ממשיך להוביל כשדה ההוראה המועדף והמוביל של ההסטודנטים לסיעוד בצפון ישראל.
בכרמל השנה צפויים מספר פרויקטים גדולים של בינוי ושיפוץ, אשר יתרחשו בו זמנית ויהיו אתגר אדיר ליכולת בית החולים להמשיך לקיים שרות רפואי טוב בתוך בינוי פעיל. חדרי הניתוח של אשפוז יום מתוכננים להיבנות מחדש כחדרים משודרגים ויאפשרו ביצוע ניתוחים גדולים יותר במתחם ממוגן , מתחם חדיש ומודרני אשר ישרת את המטופלים והצוות בימי השגרה, ובעיתות חירום.
חדרי הלידה והפגיה עולים בקרוב למתחם החדש ששופץ להם בסטנדרטים גבוהים ביותר, ונערכים לתחילת הבינוי של אגף היולדות והתינוקיה בקומה 7.
ציוד רפואי חדש מתקדם הוכנס השנה לכרמל במתחם ההדמיה ובמחלקות הכירורגיות השונות. ולשנה הבאה מתוכננת גם הצטיידות במכשיר CT חדיש למיון, חדר צנתורים עדכני, מכשירי שיקוף חדישים לניתוחי כלי דם, ועוד ועוד.
"מרכז רפואי כרמל ממשיך להיות מרכז רפואי מוביל ומצטיין באיכות ובטיחות בטיפול בחולה, בהישגים אקדמים ומחקריים רבים, וממשיך להטמיע טכנולוגיות חדשניות למען הטיפול המתקדם ביותר בחולים, אומרת פרופ' [מ"ק] שפירא. צוות בית החולים כולו משלב ידיים ופועל יחד לקידום האיכות והשירות לחולה ולמשפחתו.
בית חולים כרמל והמחוז של הכללית הם הבית של כולנו. הכללית זה אנחנו – ארגון הבריאות המוביל במדינה, ואנחנו כאן מצעידים את הבריאות של תושבי צפון ישראל באיכות ומצוינות אומרת פרופ' שפירא. הייחוד שלנו בכרמל הוא בצוות המקצועי והאנושי שלנו, אשר נותן שירות מקצועי, איכותי בטוח ובאמת מכל הלב" . מסכמת את השנה מנהלת כרמל פרופ' משנה קליני חן שפירא.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות