בצל המשבר הכלכלי: תושב חיפה נדהם לקבל בחזרה אבידה של אלפי דולרים

הנוסע כבר היה בדרכו למקום מגוריו בחיפה, כאשר צוות הרכבת גילה לפתע ארנק שמן ובו אלפי דולרים
 

צוותי רכבת ישראל מורגלים באיתור אבידות של נוסעים והשבתם לבעליהן, אך גם ותיקי תחנת ת"א ההגנה לא ישכחו את מה שאירע אתמול (ראשון).

במהלך משמרת בוקר שגרתית, גילה לפתע צוות האבטחה, בראשות ראש משמרת האבטחה אייטגב אנדעלמאו, כי נוסע אשר מיהר לרכבת שכח בתחנה את התיק האישי שלו ובו ארנק.

צוות האבטחה מיהר למנהלי המשמרת בתחנה, עוז יחזקאל ומתן חג'ג, שוידאו כי לא מדובר על חפץ חשוד, ולאחר מכן פתחו את הארנק ושם גילו לתדהמתם סכום של כ-2,000 דולר, לצד כרטיסי אשראי, מסמכים חשובים ותעודות מזהות.

 

צוות התחנה נדהם לגלות מה היה בתוך הארנק. צילום: דוברות רכבת ישראל

 

לאחר מספר דקות שבהן ניסה צוות התחנה לאתר את בעל האבידה באמצעות סריקות וכריזה שנשמעה ברחבי התחנה, הבינו מנהלי המשמרת כי הנוסע כבר עלה על הרכבת ליעדו, והתקשרו למשטרה, אשר לאחר בדיקה קצרה קישרה את עובדי הרכבת לטלפון של הנוסע.

הנוסע, ליאוניד, כבר היה בדרכו למקום מגוריו בחיפה, ונדהם לגלות שאיבד את הכסף ואת הארנק רק בעקבות שיחת הטלפון מעובדי הרכבת.

ליאוניד ירד במהירות מהרכבת בתחנת ת"א האוניברסיטה, ועלה במהרה על רכבת חזרה לתחנת ההגנה שם חיכה לו צוות התחנה עם האבידה.

 

מימין: מנהל המשמרת עוז יחזקאל, הנוסע ליאוניד, מנהל המשמרת מתן חג'ג'. צילום: דוברות רכבת ישראל

 

"אין סיפוק גדול יותר מלדעת שהצלחנו להציל את כספו של הנוסע, במיוחד בתקופה כזו רגישה מבחינה כלכלית", מספרים עוז יחזקאל ומתן חג'ג', מנהלי המשמרת בתחנת ת"א ההגנה אשר איתרו את הנוסע והשיבו לו את כספו, "אנו קוראים לכל נוסע שאיבד דבר מה ברכבת לפנות מיד לצוותי הרכבת ואנו נעשה כל שביכולתנו להשיב את האבידה לבעליה".

"נבהלתי מאוד כאשר עניתי לטלפון והתברר לי שהכסף והמסמכים שלי לא ברשותי", סיפר הבוקר הנוסע ליאוניד, "אני רוצה להודות לעובדי הרכבת על ההירתמות המהירה ועל המקצועיות".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות