האם עובד זכאי לשכר בגין זמן ההתארגנות למשמרת?

עו"ד רועי סבג בטור מיוחד העוסק בשאלה: האם עובד זכאי לשכר בגין זמן ההתארגנות למשמרת?




הוראת סעיף 1 לחוק שעות עבודה ומנוחה קובעת כי שעות עבודה פירושן – הזמן שבו עומד העובד לרשות העבודה, לרבות הפסקות קצרות ומוסכמות הניתנות לעובד להחלפת כח באויר.

הלכה פסוקה היא, כי שעות העבודה הן השעות שבהן עומד העובד לרשות העבודה, דהיינו השעות שבהן לא היה חופשי לעשות כרצונו. התשובה לשאלה האם שעות מסויימות הן שעות עבודה תלויה בשאלה, האם העובד היה חופשי לעשות לעצמו באותן שעות.

עו"ד רועי סבג.  תמונה: אלבום פרטי

על פי פסיקת בתי הדין לעבודה, עובד הנדרש על ידי מעסיקו להתייצב לפני תחילת משמרתו הרשמית, בין אם בנהלי החברה ובין על ידי הוראה מפורשת מצד המעסיק, זכאי לשכר בגין "זמן התארגנות" גם אם לא התבקש לבצע שום עבודה בזמן זה. שכן כל התנהלות מצד המעסיק כפופה לחובתו לפעול מול העובד בתום לב והגינות.

מנגד, אם העובד החל את עבודתו קודם לשעות המשמרת, על דעתו בלבד, ללא הנחייה או חובה מצד המעסיק, הרי שהוא אינו זכאי לשכר בגין זמן זה. דין זהה גם לעובדים שביצעו שעות נוספות ללא אישור או דרישת המעסיק. עובדים אלו אינם זכאים לתשלום שעות נוספות.

כותב הטור רועי סבג, עו"ד דיני עבודה בחיפה

www.law-sabag.co.il

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט