חיפה: העיריה קבעה שורת צעדים במטרה למנוע עלייה נוספת במספר חולי הקורונה

בישיבה שהתקיימה הבוקר, בהשתתפות נציגי פיקוד העורף, החליטה העירייה לנקוט בשורת צעדים שיותאמו לרמת התחלואה בכל שכונה. כל הפרטים
 

עיריית חיפה פועלת לקטיעת שרשרת ההדבקה בנגיף הקורונה:

על פי נתוני משרד הבריאות, נמשכת מגמת העלייה במספר החולים בנגיף הקורונה במרבית שכונות העיר, ומספר החולים בחיפה המוגדרת כ"עיר צהובה" עומד היום (שני) על 314 חולים.

 

העיריה תנקוט בשורת צעדים במטרה להתמודד עם העלייה במספר חולי הקורונה בעיר. בתמונה, ראש העיר עינת קליש רותם עם הרמטכ"ל אביב כוכבי. צילום: דוברות עיריית חיפה

 

עיקר התחלואה מתרכזת בשכונות:

חליסה המוגדרת אדומה ובשכונות: תל עמל, רמת בן גוריון, כרמל צרפתי, עין הים, בת גלים, הדר מערב והמבואות הדרומיים כפר סמיר – המוגדרות כצהובות.

במטרה למנוע את המשך התפשטות המגיפה והרחבה נוספת של מעגלי ההדבקה החליטה העירייה בישיבה שהתקיימה הבוקר, בהשתתפות נציגי פיקוד העורף לנקוט בשורה של צעדים שיותאמו לרמת התחלואה בכל שכונה.

בין הצעדים עליהם החליטה העירייה:

• סגירה אוטומטית לשלושה ימים של מוסדות החינוך בכל שכונה שתוכרז כאדומה, עד לסיום החקירות האפידמיולוגיות וביצוע בדיקות לתושבי השכונה המעוניינים בכך.

• אנשי חינוך ותלמידים המתגוררים בשכונה המוגדרת כ"כתומה" או "אדומה", לא יוכלו לצאת מהשכונה כדי ללמוד או ללמד במוסדות חינוך המצויים מחוצה לה.

• הפסקת הפעילויות הקהילתית בשכונות האדומות לצד הגברת פעילות מערכת הרווחה בשכונה.

• הפסקת פעילויות ספורט וסגירת גנים ופארקים ציבוריים בשכונות האדומות.

• הגברת האכיפה המשטרית והעירונית של תקנות החירום.

• בחינת אפשרות להגבלות תנועה בשכונות האדומות.

 

במקביל ממשיכה העירייה לפעול על מנת לאפשר למספר רב ככל הניתן של תושבים להיבדק במתחמי בידוק, אותן היא מפעילה בשיתוף פיקוד העורף ומד"א, ללא עלות, ללא הפנית רופא וללא צורך בבידוד.

בשכונת חליסה תפעל העמדה במרכז הקהילתי שברחוב הירדן 23 ביום חמישי ה – 26.11 – בין השעות 13:00 – 19:00 [כניסה רגלית] .

במרכז הקונגרסים תפעל עמדת במתכונת Drive-in בימים:

שלישי: 24.11 בין השעות 14:00 – 20:00.
שבת: 28.11 בין השעות 14:00 – 21:00.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות