חוף כרמל: תכניות העבודה הוצגו למליאת המועצה ולציבור

אגפי המועצה השונים בחוף הכרמל החלו בשנתיים האחרונות להציג תכניות עבודה בהן כל פעולה נגזרת מאחד מערכי המועצה, כל סעיף מקושר לתקציב המועצה וכל משימה מוגדרת באמצעות יעד מדיד


בסוף השבוע שעבר (ה') התקיימה ישיבה חגיגית של מליאת מועצת חוף הכרמל. כמדיי חודש שודרה ישיבת "המליאה השקופה" בשידור ישיר בעמוד הפייסבוק של המועצה, במהלכה הציגו מנהלות ומנהלי האגפים של המועצה את תוכניות העבודה של האגפים לשנת 2021.

לפני שנתיים, עם כניסתם לתפקיד, הובילו ראש המועצה אסיף איזק וסגניו רפי אבני וקובי ציטר, תהליך ארגוני נרחב במועצה. במסגרת אותו תהליך, החלו אגפי המועצה השונים לעבוד בכפוף לתוכניות עבודה מפורטות, מדידות, המקושרות לתקציב המועצה.

בכל שנה, כל מנהלות ומנהלי האגפים מציגים תכנית עבודה מפורטת, בה כל משימה ומשימה נגזרת מתוך אחד מערכי המועצה, ונועדה לקדם ולפתח אותו. ערכי המועצה נקבעו על ידי הנהלת המועצה, ומתמקדים בחדשנות, בקידום שותפויות, מצוינות בשירות ושוויון הזדמנויות.

תהליך אישור תכניות עבודה ותקציב חוף הכרמל. באדיבות המועצה האזורית חוף כרמל

תהליך אישור תכניות עבודה ותקציב חוף הכרמל. באדיבות המועצה האזורית חוף כרמל

 

בסמוך לכל משימה בתוכנית העבודה מצוינת העלות שלה (במידה וישנה עלות כספית), ומצוין הסעיף התקציבי אליו משויכת עלות זו. כך, למעשה, התוכניות מאפשרות לכל תושבת ותושב להבין לא רק מה צפוי להתקדם ולהתפתח במרחב המועצה, אלא גם לראות בדיוק כיצד ובעבור מה יושקעו כספי ומשאבי המועצה, בכל תחום ותחום: חינוך, קהילה (מיר"ב), שירותים חברתיים (רווחה), מוניציפלי (שפ"ע), בטחון וחירום, איכות הסביבה, שירותים ליישובים ועוד. בנוסף מוצגות גם תוכניות העבודה של מי שאינם עוסקים באופן שוטף במתן שירות לתושבים (מבקר המועצה, אגף הכספים וכדומה).

אסיף איזק. צילום: רות לואר באדיבות דוברות המועצה

אסיף איזק. צילום: רות לואר באדיבות דוברות המועצה

 

בישראל ישנן 255 רשויות מקומיות – עיריות, מועצות מקומיות ומועצות אזוריות. רק כ 15% מהן עובדות בכפוף לתוכניות עבודה מפורטות, מדידות ומקושרות תקציב. "אני רואה חשיבות גדולה בהצגת תוכניות העבודה כפי שהן. זה דרש התארגנות והסתגלות בכלל האגפים, אבל כולם נרתמו לעניין לא יוצא מן הכלל, מתוך ההבנה המשותפת של חשיבות הדבר", אמר ראש המועצה אסיף איזק והוסיף "תוכניות העבודה מאפשרות לנו לשקף, לעצמנו ולציבור, את המהות של עבודתנו כרשות מקומית: את הערכים שמובילים אותנו, את המהלכים המדויקים שיובילו אותנו לשם, ואת המשאבים שיידרשו לכך. זה תהליך שהיה לנו חשוב מאוד לקדם כאן במועצה, ואני רוצה לנצל את ההזדמנות כדי להודות לשותפיי, רפי אבני וקובי ציטר, על ההובלה והתיכלול, וכמובן לכל מנהלי ומנהלות האגפים, העובדות והעובדים – שהם לא רק מתווים את התוכניות, אלא גם אלה שדואגים לבצע אותן בשטח, הלכה למעשה."

 

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם אתם נוהגים לחסוך כסף בכל חודש?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי