"כמועצה אנחנו עושים את המירב על מנת לספק מענה חינוכי רחב"

בחוף הכרמל החליטו – כיתות א'-ד' ילמדו בבתי-הספר 5 ימי לימוד מלאים: "נאפשר לקהילה שלנו להתחיל ולחזור לשגרה"

קבינט הקורונה התכנס בתחילת השבוע וקבע כי בתי-הספר היסודיים יחזרו לפעול בהדרגה ובלימודים-לסירוגין. בחוף הכרמל נערכו וגיבשו מתווה ייחודי שיאפשר חמישה ימי לימוד מלאים לכל תלמידות ותלמידי כיתות א'-ד'. המתווה נבנה בשיתוף עם מחוז חיפה של משרד החינוך וייכנס לתוקף כבר בתחילת השבוע הקרוב.

בתי-הספר היסודיים יחזרו לפעול בתחילת השבוע, בהתאם להחלטת קבינט הקורונה מיום שני. על-פי ההחלטה, יחזרו הלימודים בהדרגה, במתכונת שתשלב לימודים מרחוק ולימודים פרונטאליים בהתאם ליכולות השונות של כל בית-ספר.

 

במועצה האזורית חוף הכרמל התכוננו לקראת החזרה ללימודים, כמו גם לחזרה לפעילות של החינוך המשלים והחוגים. עבודת המטה התקיימה בשבועות האחרונים ביסודיות ובשיתוף פעולה של כלל האגפים הרלוונטיים – אגף החינוך, האגף המוניציפלי, האגף לשירותים חברתיים וקהילתיים והמרכז הקהילתי מיר"ב, שהפעילות בו מתחדשת גם היא.

על פי המתווה, גני הילדים והמעונות של המועצה יחזרו לפעול באופן מלא בימים א'-ו'. בגילאי היסודי, כיתות א'-ד' ילמדו בקפסולות בבתי-הספר במשך 5 ימים מלאים. החל מתאריך 8 בנובמבר תלמידות ותלמידי כיתות ה'-ו' ילמדו יום בשבוע עם "מורה עד הבית" – למידה בקפסולות ביישובים, עם מורה ייחודי/ת לכל יישוב, מצוות בית-הספר האזורי. יום נוסף יוקדש לחינוך חברתי-ערכי, בשילוב מדריכות ומדריכי מחלקת הילדים והנוער של המועצה, שיגיעו ליישובים ויקיימו פעילות בקפסולות. בשאר הימים תתקיים כמובן למידה מרחוק.

באותו שבוע יחזרו לפעילות גם בתי-הספר התיכוניים של המועצה, כפר גלים והמשותף במעגן מיכאל, שם יחלו תלמידות ותלמידי כיתות ז'-יב' ללמוד בתכניות מותאמות לכל בית-ספר. התכנית תשלב למידה ביישובים – "מורה עד הבית", פעילות חברתית-ערכית, למידה מרחוק והתנדבות בקהילה. הצוות החינוכי בכל בית-ספר יעביר להורים ולתלמידים את המערכת המותאמת והמפורטת.

מוסדות החינוך המיוחד ימשיכו ויפעלו לפי שגרת הלמידה, כאשר לכל מוסד המערכת המותאמת לו. ההסעות ימשיכו ויפעלו כסדרן. כל תלמיד ותלמידה יקבלו מצוות בית-הספר את המערכת המלאה והמפורטת.

בנוסף, כחלק מתכנית "רמזור חוף הכרמל", המרכז הקהילתי מיר"ב ימשיך ויפעיל את "מיר"ב ביישובים" – מערך חוגים נייד, במסגרתו מגיעים מיטב המדריכות והמדריכים אל היישובים, ומקיימים פעילות באוויר הפתוח לילדים, נוער ולמבוגרים. גם הרכזות והרכזים של מחלקת הילדים והנוער ימשיכו ויפעלו ביישובים, בקבוצות הגיל השונות – ובכל תוך שמירה מירבית על בריאות הילדים, והקפדה על ההנחיות.

"בראש ובראשונה, מי שהופכים את כל המתווה הזה לאפשרי הם של המנהלות והמנהלים שלנו, שמנווטים את בתי-הספר בתוך תקופה מאתגרת מאוד, ועושים את זה במקצועיות גדולה. וכמובן צוותי ההוראה שלנו, עם המסירות הבלתי-נדלית, שהתגייסו כמו תמיד לטובת התלמידות והתלמידים שלהם באופן שראוי לכל הערכה", אומרת מנהלת אגף החינוך של המועצה, ד"ר גבי אסם.

"אני שמח שניתנה לנו האפשרות לבנות מתווה שיספק את המענה הרחב והמקיף ביותר לתלמידות והתלמידים בחוף הכרמל, ויאפשר למשפחות רבות לחזור ולקיים שגרה שכל-כך נחוצה בימים האלה" אומר ממלא מקום ראש המועצה והממונה על תחומי חינוך, חברה וקהילה, רפי אבני. "כל אגף ואגף נתן את חלקו על מנת שמתווה כזה יתאפשר. מהכנת המבנים והכשרת מתקנים וחללים נוספים לכל בית-ספר, דרך יצירת מסגרת חברתית-ערכית משלימה, היערכות של שירותי המעטפת – תיקשוב, מרכזי טיפול, שירות פסיכולוגי ועוד. שיתוף הפעולה בין האגפים הוא מצוין וזה מאפשר לנו לפעול בגמישות וביצירתיות, שהן המפתח לניהול בתקופה מאתגרת כמו זו."

ראש המועצה אסיף איזק סיכם ואמר כי "כמועצה אנחנו עושים את המירב על מנת לספק לתושבות והתושבים שלנו מענה חינוכי רחב, מקצועי ומקיף – זה תפקידנו כמנהיגות מקומית. החזרה של מערכת החינוך לפעילות, שתהיה הדרגתית ומדודה, עשויה להיות מלווה בעלייה מסוימת בתחלואה. התפקיד הנוסף שלנו, של כולנו ביחד, הוא באחריות המשותפת שלנו להקפדה על ההנחיות הבסיסיות: מסיכות, שמירת מרחק, היגיינה. אם לא מרגישים טוב, עדיף לא ללכת לעבודה, או לא לשלוח לבית-הספר. רק באחריות משותפת של כולנו נצליח לשמור את חוף הכרמל ירוקה ובריאה. העבודה המשותפת שלנו עם כלל היישובים נושאת פרי בהורדת התחלואה, וחשוב שנדע לשמר את זה".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוף הכרמל