שר החינוך ביקר בקרית אתא וחילק מחשבים לתלמידים

שר החינוך יואב גלנט בביקור בחטיבה העליונה רוגזין: "מחשב לכל ילד, בעידן הקורונה ובכלל, הוא תנאי בסיסי להצלחה"; ראש העיר יעקב פרץ: "חלוקת המחשבים היא תולדה של קריאת המפה והבנה של המציאות החינוכית והחברתית"

במסגרת התכנית הלאומית "כיתה דיגיטלית" של משרד החינוך הגיע הבוקר שר החינוך יואב גלנט לביקור בחטיבה העליונה רוגוזין בקרית אתא לטקס חלוקת מחשבים לתלמידי העיר.

התכנית החדשה הופכת את מערכת החינוך לדיגיטלית וחדשנית, ובד בבד נותנת מענה רחב לפערים החברתיים שחשפה הקורונה.

 

במסגרת הפרוייקט יחולקו 950 מחשבים לתלמידי העיר שאין ידם משגת לרכוש מחשב. מספר המחשבים שחולקו מבוסס על מיפוי מוקדם שערכו מנהלי בתי הספר בעיר ובהתאם למדד הטיפוח של כל בית ספר, כאשר בחטיבה העליונה רוגוזין חולקו 164 מחשבים הכוללים גם מודם וחיבור רשת.

אמצעי הקצה יחולקו לבתי הספר ויהיו חלק מהרכוש הבית ספרי, במתכונת "ספריית השאלה בית ספרית", ויהיו זמינים לתלמידים בשגרה ובחירום. בית הספר ישתמש באמצעי הקצה הן בשגרה ללמידה מתוקשבת בבית הספר והן ללמידה מרחוק מהבית זאת כדי שהתלמידים ישתלבו בלמידה מרחוק במטרה לצמצם פערים דיגיטליים.

תמונה: באדיבות דוברות קרית אתא

בחטיבה העליונה רוגוזין חולקו 164 מחשבים הכוללים גם מודם וחיבור רשת. תמונה: באדיבות דוברות קרית אתא

 

ראש העיר יעקב פרץ הודה לשר גלנט על העמידה בחזית מערך החינוך הלאומי ועל ההובלה של המבצע להענקת כלי לימוד חשובים לתלמידי ישראל. לדבריו:" כל החלטה חינוכית שהתקבלה בממשלה ובקבינט יושמה באופן מיידי בקרית אתא. פתחנו את מסגרות החינוך המאושרות, תוך שמירה על קבוצות הלימוד בבתי הספר ובצהרונים ואנו נכונים להפעיל כל יוזמה חינוכית שתאושר. העובדה שאנו מתחילים לחלק 950  מחשבים מתקדמים בקרית אתא היא תולדה של קריאת המפה והבנה של המציאות החינוכית והחברתית."

שר החינוך, יואב גלנט:* ״התוכנית  הלאומית שהשקנו – ׳כיתה דיגיטלית׳ – מהווה נדבך מרכזי במימוש המחויבות שלנו לצמצום פערים במערכת החינוך. כביטוי למחויבותנו זאת, הצבתי יעד מרכזי עם כניסתי לתפקיד: לאפשר לכל תלמיד בישראל, ללא הבדל דת, מקום מגורים או מצב סוציו-אקונומי, את הכלים המיטביים להצליח ולפרוח. מחשב לכל ילד, בעידן הקורונה ובכלל, הוא תנאי בסיסי להצלחה ואנו מובילים מאמץ ראשון מסוגו ליישמו במהלך השנה הקרובה״.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם אתם מקפידים להתרחץ בחופים מוכרזים בלבד?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בקרית אתא