הקרן לחיפה העניקה מלגות בסך עשרות אלפי שקלים

הקרן לחיפה מלווה, תומכת ופועלת בשיתוף פעולה זו השנה השנייה עם אשכול מעורבות קהילה אקדמיה בטכניון בראשותה של פרופ' רות מרגלית. המלגות ניתנו לסטודנטים המרכזים פרויקטים קהילתיים
הקרן לחיפה העניקה מלגות בסך עשרות אלפי שקלים לסטודנטים מהטכניון המרכזים פרויקטים קהילתיים בחיפה במסגרת אשכול מעורבות קהילה אקדמיה בטכניון.

במסגרת אשכול המעורבות, שהוקם בטכניון ב-2017 כדי לפתח את החינוך ולעודד את ערך המעורבות החברתית, נערכים קורסים ופעילויות רבות אחרת. תוכנית האשכול נבנתה על ידי פרופ' רותי מרגלית, פרופ' חבר (אורח) בפקולטה לרפואה ע"ש רפפורט ורופאת משפחה, והיא פועלת עם עיריית חיפה (המחלקה לעבודה קהילתית, התנדבות ותעסוקה באגף הרווחה), משרד הבריאות, משרד החינוך וגורמי החברה האזרחית בעיר, זאת כדי לאתר ולבחור את האתגרים הדחופים לקידום בריאות עם אוכלוסיות מודרות ברמה העירונית.

לדברי בעז הירש מהנהלת הקרן לחיפה, "תוכנית השותפות מתבססת על ההבנה כי לאקדמיה תפקיד חשוב במעורבות בפתרון אתגרים חברתיים ועל כך שחברי הקהילה יכולים לתרום רבות בתהליך החינוכי של הסטודנטים."

(מימין לשמאל) חברי הוועד המנהל בקרן לחיפה קובי זייד וטובה גילת עם בעז הירש מהנהלת הקרן (צילום ראובן כהן)

חברת הוועד המנהל של הקרן לחיפה טובה גילת אמרה כי "הקרן לחיפה פועלת בשיתוף מלא עם עיריית חיפה וערה בראש וראשונה לצורכי העיר ותושביה."

התוכנית נבנית מתוך עקרונות של כבוד הדדי, שותפות וכיבוד זכויות יסוד ומאפשרת חשיבה ביקורתית ויצירתית של כל השותפים מתוך ניסיון לפתח קשרים ומעורבות ארוכת טווח. בין מטרותיו של האשכול: הגברת המודעות למעורבות חברתית בקרב הסטודנטים, יצירת מסגרות רב-תחומיות לשיתופי פעולה ולעשייה חברתית משמעותית, יצירת מסגרת למנהיגות ויזמות בקרב הסטודנטים ויצירת מסגרת לשימוש במיומנויות מקצועיות כבר שלב הלימודים.

פעילויותיה של הקרן לחיפה מתפרסות על פני מגוון רחב של תחומים ובהם חינוך, תרבות וקהילה והיא פועלת לקידום פעילויות ופרויקטים קהילתיים.

הקרן היא גוף שאינו נושא רווחים (מלכ"ר), והתרומות המתקבלות הן בישראל והן בארה"ב, בקנדה, באנגליה ובגרמניה פטורות ממס.


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחברה