הקואליציה למען החיים: בנשר נלחמים בתופעת האובדנות

גם אם המרוץ לחיסון הולך ומתקצר, הרי שההשלכות אשר הביא עמו משבר הקורונה, רחוקות מאוד מסיום. בנשר מגייסים את כל הגורמים בכדי לנסות ולהציל חיים

 

המחלקה לשירותים חברתיים, מחלקת הנוער, מרכז היום לקשיש, מחלקת החינוך והשירות הפסיכולוגי החינוכי, פיקוח ושיטור עירוני ורשת המתנסים העירונית הם רק חלק מהקואליציה שהקימה עיריית נשר למלחמה בתופעת האובדנות ההולכת וגואה בכל חלקי הארץ, כמו גם בעיר נשר, בעקבות וירוס הקורונה.

גם אם המרוץ לחיסון הולך ומתקצר, הרי שההשלכות אשר הביאה עמה מגפת הקורונה רחוקות מסיום.

מאז פרוץ המגפה מדווחים גופי הרווחה והשירותים הפסיכולוגים השונים, העירוניים והעמותות השונות, על עליה תלולה בגרף הפונים לסיוע נפשי.

 

תופעת האובדנות הולכת וגואה בצל משבר הקורונה. צילום אילוסטרציה

 

אך מה קורה כאשר האדם איננו פונה בבקשה לטיפול ומפתח נטיות אובדניות שלעיתים מתבררות רק לאחר מעשה?

לסוגיה הזו בדיוק גייס ראש העיר, רועי לוי, את כלל בעלי המקצועות הרלוונטיים בעיריית נשר כדי לייצר מערכת אנושית לזיהוי והתראה יעילה לזיהוי אובדנות.

כלל הגורמים נפגשו להדרכה אשר הועברה על ידי היחידה למניעת אובדנות של משרד הבריאות וארגון ״עמל ומעבר״ , זאת על מנת לקבל את הכלים המעשיים והתאורטיים לזיהוי הנטיות וטיפול בתושב עוד בשלב מוקדם.

יתרה מזאת במהלך ההדרכה ילמדו המשתתפים כיצד לטפל במקרה נטייה לאובדנות, כאשר הוא מתגלה, כדי לא להחמיר את המצב ולנהוג בזהירות הנדרשת.

 

 

ראש העיר רועי לוי אמר:

״כפי שהתראתי כבר בשלבים המוקדמים של התפרצות המגפה, הנזקים הכלכליים והפסיכו-כלכליים מכים בתושבי המדינה ולצערי גם בתושבי העיר שלנו"

.

ראש עיריית נשר, רועי לוי. צילום: דוברות עיריית נשר

 

ראש העיר רועי לוי:

"אנו פועלים כדי לתת לבעלי התפקידים אשר נמצאים בנקודות החיכוך המרכזיות עם הציבור, את הכלים לזהות ולהעניק סיוע כאשר הם נחשפים ל״דגלים אדומים״ הנוגעים לבעיות נפשיות ונטייה לאובדנות".

אופיר אבוחצירה, מנהל המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית נשר אמר:

״אני חושב שמדובר בהתגייסות מיוחדת במינה, כמעט כל מחלקה בעיריית נשר, או בארגוני הסמך שלה, אשר יש לה מגע ישיר עם תושבים עוברת הסמכה חשובה שיכולה להציל חיים.

"כולנו תקוה שלא נדרש לכישורים המקנים לנו בהדרכה. זוהי הזדמנות מצוינת לומר לכל תושב נשר שזקוק לנו- אנו פה בשבילך 24/7 עם כוננים, סיוע נפשי ופיזי וכל מה שנדרש. מי ייתן ונדע ימים טובים מאלה".

קוביה
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בנשר