כיכר על שם השוער האגדי אבי רן ז"ל נחנכה בחיפה

כיכר על שם שוער קבוצת מכבי חיפה ונבחרת ישראל לשעבר, אבי רן ז"ל, נחנכה הערב (שני) בחיפה
 

בטקס מרגש, בהשתתפות ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, השר צחי הנגבי, בני משפחה ומכרים, נחנכה הערב (ב') בקריית-אליעזר כיכר על שמו של אבי רן, ז"ל – מגדולי השוערים הישראליים בכל הזמנים ומי שהיה שוערן של קבוצת הכדורגל מכבי חיפה ונבחרת ישראל.

 

כיכר ע"ש אבי רן ז"ל נחנכה הערב בחיפה. בתמונה ראש העיר עינת קליש רותם, עם אביו של רבי רן ז"ל. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

 

במרכז הכיכר הוצב פסל ברונזה בדמותו של השוער האגדי, אותו תרמה משפחתו של רן ז"ל לעיריית חיפה.

הכיכר החדשה, אשר מעתה תישא את שמו של רן ז"ל, נמצאת בצומת הרחובות צה"ל וגדנ"ע בשכונת קריית אליעזר, בסמוך למקום, בו היה קיים בעבר האצטדיון העירוני – "אצטדיון קריית אליעזר" – בו שיחק רן במרבית שנותיו.

 

ראש העיר עינת קליש רותם (משמאל) עם משה רן (במרכז) ובעלי מכבי חיפה, יעקב שחר. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

 

בטקס המרגש שנערך הערב נשאו דברים אביו של רן, משה רן וראש העיר חיפה, עינת קליש רותם. לאחר מכן הסירו השניים יחד את הלוט מעל לפסל זיכרון, שהוכן בדמותו של אבי רן ז"ל ואשר הוצב במרכז הכיכר.

את הפסל יצר הפסל דן זריצקי והוא עשוי ברונזה על גבי בסיס מבטון. בפסל נראה רן ז"ל מרחף אל הכדור באופן כזה, המשקף את יכולותיו וביצועיו המיוחדים.

בסיום הטקס העניקה ראש העיר לאביו של רן תעודת הוקרה אודות קריאת הכיכר על שם בנו והשניים הסירו את הלוט מעל לשלט הכיכר, אשר תיקרא מעתה "כיכר אבי רן".

 

צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

 

רן ז"ל, שנהרג לפני שלושים ושלוש שנים בתאונה ימית בכנרת, בעת שהיה בשיא הקריירה שלו, היה שוער בקבוצת מכבי חיפה ובנבחרת ישראל ונחשב לאחד מגדולי השוערים הישראליים בכל הזמנים.

בשנת 1998, לרגל חגיגות היובל למדינת ישראל, הוענק לאבי רן התואר "שוער היובל" של חיפה. קריית הכדורגל שבחלקה הדרומי של העיר קרויה על שמו של אבי רן ז"ל. הקריה כוללת שני מגרשי כדורגל תקניים עם דשא טבעי, המשמשים בין היתר, את קבוצות הילדים והנוער העירוניות. בנוסף, נקרא היציע הצפוני באצטדיון העירוני "סמי עופר", "יציע אבי רן", על שמו של השוער האגדי.

ראש עירית חיפה, עינת קליש רותם:

"חיפה היא עיר שחיה ונושמת כדורגל וזו עיר שגם יודעת להצדיע ולהוקיר את כוכבי העבר שצמחו וגדלו כאן. אבי רן הוא מהבולטים ומהאהובים שבהם וזו זכות גדולה עבורי להיות כאן היום בחנוכת הכיכר הזו על שמו".

משה רן, אביו של אבי רן ז"ל:

“ברגעים כאלה השכול מתערבב עם השמחה. אני מברך את ראש העיר, שידעה להעלות על נס את זכרו של בני, אבי ז"ל. שום ראש עיר לא ידע לעשות את הדברים האלו. יישר כוח!"

ראש העיר עינת קליש רותם עם משה, אביו של אבי רן ז"ל, הערב. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

 

יעקב שחר, בעליה של קבוצת מכבי חיפה:

"כאשר הכרתי את אבי ז"ל, הוא היה בראשית דרכו ועדיין לא הספיק להראות לנו את הכישרון שלו. חשוב מאד שנספר לדור העתיד שלנו מי זה אבי רן, וכולנו מודים לעירייה על היוזמה".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות