"אנו מחויבים להמשיך ככל הניתן בשגרה המותאמת למציאות המשתנה"

"התפקיד אליו נכנסתי בתחילת השנה הינו מנכ"ל עתיד רשת חינוך ובתי ספר תיכונים": בראיון מיוחד לאתר 'ניוז חיפה קריות נט', אייל קרמר, מנכ"ל רשת עתיד, סיפר לנו על התפקיד החדש אליו נכנס, על ההתמודדות עם מגפת הקורונה ועל התכניות שאחרי
אייל קרמר, מנכ"ל רשת עתיד – מכללות ותיכונים שלה סניפים בחיפה, בראיון מיוחד ל'אתר ניוז חיפה קריות.נט' על התפקיד החדש לאחר שהיה בתפקיד בכיר בחברת אלקטרה, על ההתמודדות של רשת עתיד עם מגפת הקורונה, על התכניות לימים שאחרי המגפה וגם על ההתפתחות של הרשת בדגש על מחוז הצפון.

אייל ספר לנו קצת על עצמך – אתה הגעת מתפקיד בכיר בחברת אלקטרה והפכת למנכ"ל רשת עתיד בתחום החינוך. מה הוביל לשינוי?

"אני אשקר אם אומר שלא הופתעתי כאשר הגיע אלי הפניה מרשת עתיד. ב- 15 שנים האחרונות ביצעתי מגוון של תפקידים בכירים בחברות המובילות במשק. אלקטרה מוצרי צריכה, הוט, KONE ואלקטרה FM, כולל בשנים האחרונות תפקידי מנכ"ל, אולם כלום לא הכין אותי לפניה שהגיע מרשת בתי הספר עתיד".

אייל קרמר. תמונה: אלבום פרטי

מקפידים להציב סטנדרט גבוה בכל הקשור לאיכות פדגוגית ולמעטפת לוגיסטית בכל אחד ממוסדות החינוך שלנו". אייל קרמר. תמונה: אלבום פרטי

"ישנן שתי סיבות עיקריות לבחירה שלי לעזוב את המגזר העסקי ולעבור לתחום החינוך. בראש ובראשונה זו היכולת שלי כמנכ"ל, להוביל את רשת חינוך עתיד ורשת מכללות עתיד, שהן הרשתות מהמובילות כיום בישראל, ובכך להשפיע באמת על עתיד החברה הישראלית שבימים אלו עוברת טלטלה לא פשוטה. אין דבר שמעצב את החברה בה אנו חיים יותר מתחום החינוך".

"אותי זה ריגש ביותר ועל כן ההחלטה בהיבט הציוני והערכי שלה הייתה החלטה פשוטה ומתבקשת. מעבר לכך, פרנסיס קפל, מי שהיה הממונה על החינוך בארה"ב , אמר ש"החינוך הוא חשוב מדי בכדי להשאירו רק בידי אנשי חינוך". יש כאן תפיסה שאני מתחבר אליה מאוד. רשת מכללות ורשת חינוך אלו הן מערכות מורכבת מאוד, כמובן דורשות יכולת התמודדות פדגוגית עם האתגרים השוטפים, אולם אלו מערכות עתירות כ"א, תפעול מורכב והיבטים פיננסיים. לניסיון אותו אני מביא עמי מהמגזר העסקי יש תרומה חשובה".

תעשה לנו סדר בין המכללות של רשת עתיד, לבין התיכונים.

"זה פשוט, התפקיד אליו נכנסתי בתחילת השנה הינו מנכ"ל עתיד רשת חינוך ובתי ספר. רשת החינוך עוסקת בהפעלת מוסדות חינוך לבני נוער מגילאי 13 עד גיל 18 בפיקוח משרד החינוך ומשרד העבודה פריסה ארצית, כיום 55 מוסדות וכן ובהפעלת תכניות חינוכיות-פדגוגיות-חברתיות עבור משרדי ממשלה וגופים ציבוריים כגון שב"ס, משרד השיכון, משרד החינוך, ג'וינט ועוד. תפקידה של עתיד רשת חינוך היא לתת מעטפת פדגוגית בעיקרה הנתמכת על תשתית כלכלית, לוגיסטית ותפעולית לבתי הספר התיכונים שלנו. הרשת פועלת להוספת כלים לארגז הכלים הקיים של המנהלים וסגל ההוראה בבתי הספר שלנו תוך פיתוח יכולות הוראה מתקדמות מוטות עתיד".

"בחודש שעבר נכנסתי לתפקידי גם כמנכ"ל משותף בעתיד רשת מכללות. רשת המכללות עוסקת בלמידה והכשרה של בני 18+. הרשת מפעילה 15 מכללות להכשרה מקצועית וביניהן 4 בתי ספר להנדסאים, 3 מרכזי הכשרה ממשלתיים ו-2 מרכזי הכשרה צמודי מפעל, המכשירים מידי שנה מעל 15,000 לומדים".

"לתפיסתי, אסור לקבל מצב שבו הרצף החינוכי מסתיים בכיתה י"ב אלא חייב להמשיך הלאה על מנת להקנות לבוגרים כלים, הכשרה מקצועית והשכלה על תיכונית שתאפשר להם להשתלב בשוק העבודה באופן מייטבי. תפקידה של רשת המכללות עתיד היא בין הייתר להביא להישגיות ואחוזי דיפלום גבוהים כמו גם מניעת נשירה בקרב הסטודנטים שלנו באופן שיאפשר להם להשתלב בתעשייה ובמגזר העסקי".

קרמר ושר החינוך יואב גלנט. תמונה: אלבום פרטי

"הרצף החינוכי לא מסתיים בכיתה י"ב אלא חייב להמשיך הלאה על מנת להקנות לבוגרים כלים והשכלה על תיכונית שתאפשר להם להשתלב בשוק העבודה". קרמר ושר החינוך יואב גלנט. תמונה: אלבום פרטי

איך רשת עתיד מתמודדת עם מגפת הקורונה, בתיכונים ובמכללות?

"רשת המכללות נמצאת בתנופת עשייה אדירה, כך שמגפת הקורונה תפסה אותה מוכנה. הרשת עברה ללמידה היברידית  – לימודים מקוונים באמצעות מערכת מודול – מערכת לניהול למידה מקוונת מבוססת WEB ללמידה משולבת מחשב. תרגול מעשי מתקיים במעבדות הרשת הנמצאות בפריסה ארצית ובאמצעות המודול בהתאמה לצורך ולקורס".

"המכללות להנדסאים וטכנאים גדלות בהתמדה בקצב גדול והשנה, כחלק מהשפעות מגפת הקורונה, זה מורגש אף יותר. המכללות משלבות מסלולי למידה המותאמים לצרכי התעשייה כיום בהם הנדסאי תוכנה התמחות בסייבר, הנדסאי מכשור ובקרה ועוד".

"רשת חינוך צמחה בשנת הלימודים תשפ"א ב- 10! בתי ספר והיא מונה כיום 55 מוסדות חינוך. הרשת פיתחה את מודל המצפן לעתיד המציג פדגוגיה מותאמת ורלוונטית לימינו המדגישה תקשורת, שיתוף פעולה, חשיבה ביקורתית ויצירתית ופרסונליזציה (כל תלמיד בהתאם לצרכיו – בניית תכנית אישית). הקורונה יצרה לרשת את ההזדמנות לקפוץ עוד מדרגה בשבירת הפרדיגמות המוכרות של מבנה בית ספרי- כיתה/מורה ואפשרה לרשת לפרוץ קדימה עם מודלים המאפשרים מתן אוטונומיה לצוותי ההוראה וטיפוח תרבות של מצוינות בלידה היברידית ובכלים טכנולוגיים מתקדמים".

רשת חינוך עתיד מפעילה עשרות בתי ספר תיכונים באזור הצפון חלקם בתי ספר מהמובילים בישראל באחוזי הבגרות ובבגרות מצטיינת".

ספר לנו על ההתפתחות של רשת עתיד בצפון.

"רשת עתיד הוקמה לפני מעל ל- 30 שנה, כמכללה למקצועות התעשייה וטכנולוגיה מתקדמת. ברשת המכללות 6 מתוך 15 המכללות שלנו נמצאות באזור הצפון, זו פריסה משמעותית מאוד לטובת תושבי הצפון, כאשר 2 מהן הן מכללות הדגל שלנו בחיפה ובמעלות. אנו עדים בשנתיים האחרונות לגידול משמעותי בהיקף הסטודנטים שלנו. זו בהחלט הצבעת אמון של תושבי הצפון במכללות שלנו לאור ההישגיות הטובה, ואנו גאים על כך מאוד".

"אם מסתכלים על רשת בתי הספר שלנו, אנו צומחים בקצב משמעותי, אולי המשמעותי ביותר מבין כל הרשתות בישראל, וזאת לאור ההצלחה חסרת התקדים של הרשת בדירוג ההישגיות אותו מבצע משרד החינוך מדי שנה. כיום רשת חינוך עתיד מפעילה עשרות בתי ספר תיכונים באזור הצפון, חלקם בתי ספר מהמובילים בישראל באחוזי הבגרות ובבגרות מצטיינת. שמחנו להוסיף השנה לשורותינו את בית הספר התיכון בבנימינה כמו גם תיכון פקיעין ועוד".

רשת מכללות "עתיד "הוקמה לפני מעל ל- 30 שנה, כמכללה למקצועות התעשייה וטכנולוגיה מתקדמת

לסיכום, מה אתה מאחל לסטודנטים לקראת השנה החדשה?

"בתקופה מאתגרת זו, כאשר אנו חיים לצידה של מגיפת הקורונה אני רוצה לאחל בראש ובראשונה בריאות טובה וחזרה מהירה ככל שניתן לשיגרה הטובה והמבורכת אליה היינו רגילים, ובעיקר לחזור ל"ביחד" שלנו- להיפגש במפגשים פרונטאליים, ללחוץ ידיים, להתחבק ולהיות קרובים. ועד שכל זה יקרה, אני יכול להבטיח לתלמידים ולסטודנטים שלנו שהם בידיים הטובות בישראל. הן עתיד רשת חינוך והן עתיד רשת מכללות ערוכות הייטב לאתגר הלמידה מרחוק ומחוייבות באופן מלא להביאם לנקודת הסיום במוכנות הגבוהה ביותר עם התוצאות הטובות ביותר".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך