"אני מרוצה מהמכללה, מהיחס האישי ומאיכות הלמידה המצוינת"

הכירו את שלמה אלקחר, סטודנט של הקריה האקדמית אונו בקמפוס חיפה, שבגיל 68 החליט ללמוד תואר במשפטים לאחר קריירה מצליחה, בין היתר, כסמנכ"ל אלביט. בראיון מיוחד שוחחנו על היתרונות של הלמידה באקדמיה בכלל ובקריה האקדמית אונו בפרט בתקופת הקורונהבראיון מיוחד לאתר 'ניוז חיפה קריות' שוחחנו עם שלמה אלקחר, סטודנט בקריה האקדמית אונו קמפוס חיפה לתואר ראשון במשפטים. בראיון שוחחנו על חווית הלימודים בקמפוס, על הלמידה בתקופת הקורונה ועל יתרונותיה, וגם למה כדאי למרות הקורונה להתחיל ללמוד באקדמיה בכלל, ובקריה האקדמית אונו בפרט.

שלמה, ספר לנו על עצמך.

"שמי שלמה אלקחר מחיפה, בן 68 גמלאי של אלביט מערכות. בעברי הייתי מנכ"ל של חברת סאיקלון, שהיא חברת בת של אלביט מערכות וסמנכ"ל אלביט מערכות יבשה וגם וחטיבת כלי טיס. יש לי שני תארים ראשונים קודמים, הנדסת חשמל מהטכניון שסיימתי בהצטיינות ועוד תואר ראשון במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב, שגם אותו סיימתי בהצטיינות. לקראת הפרישה החלטתי שאני רוצה ללמוד משפטים, מאחר וזה דבר שתמיד רציתי לעשות. בתואר התנדבתי גם להיות נציג הכיתה שלי".

שלמה אלקחר. תמונה: אלבום פרטי

שלמה אלקחר. תמונה: אלבום פרטי

 

למה בחרת ללמוד דווקא בקריה האקדמית אונו?

"ראשית שמחתי מאוד שיש קמפוס בחיפה מאחר וזה בעיר שלי. שנית, הקריה האקדמית מציעה מסלול לימודי ערב, שזה מאוד נוח לשלב עם דברים נוספים. אני מרוצה מהמכללה, מהיחס האישי ומאיכות הלמידה המצוינת".

"אני מסיים כעת שנה ראשונה בתואר, וההרגשה במכללה מאוד טובה. אחרי שבועיים בערך שהתחלתי ללמוד כבר עברנו ללמידה בזום בעקבות מגפת הקורונה, אבל אני חושב שרואים שיש השקעה גדולה בסטודנטים. עצם העובדה שגם השיעורים שמועברים בזום מוקלטים, מאפשר לנו לחזור לשיעור אחר כך בעצמנו ולצפות בו, דבר שלא אפשרי בלמידה פרונטלית".

הקריה האקדמית אונו קמפוס חיפה. באדיבות הקריה האקדמית אונו

הקריה האקדמית אונו קמפוס חיפה. באדיבות הקריה האקדמית אונו

 

"אני חושב שהזום היא שיטה מאוד טובה. ברגע שיתאפשר עדכנו אותנו מהמכללה שתתקיים למידה פרונטלית בקבוצות קטנות בנוסף ללמידה בזום, דבר שיכול להיות בעל ערך מוסף עצום לנו הסטודנטים. מצד המרצים אנחנו מרגישים יחס אישי, המצלמות דלוקות וכולם מדברים עם כולם. רוב המרצים ככולם זוכרים את השמות של הסטודנטים בשיעור ולוקחים חמש דקות בתחילת כל שיעור בהתייחסות אישית לסטודנטים".

הקריה האקדמית אונו קמפוס חיפה. באדיבות הקריה האקדמית אונו

הקריה האקדמית אונו קמפוס חיפה. באדיבות הקריה האקדמית אונו

 

האם היית ממליץ בקורונה להתחיל ללמוד בתקופת קורונה?

"בהחלט. אני בעד ללמוד תמיד, וכפי שציינתי גם לזום יש המון יתרונות. בזום גם נוצרות חברויות מיוחדות מאחר וכולנו מצולמים ומשוחחים אחד עם השני במהלך השיעור, כך שהפן החברתי לא נפגע. חשוב לציין גם שהמכללה מעניקה תמיכה מאוד גדולה בכל פניה או בעיה, גם המרצים וגם מנהל הסטודנטים, כך שהסטודנטים אף פעם לא מרגישים לבד".

 

 


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך