מנצחים את השפעת בצל הקורונה

מתחם ייעודי לחיסוני שפעת לטובת חברי מכבי הוקם בקריית מוצקין. אביטל משעלי, מנהלת הסיעוד במרחב קריית מוצקין – ים: “אני מזמינה את כל אוכלוסיות היעד להגיע להתחסן בהקדם”
מבצע חיסוני השפעת בעיצומו. במכבי קוראים לאוכלוסיות היעד להגיע להתחסן בהקדם.

נפתח מתחם חיסונים ייעודי לחברי הקופה בבניין העירייה הישן. המטרה: למנוע התקהלות ולשמור על בריאותם של החברים.  בהתאם להנחיות משרד הבריאות כרגע יינתן החיסון לאוכלוסיות בסיכון בלבד.

במכבי שירותי בריאות מדווחים כי עד עתה חוסנו בקריות למעלה-61% חברי מכבי מעל גיל 65 ולקראת תחילתו של החורף קוראים לאוכלוסיות היעד להגיע להתחסן בהקדם בזימון תור מראש על מנת למנוע התקהלויות ולשמור על בטיחות המטופלים והמטפלים.

יצוין כי עבור מטופלים מרותקי בית ובעלי מגבלות וכן דיירים בדיור מוגן הוענק שירות חיסונים מלא והם חוסנו בביתם ע"י צוות המרפאה .

צילום: מכבי

לפי המלצת משרד הבריאות יינתנו כרגע החיסונים לחברים מקבוצות סיכון, אשר נמצאים בסיכון הגבוה ביותר לסיבוכים רפואיים עקב הידבקות בשפעת. קבוצות אלה כוללות בין היתר, בני 65 ומעלה, חולים במחלות כרוניות,  ילדים מגיל חצי שנה ועד 12 שנים, נשים בהריון ועובדי מערכת הבריאות.

החיסון נגד שפעת מורכב מ-4 זנים מומתים של שפעת בהתאם להרכב שהומלץ על ידי ארגון הבריאות העולמי, כמו כן, התקבלו חיסונים ייעודיים לגילאי 65 פלוס  וחיסונים בתרסיס לגילאי שנתיים עד 49.

חשוב לדעת כי הנגיף מדבק מאוד ומועבר דרך האוויר, על כן, מעבר לקבלת החיסון, מדגישים במכבי כי ישנה חשיבות רבה באוורור חדרים, בשטיפת ידיים ובכיסוי הפה באמצעות המרפק ולא כף היד, באם משתעלים או מתעטשים.

אביטל משעלי מנהלת הסיעוד במרחב קריית מוצקין. צילום: מכבי

אביטל משעלי, מנהלת הסיעוד במרחב קריית מוצקין – ים: אני מזמינה את כל אוכלוסיות היעד להגיע להתחסן בהקדם לפני בוא החורף ולהגן על עצמם ככל הניתן .

השפעת היא מחלה מסוכנת וגורם משפיע על תמותה מוגברת ובמיוחד בשנה זו, בה אנו מתמודדים עם נגיף הקורונה, ישנה חשיבות רבה לחיסון .

במתחם הייעודי שהקמנו, בנוסף לחיסוני השפעת שאנו מבצעים, אנו מפעילים עמדת קידום בריאות לצורך שמירה על רצף בריאותי ובדיקות שגרה גם בימי הקורונה .

כולנו תקווה שתהיה השנה היענות גדולה מצד התושבים להגיע ולהתחסן ובשל כך נראה השנה פחות תחלואה של שפעת בישראל .

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות