בית הספר תל חי בעקבות הגיבורים של בני ציון

"הגיבורים של בני ציון" הוא שמה של תערוכת צילום ייחודית שהפיק המרכז הרפואי בני ציון המציגה את הצוותים הרפואיים ברגעים שונים במהלך משבר הקורונה כפי שנתפסו בעדשתו המקצועית של הצלם החיפאי, מיכה בריקמן.
כשאי אפשר להביא את הקהל לצפות בתערוכה הממוקמת בלובי בית החולים החליטה קרן כבירי, מנהלת אגודת ידידי המרכז הרפואי בני ציון ומיוזמות התערוכה להנגיש את התערוכה גם לתלמידים מתוך רציונל להראות להם מקרוב מיהם הגיבורים בלבן שמזוהים עם הלחימה בנגיף, ולעורר שיח רגשי על הרגשות של הצוותים הרפואיים ומה עובר עליהם בעת הזו.

צוות מחלקת קורונה ושירי שרוני, מנהלת משאבי אנוש. צילום: קרן כבירי

לרעיון המקורי גייסה קרן את רויטל אפלבאום, מנהלת בית הספר היסודי תל חי בו לומד בנה הצעיר. רויטל התלהבה מייד והבינה את הערך החינוכי והחברתי המוסף הגלום במיזם לתלמידיה. בית הספר יצר מערך שיעור מיוחד בנושא ערבות הדדית וסולידריות חברתית הכולל צפייה בתמונות התערוכה מקטלוג דיגיטלי, שיח פורה בכתה בהתאם לשכבת הגיל, כתיבת מכתבים אישיים וציורים לצוותים ואיסוף עוגות ביתיות למען הצוותים הרפואיים.

עוגות טעימות באדיבות ילדי והורי בית הספר תל-חי. צילום: קרן כבירי

לדברי רויטל אפלבאום, מנהלת בית הספר " הילדים והצוות הפדגוגי גילו עניין וסקרנות בתמונות המיוחדות ובסיפור שהן מספרו. משפחת תל חי התגייסה לפרויקט בעל ערך קהילתי רב והוכיחה עד כמה כוחנו באחדותנו. אני גאה להיות שותפה ללמידה מעוררת השראה ולעשייה קהילתית חשובה למען הקהילה החיפאית".

 

קוביה


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות