טקס הענקת תארים במכללה האקדמית תל-חי בסימן מנהיגות נשית

טקס הענקת תארים במכללה האקדמית תל-חי נערך השנה בסימן מנהיגות נשית. בטקס השתתפו 1098 בוגרי המכללה, 88 מתוכם סיימו בהצטיינות ו- 39 בהצטיינות יתרה.באירוע המרגש לקחו חלק יו"ר חבר הנאמנים של המכללה הגב' חנה פריזן, נשיא המכללה פרופ' יוסי מקורי, ח"כ ד"ר יפעת שאשא ביטון והזמרת מירי מסיקה. את בוגרי המכללה ייצגו שתי נשים מוכשרות: נרקיס גנוט, אשר סיימה לימודיה בחוג לעבודה סוציאלית וסטפני זכנון, אשר סיימה לימודיה בתכנית לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית.

הענקת תארים. צילום: המכללה האקדמית תל-חי

מנהיגות נשית, היא מנהיגות שונה. בימים אלה, לאורך תקופת משבר הקורונה, מתפרסמות עוד ועוד ידיעות על כך שהמדינות, בהן משבר הקורונה מנוהל בצורה טובה מונהגות ללא יוצא מן הכלל על ידי נשים. ההסברים לכך רבים, אך מרביתם מתנקזים להבנה הבסיסית שסגנון המנהיגות הנשי נוטה לתעדף רווחה חברתית, על פני קידום אג'נדות של אגו ושררה. במחקר שבוצע לפני מספר שנים ע"י שתי חוקרות מהמכללה האקדמית תל-חי, ד"ר אביגיל מור וד"ר איילה כהן, נמצא שנשים המגיעות לעמדות הבכירות ביותר של קביעת מדיניות כלל אינן מונעות ממניעים של רצון בכוח ושליטה אלא ממחויבות לעשיית טוב. עוד מצא המחקר כי מנהיגות נשית מתאפיינת באינטליגנציה רגשית גבוהה, הכוללת אכפתיות, התחשבות ואמפתיה ברמות גבוהות, לצד רגישות רבה לצרכיהם של אלה שעליהם הן מופקדות. סגנונן פחות היררכי ופחות תחרותי, ושיקולי אגו כמעט ואינם תופסים בו מקום.

הענקת תארים. צילום: המכללה האקדמית תל-חי

אז איך ממצאים אלה קשורים לניהול הנשי של משבר הקורונה? ובכן, הדיווחים המגיעים מאותן מדינות המונהגות על ידי נשים מתארים באופן עקבי ואחיד את האופן המכבד והמשתף שבו מנהלות מנהיגות אלה את המשבר. במקום להנחית פקודות בלתי מוסברות, הן מקפידות לשמור על שקיפות מלאה, תוך שיתוף הכלל במכלול השיקולים שמובילים אותן לכל אחד מהצעדים שהן נוקטות. הן מרבות להופיע בפני האומה, כשהן מדברות בגובה העיניים, מסבירות את החלטותיהן ומייצרות בכך אמון מלא בהן.
יו"ר חבר הנאמנים, חנה פריזן ציינה בטקס כי היא גאה בכך שהמכללה בחרה לקיים את הטקס בסימן מנהיגות נשית. "אני מקווה שאם נסתכל קדימה נראה יותר ויותר נשים משתלבות בהנהגת המדינה ובכלכלת המדינה"
נשיא המכללה פרופ' יוסי מקורי איחל לבוגרות ובוגרי המכללה הצלחה גדולה בהמשך דרכם "ככל שתשתמשו בידע שצברתם בלימודיכם בתל-חי לקידום טובת ורווחת הכלל, בשקיפות ואכפתיות מקסימלית, כך תגיעו בסופו של דבר להישגים החשובים באמת" ציין מקורי.

הענקת תארים. צילום: המכללה האקדמית תל-חי

ח"כ ד"ר יפעת שאשא ביטון, ברכה את הבוגרים והבוגרות וסיפרה על האתגרים הרבים של ניהול משבר הקורונה. את דבריה סיימה ד"ר שאשא-ביטון במסר חשוב לבוגרים: היו קשובים לקול הפנימי שלכם ולא לרעשי הרקע המגיעים מבחוץ.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך