לפי האמונה הרווחת כל דבר שקורה לנו בחיים, קורה לטובה!

ליאור מרדכי בטור מיוחד לקראת השנה החדשה וחגי תשרי. על חשיבות החגים לעם היהודי ולאינדיבידואל, על תפילות להתרת נדרים, למה אומרים שנה טובה למרות הכל, ועל ההבדלים בין החגים שלנו לחגים של אחרים.

ערב ראש השנה

ראש השנה –  הוא משך זמן ארוך של 48 שעות בו אנו בונים לעצמנו את השנה הבאה. סימני החג, כמו השופר והתפילות– משמשים ככלי עבודה. גורלנו: חיים ומוות, בריאות וחולי, פרנסה, ילדים– מושפעים מימים אלו, הרבה מכך תלוי בנו. בימים אלו ניתנת לנו האפשרות, בערב ראש השנה ובשבוע הראשון של תשע"ו, לשנות לכולנו את יום דין. כתיבה וחתימה טובה!

"ריבונו של עולם, אתה ידעת שכל קדושתנו תלויה בימי ראש השנה הקדושים, שהוא התחלת השנה, יום ראשון בשנה ומשם נמשך הקדושה על כל השנה כולה…. תעזרנו שנזכה לטהר ולקדש מחשבתנו… ונזכה בזכות וכוח צדיקי אמת, שיהיה נשלם על ידנו כל התיקונים והייחודיים והקדושות שצריכים לתקן וליחד למעלה בראש השנה ויום הכיפורים". מתוך ליקוטי תפילות של רבי נחמן

לפני שנולדנו, בחרה נשמתנו- מתי ניוולד, מי יהיו ההורים שלנו, אם נתחתן ואם לא, כמה ילדים יהיו לנו ומה יהיה התיקון שלנו בעולם הזה. כל התשובות קיימות בתוכנו, אך מפת החיים שלנו משתנה, מתוך טעויות ובחירות לא נכונות. בראש השנה אנו מקבלים הזדמנות פעם אחר פעם, שנה אחר שנה, למצוא את מפת הדרכים המקורית שהועידה לנו נשמתנו. כאשר התחלתי את דרכי בעיסוקי הרוח למדתי על הדתות השונות. גיליתי במסעי שקל ונוח לנו להתחבר אל דתות המזרח מאשר אל השורשים שלנו. החוקים והקיצוניות, הרחיקו את רובנו מהמהות האמיתית ומהמקום הנכון, ממנו צמחה הדת היהודית. אין בכוונתי להחזיר מישהו בתשובה, אלא לכתוב על חשיבות החגים מההיבט הרוחני שלי. אם נביט באור אחר על התורה, החגים והמסורת נבין שבעצם מכאן צמח הכול. בעידן האינטרנט, הכבלים, הלוויין והנסיעות לחו"ל אנו חשופים יותר ויותר לתרבויות רבות ומגוונות. ימי ראשית החג, החג עצמו, ימי שמחה ואבל בדתות שונות, הם קודש הקודשים לאותו עם, מי מאיתנו לא מכיר את אווירת חג המולד בעולם, חודשיים לפני החג הרחובות מקושטים, הבתים זוהרים באורות נוצצים, עצי האשוח המשובחים ביותר מופיעים מכל חלון, הקניונים מלאים, וביום החג מיסות מועברות מהוותיקן לרחבי העולם, הכנסיות עמוסות באלפי נוצרים החוגגים ומתפללים לביאת המשיח – ישו. תראו לי נוצרי אחד אשר אינו מחכה בכיליון עיניים לערב חג המולד? ואצלנו ערב ראש השנה סובב תמיד סביב איפה נאכל, מה נקנה, מה סל הקניות הממוצע לחג, לאן נוסעים, יהיו פקקים, אצל ההורים שלי או שלך, אולי מלון? שכחנו להיכנס פנימה למהות האמיתית של החג. ביקום שלנו קיימים ארבע יסודות: אוויר, אדמה, מים ואש, גם אנו מכילים בתוכנו יסודות אלו. מעניין לדעת שגם חגי ישראל מזוהים עם ארבעת היסודות, לדוגמא: הפסח משויך ליסוד האדמה, ל"ג בעומר ליסוד האש, שבועות ליסוד המים ,ראש השנה ויום כיפור ליסוד האוויר. אנו מוצאים את עצמנו מתחברים לאנרגיות הגבוהות ביותר הקיימות ביקום. בחגים אלו יש חיבור ישיר אל מלאכי עליון והאלוקות. אנו עוסקים בתקופה זו בחשיבה על  מחילה, סליחה, התחלה חדשה והמתקת דינים.

 

בראש השנה אנו מקבלים הזדמנות פעם אחר פעם, שנה אחר שנה, למצוא את מפת הדרכים המקורית

בראש השנה אנו מקבלים הזדמנות פעם אחר פעם, שנה אחר שנה, למצוא את מפת הדרכים המקורית

 

 

תפילות להתרת נדרים, קללות וכישופים

 

היהדות מייחסת חשיבות רבה לכל מילה היוצאת מפינו. במהלך חיינו אנו מבטיחים הבטחות רבות, נשבעים ולא תמיד מקיימים. גם בדברים הקטנים והיומיומיים ביותר כמו: "אני אתקשר אליך מאוחר יותר", "מחר אני אתחיל בדיאטה", או כל דבר אחר הנאמר ללא צמד המילים "בלי נדר" נחשב לשבועה. בבוקר שלפני ראש השנה, יום כיפור ובערב יום כיפור עורכים תפילות מיוחדות להתרת אותם נדרים שנדרנו במודע או שלא במודע. תפילה זו מכילה בתוכה גם תפילה מיוחדת להתרת קללות וכישופים. בערב יום כיפור נערכת תפילת 'כל נדרי' שהיא התפילה הקיימת החזקה ביותר והמשמעותית ביותר לכל אדם. האור האלוהי נמצא בתפילה זו והתכוונות אמיתית תביא לביטול גזרות, עיכובים, והמתקת דינים וכמובן היא מבטלת כל הצהרה שנדר האדם בשגגה או בכוונה.

 

ערב ראש השנה ויום כיפור

חודש אלול מסמל את חודש הסליחות והבקשות, חודש תשרי מסמל התחלות חדשות. המילה תשרי גזורה מהשורש שרי– פירושו להתחיל. המשנה אומרת שבראש השנה נברא העולם ובתלמוד נאמר כי הקב"ה, יושב ביום זה על כסא דין וספרי החיים וספרי המתים פתוחים לפניו. מאוד מומלץ בראש השנה לחשוב אך ורק מחשבות טובות ולהזמין אל חיינו את כל אשר חפץ ליבנו לנקות ביום זה, כל מחשבה שלילית, וע"י הבקשות וההתכוונות, השנה החדשה תביא התחלות חדשות וטובות יותר. ביום הכיפורים– היום בו נחתם גורל האדם לשנה הקרובה מומלץ למעט בדיבור ולהרבות בבקשות, תפילות, סליחות וחשבון נפש.

יום הדין קרב. מרדכי. אלבום פרטי

יום הדין קרב. מרדכי. אלבום פרטי

 

שנה טובה ומתוקה

לפי האמונה הרווחת כל דבר שקורה לנו בחיים, קורה לטובה. אלו שיעורים שבחרנו לעבור וללמוד. אין מקריות שדבר זה או אחר קורה לנו. הנשמה שלנו בחרה את נתיב דרכה ולכן כל דבר נובע גם מרצונה של ההשגחה העליונה. השיעורים הקשים ביותר בחיינו הם למעשה הדבר הטוב ביותר עבורנו, ועל כן אנו בוחרים להגיד את המילה "שנה טובה" אך גם מתוקה למרות מה שתביא.

 

מרכז ליאור מרדכי-

טלפון לקבלת מידע ותאום פגישות אישיות- 050-6825465

אתר הבית- http://www.liorm.co.il/

פייסבוק- https://www.facebook.com/lior.mdi?ref=tn_tnmn

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה