איוב קרא במתקפה: האזרחים לבני, כחלון, אילנה דיין ומירי רגב מתבקשים לתפוס מחסה

איוב קרא, מי שייתכן ויהיה חבר הכנסת הדרוזי היחידי בכנסת הבאה, חוזר לרשימת הליכוד עם מקום 24 – על גבול הריאלי. קרא חוזר בקול תרועה ויורה לכל כיוון אפרי ממירי רגב ("אדריכלית דברור ההתנתקות"), וגם ציפי לבני: ("היא בדרך להיות עם בורג בחד"ש") וכמובן כחלון ("התנועה שלו זו הבדיחה הכי גדולה. כל מי שמזרחי כאילו יש לו אפוטרופוסות על הרווחה והחברה"). וגם אילנה דיין לא יצאה ללא פגע

אחרי שנתיים מחוץ לכנסת ולרשימת הליכוד, איוב קרא חוזר לרשימה של הליכוד. בסיוםהפריימריס הוא סיים במקום ה-17, אך נדחק למקום ה-24 בגלל שיריונים, כשהוא יושב על משבצת שיריון המיועדת למתמודד לא יהודי. הוא מנסה לשדר עסקים כמעט כרגיל, אבל מודה שהמקום הזה על גבול הריאלי, לא עושה אותו מאושר. קרא חוזר טעון ולא חוסך ביקורת קשה על ציפי לבני, משה כחלון, וגם על כמה וכמה מחבריו לליכוד. ואם תשאלו אותו, כולםמשיחי שקר, חוץ מבנימין נתניהו.

 

בלי סעיף לדרוזים, חוק הלאום לא יעבור

 

מה קורה עם הקלפיות בליכוד, כבר הבנתם מה קרה שם עם ספירת הקולות בעיקר באזור שלך בבית ג'אן וירכא.

"סך הכל הספירה בגדול הייתה בסדר. יש מקומות שרצו לנצח אותי 'בחאווה'. היה קטסטרופה בבית ג'אן. היה שלב שפסלו את ההצבעה בבית ג'אן, אני לא יודע למה בסוף החשיבו אותה לאחר שהתברר שיש 100 קולות ותר ממספר המצביעים שהצביעו שם. לגביי זה לא משנה דבר. הזהרתי שעלולה להיות בעיה שם. זאת לא פעם ראשונה שמנסים להכריע אותי דרך בלוף ושקרים".

אתה חושב שאי הסדרים בקלפיות האלו זה כדי לפגוע בך אישית?

"אין לי ספק".

אבל מי שנפגע מזה, היו אנשים כמו ציפי חוטובלי.

"נכון, כי היא נחשבת לאחת שבמחנה שלי.היא הייתה אמורה לקבל שם קולות ולא קיבלה. וזה מוזר".

מי מנסה לפגוע בך?

"אנשים קטנים שאפילו לא מצביעים לליכוד ורוצים להשפיע על רשימת הליכוד, כולם מבית ג'אן. המערכת של הליכוד הייתה צריכה לקחת את זה בחשבון, כי זאת לא פעם ראשונה שיש בבית ג'אן אנשים קרימינלים שמנסים להשפיע. מי שחושב שהוא יותר ראוי ממני, שיבוא לנצח אותי בקלפי ולא דרך בלוף. כמה קרימינלים בירכא ובית ג'אן ניסו לפגוע בי ולא הצליחו".

אתה מרוצה מכך שסיימת מקום 17 בפריימריס ולאחר שקלולי שריונים אתה במקום ה-24?

"אני מרגיש קצת פספוס. אם הייתי מתכונן יותר וטוב, הייתי הפתעת הבחירות. למעשה כבר עכשיו בתוצאה אני בין הפתעות הבחירות. קיבלתי 14 אלף קולות. אני בין המתמודדים היחידים שהגיעו מחוץ לכנסת שהצליחו לדגדג את ה-15 הראשונים. הסתובבתי בלי מנגנון משומן ותקציב, עברתי ממקום למקום כשאני מלווה בבני הקטן בן הפחות מעשר. איוב קרא זה מותג. אנשים יודעים להעריך אנשים אידיאולוגים וערכיים. פעם הקודמת נפגעתי בגלל העסקה הכושלת שהליכוד עשה עם ליברמן, ועכשיו ידעו להחזיר אותי לרשימת הליכוד ולחבק אותי חזק".

זה נכון שחזרת לליכוד, אבל בגלל השריונים נדחקת למקום ה-24 ששם היה שיריון למתמודד שאינו יהודי. אז החזירו אותך בעירבון מוגבל, אתה עשוי שלא להיכנס שוב לכנסת.

"לצערי קורה הפוך שמתמודד דרוזי מגיע גבוה ובגלל שיריון ובגלל שהוא דרוזי, הוא מוחזר אחורה".

איוב קרא. "כל מי שהצביע להתנתקות, כולל חברים שבליכוד, לא צריך להיות בכנסת"

איוב קרא. "כל מי שהצביע להתנתקות, כולל חברים שבליכוד, לא צריך להיות בכנסת"

ואיך מסבירים את זה?

"אין לי הסבר. בגלל זה אני מרגיש לא טוב עם השיריון הזה שנתנו לדרוזים. שיריון צריך לקדם אותך ברשימה, לא להוריד אותך".

מה זה אומר על יחס הליכוד כלפי העדה הדרוזית?

"אין לי ספק שאם הייתי ראש ממשלה, הייתי מחבק את העדה הדרוזית ומשריין לה מקום בעשירייה הראשונה. זה משדר לכל אוכלוסיית ישראל, כי הציבור הישראלי רוצה לתת לנו מקום".

אז מה משדר עצם השיריון רק במקום 24?

"זה משדר משהו רע מאוד. מי שיחבק את הדרוזים, יזכה להערכה גם מהציבור היהודי. כי בקרב הציבור, הדרוזים זוכים לאהדה והערכה רבה. הבעיה זה ב'עסקונה' ולא בציבור הבוחרים".

ב"עסקונה של הליכוד".

"כן בזה של הליכוד, אבל הליכוד עדיין טוב ממפלגות אחרות, שם אין להם רבע מקום לדרוזי ברשימה. יש להם ערבים ברשימה ולא דרוזים".

סליחה, מקום 24 בליכוד הוא שיריון למועמד לא יהודי. גם לשם יכל להשתבץ מועמד ערבי.

"בעיקרון נכון, אבל רק בעוד 200 שנה יוכל להיכנס לרשימת הליכוד ערבי. בפועל, הדרוזים מזוהים אידיאולוגית עם הליכוד ולכן טבעי שיהיה דרוזי במקום הזה. היה ערבי אחד שרץ הפעם, חסן אל הייב. אבל המשפחה שלו נגועים בריגול נגד המדינה. אחיו, סגן אלוף עומר אל הייב הואשם בריגול ובסחר בסמים. להבדיל מנו, האחים שלי חללים של מדינת ישראל. הדבר שהכי הרגיז אותי שראש עיריית מגדל העמק, אלי ברדה. לא הבנתי איך הוא הריץ אותו".

אפרופו יחס הליכוד לדרוזים. מה דעתך על כך שהחברים שלך בליכוד דחפו להעברת חוק הלאום, שמפלה לרעה גם את הדרוזים?

"אני חושב שבליכוד לא הציגו את החוק נכון. גם: אני רוצה שרק יהודים ישלטו כאן, אין לי בעיה עם החוק. הצגת החוק לא הייתה טובה, החוק היה צריך להגדיר שהדרוזים הם חלק אינטגרלי מהמדינה. כל מי שמשרת את המדינה, הוא חלק ממנה. החוק במתכונתו הנוכחית לא יאושר עד שלא יובהר מה מעמד הדרוזים וכל אלו שלוקחים חלק במערך ההגנה על המדינה".

למה אנחנו צריכים את החוק הזה בכלל?

"כי ללא החוק הזה, המדינה מוגדרת כמדינה לכל אזרחיה. אני לא רוצה לחיות במדינה שהיא לכל אזרחיה, אלא במדינה יהודית. כי ללא מדינה יהודית, לא תהיה כאן דמוקרטיה. צריך רק להוסיף סעיף שיכלול את הדרוזים, צ'רקסים ובדואים שתורמים למדינה".
לא יכול לומר מה אני חושב על מירי רגב

 

לפני שחודשיים, לפי איוב קרא, חיזרו אחריו בכירים מתנועת "הבית היהודי" והציעו לו לרוץ בשורותיהם ואף לדבריו הבטיחו לו מקום משוריין ברשימה.  רק אתמול הוא מתח ביקורת קשה על בנט, עם פרסום רשימת "הבית היהודי", שלא השתבץ בה אף מועמד דרוזי. "אני דחיתי את ההצעה שהגיעה אליי מהבית היהודי, כי אני מקובע", הוא אומר בראיון שנערך כמה ימים לפני הפריימריס בבית היהודי. " בניגוד להרבה פוליטיקאים. אני לא מסוגל לעלות כל יום לאוטובוס חדש כמו ציפורה".

מי זאת ציפורה, ציפי לבני?

"יש ציפורה אחת למעלה. אני לא מזגזג כמוה. אני התחלתי בליכוד ואני אמשיך כל חיי בליכוד. ב'בית היהודי' אמרו לי שהם מוכנים לשנות את התקנון כדי לשבץ אותי, אבל סרבתי. אני לא נאמן למותג 'הליכוד', אני נאמן לערכים ולאידיאולוגיה. נותרו בודדים בליכוד שנאמנים לאידיאולוגיה".

ואם הליכוד יקבל רק 23 מנדטים ואתה שוב תפספס כניסה לכנסת, כשלבנימין נתניהו יש שני מקומות שהוא יכול לשריין- מקום 11, 23, ואתה לא שם – לא תכעס על ביבי?

"אני אכעס רק אם ישריין למקומות האלו אנשים שהם פחות חשובים ומזוהים עם הליכוד ממני. שוחחתי עם ראש הממשלה ואמרתי לו שבשביל ציבור גדול שווה לו לשקול לשנות את המיקום של הדרוזים ברשימה".

מה דעתך על כך שמשה פייגלין נדחק החוצה ועל ההישג של מירי רגב?

"אני חושב שפייגלין לא היה צריך לצאת מחוץ לרשימה, כי הוא חלק מהפסיפס של הליכוד. צריך את הקולות של האנשים שבדעותיו. מירי רגב מסמלת את העמך ואת הפשוטים".

ואת הקיצוניים יותר בתנועה.

"ממש לא. יש לי בשורה בשבילך. הלוואי שהיא הייתה קיצונית. מירי רגב הייתה אדריכלית ההתנתקות בהסברה ובדוברות שלה, בזמן שהייתה דוברת צה"ל. יש לה היסטוריה.
"כל מי שבמדינה הזאת לא מתפתה להזיות – הוא נחשב לקיצוני. אתה פופולארי רק כשאתה מכריז שאתה מוכן להחזיר שטחים ואז מחבקים אותך, שמים לך שטיח אדום ואז אתה מקבל פרס נובל ואז חוזרים הפיצוצים".

תן לנו להבין, מירי רגב בעיניך זה לא הימין בליכוד של אלקין, יריב לוין ודני דנון?

"ממש לא. יש לה עניין להציג את עצמה כימין כזה, אבל היא לא. אני לא יכול לומר את כל מה שאני חושב עליה. אני מעריך את יולי אדלשטיין שהיה במורדים אתי והוכיח את עצמו בהצבעות. מי שמוכיח את עצמו בשטח ולא בהצהרות, זה הימין בליכוד".

 

להיות ימין, יש לה היסטוריה בהתנתקות". צילום: דובר צה"ל

להיות ימין, יש לה היסטוריה בהתנתקות". צילום: דובר צה"ל

לא מאמין לאילנה דיין

 

קרא הוא מהאנשים שתומכים ללא סייג בבנימין נתניהו ומדיניותו. לשאלה איך נתניהו יכול להגדיר את עצמו כביטחוניסט, כשכיש פיגועי דקירות, דריסות וגבול רצועת עזה מבעבע, א יוצא להתקפה ועונה: "כשיש ממשלות שמאל יש יותר פיגועים והאויבים שלנו פחות נרתעים מלתקוף אותנו".

איך אפשר לומר זאת בזמן שטילים מעזה מרחפים מעל ראשי התושבים מעוטף עזה ועד חיפה, בכל שנה-שנתיים? הרי מי שהחזיר שטחים הייתה ממשלת הליכוד וכך מי שהחליט על ההתנתקות.

"לא משנה, זה עניין עקרוני".

מה אתה אומר על העניין שראש הממשלה הביטחוניסט של הליכוד ידע תקופה ארוכה על המנהרות שנחפרו מתחת ליישובים ישראלים בעוטף עזה ולא עשה דבר, רק אחרי שהחלו לצאת מפגעים מהמנהרות?

"שמעי, כל מי שהרים אצבע על היציאה מגוש קטיף צריך לא להיות בכנסת".

חלקם הם חברים שלך בליכוד היום.

"נכון, כולל הם צריכים לא להיות בכנסת. אבל אדריכלית היציאה מגוש קטיף הייתה 'קדימה'. כל תשתית 'קדימה' אלוהים אידה אותה".

אבל ביבי נמנע מההצבעה בהתנתקות.

"הוא יצא מהממשלה ולא רצה להשתתף בעניין ההתנתקות. ביבי לא חלק ממדיניות הוויתורים".

אתה לא עונה על השאלה למה נתניהו לא עשה כלום נגד המנהרות.

"לא שמעתי על מנהרות כאלו הרבה זמן מראש".

ראית את העדות של אנשי השב"כ בתכנית "עובדה" של אילנה דיין, שהעידו שידעו והתריעו חודשים רבים מראש על המנהרות?

"אני לא מאמין לשום דבר שיוצא מתכנית של אילנה דיין".

מדוע?

"כי אני יודע מה התכנית הזאת עשתה לי ומה עשו לסרן ר'. בעיניי זאת תכנית לא אמינה. זאת תכנית מגמתית בעיניי. אני לא שמעתי על מנהרות עד לאותו מבצע".

הרמטכ"ל עצמו הודה שהוא יידע את ראש הממשלה והשרים שידעו על המנהרות.

"נו אז מה אפשר לעשות, הוקוס פוקוס? אני לא הייתי נכנס קרקעית לשם, אני הייתי מפציץ את המקום שיחרוש את עזה מלמעלה".

וככה כל העולם היה קם נגדנו.

"אני חי פה. אי אפשר כל יום להגיד 'העולם'. שאותו עולם יבוא לחיות כאן איתנו במשך יום אחד ונראה מה יהיה לו להגיד. מרוב שהשמאל כל היום מסית נגד הימין, זה מביא את הבעיות מצד העולם. אנשי השמאל שלנו מבטיח לכל העולם הזה, שאם יעלה לשלטון ייתן יותר ויוותר יותר. לשמאל הישראלי אין טיפת אחריות לעתיד המדינה. הבעיה שלנו זה לא העולם, אלא השמאל הישראלי והיהודי בעולם שמזין את כולם כיצד ללחות את ביבי".

מי עומד בראש ההסתה הזאת?

"ציפי לבני שאומרת לאבו מאזן שכשהיא תעלה לשלטון תוכל לעשות אתו עסקים טובים יותר. זה מדאיג אותי".

 

לפוליטיקאי מזרחי אין אפוטרופוסות על נושאי רווחה

 

מה אתה אומר על החיבור בינה לבין הרצוג?

"הם יסיימו פחות ממה שמראים הסקרים. האנשים במדינה לא ששים לתת את עתיד המדינה בידיה של גברת ציפורה נחמדת. היו לה 28 מנדטים והיא לא ידעה לעשות איתם כלום. אני ישבתי לידה ב-96' כשהיא הצהירה שהיא נכנסת לפוליטיקה, כי היא לא יכלה לישון בלילות בגלל הסכם אוסלו. מה זה השינוי הזה שהיא עשתה, לא ברור לי. בסוף היא תהיה בכיוון של אברום בורג, בכיוון חד"ש. מרבו שנאה לביבי היא מסוגלת להגיע לחד"ש. היא חדורת קנאה בביבי, שהוא הגיע להיות ראש ממשלה והיא לא. השלב הבא שלה יהיה עם בורג שם בחד"ש".

יושבים איתך בליכוד אנשים כמו צחי הנגבי שגם עזבו ל"קדימה" וחזרו לליכוד אחרי ש"קדימה" התפרקה. למה עליהם אתה לא מותח ביקורת?

"כל אחד ומניעיו. בליכוד יש פסיפס בליכוד".

חוק הלאום לא יעבור בצורתו הנוכחית. מה עם הדרוזים? צילום: עצמי

חוק הלאום לא יעבור בצורתו הנוכחית. מה עם הדרוזים? צילום: עצמי

מה דעתך על ליברמן שלא פוסל ללכת לממשלה עם הרצוג?

"צריך לזכור מי זה ליברמן. ליברמן ישב עם ממשלת אולמרט, הוא החזיק את השמאל. זה אבסורד למקם אותו בצד הימני של המפה הפוליטית. ההצהרות שלו להחלפת שטחים ושכביש 6 יהיה הגבול, ממצב אותו שמאלה ממר"צ אפילו. לא צריך להעמיד אותו לצד הליכוד, על אחת כמה וכמה עם הפרשה שנקשרת לתנועה שלו בימים אלו".

אתה מופתע מהפרשה הזאת?

"לא. כל מפלגה שמתנהלת באופן דמוקרטי יש בה סוג של דברים שצריכים להיבדק".

גם המפלגה של כחלון ויאיר לפיד הן לא דמוקרטיות, זה חל גם עליהן?

"בהחלט. כל בחירות מגיע נביא שקר אחר. כולם חושבים שהוא יביא פרנסה ודירות לכולם. הם כולם מבטיחים ואף אחד לא יודע מה הולך אצלם באמת. לפיד קיבל 19 מנדטים, מה הוא עשה איתם? הוא שאל איפה הכסף, אז נתנו לו להיות אחראי על הכסף. מה הוא עשה עם זה? על מה בוחרים בו, על זה שהוא יודע לטפח בלורית יפה?".

אבל אתה ישבת עם כחלון במפלגה ובכנסת, הוא נראה לך נביא שקר?

"התנועה של כחלון זה הבדיחה הכי בדיחתית שאני מכיר. אני מכיר את האיש. אני יודע שהחגיגה סביבו היא סתם בלון נפוח".

אתה מאלו שטוענים שלא צריך לשייך לכחלון את הרפורמה בתחום הסלולאר?

"אריאל אטיאס הוא זה שהחל את הרפורמה. היה זמן בו כחלון רצה לעזוב את משרד התקשורת, כי הוא אמר שאין מה לעשות שם. ביבי קרא לו וביקש ממנו שיעשה את הרפורמה בסלולאר. אנשים שוכחים שכשכחלון היה שר רווחה, הוא היה שר רווחה גרוע".

אז איך אתה מסביר שהוא מציג את עצמו כמפלגה חברתית ושל רווחה?

"מספיק לחזור אחורה ולראות מה היה ברווחה בזמן שהוא היה שר. לצערי, מסתכלים על כל פוליטיקאי ספרדי-מזרחי כאילו הוא אפוטרופוס של נושאי הרווחה. אני לא יודע למה. כל ספרדי-מזרחי יזהו אותו אוטומטית עם נושאים חברתיים, לפני ביטחוניים, גם אם הוא יהיה אלוף במיל'. כמו שקרה ללפיד גם הבלון של כחלון יתפוצץ. אני לא מבין מה הוא לקח את יואב גלנט שהוא נגוע. אסור לקחת 'נגועים' לחיים הציבוריים. לחיים הציבוריים צריך להיכנס נקי כפיים".

 יש הטוענים שכחלון לא ילך לממשלה עם ביבי, בגלל היחסים העכורים ביניהם.

"אין שנאה גדולה יותר מאשר בין לבני לביבי – אם שני אלו ישבו באותה ממשלה, אז כחלון בהחלט יוכל לשבת עם ביבי".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד במגזין

 • קיץ בלי הזעה.

  איך מטפלים בהזעה בעונת הקיץ?

  הקיץ הזה יהיה נעים יותר: הכירו את המכשיר החדשני שמקל על אורח החיים, מכשיר המירה-דריי לטיפול בהזעת יתר וריח רע בבית השחי
 • ד"ר צח שרוני. תמונה: יחסי ציבור

  רגע לפני עונת הרחצה: הכל על ניתוחי חזה

  בחזה מורם: הקטגוריה המבוקשת ביותר בתחום הפלסטי היא שינוי גודל וצורת החזה; הפלסטיקאי ד"ר צח שרוני מנהל מרפאת כללית אסתטיקה מסביר הכל על ההליך
 • "נכנסתי לסטטיסטיקה", אמרה דינה בקול רועד.

  "הותקפתי מינית והחלטתי שזה בחיים לא יקרה שוב"

  מיומנה של סטודנטית: אחרי שלירז הותקפה מינית, היא החליטה שאיש לא יוכל לפגוע בה יותר
 • האם אני הבעיה? ממש לא.

  "למי את מחכה? את כבר לא ילדה. תתפשרי"

  מיומנה של סטודנטית: יש גיל מסוים שכבר מוזר להיות לבד. האם זה אומר שחייבים להתפשר?
 • "אם את נכנסת מהר מדי למיטה את זורמת. אם לא, את שמרנית"

  מיומנה של סטודנטית: נכנסתם למיטה והוא לא התקשר?
 • תוכיחי לה שהוא עושה לך טוב.

  מה עושים כאשר מפחדים להתאהב?

  איך מתמודדים עם הפחד מהתאהבות ומפגיעה, ופותחים שוב את הלב בפני האדם המיוחד?
 • "היא החברה הכי טובה שלי, אין דבר שהיא לא יודעת עליי ושאני לא יודעת עלייה".

  "התחלתי לצאת עם מישהו, והחברה הכי טובה שלי כועסת עליי"

  היינו עושות הכל ביחד. יוצאות, מבלות, מדברות על הכל. עכשיו התחלתי לצאת עם מישהו, ואני מרגישה שהיא כועסת עליי בגלל זה
 • "כיף לנו יחד, אבל עד שזה מגיע לאינטימיות"

  "כיף לי איתו, אבל אני לא נמשכת אליו"

  הכי כיף לי איתו בעולם. הוא מקשיב לי, מפנק אותי, מצחיק אותי. הבעיה היא שכשאנחנו מגיעים למיטה, אני סולדת ממנו. מה לעשות?
 • צריך לקחת סיכונים כדי להיות מאושרים.

  מיומנה של סטודנטית: האם באמת אפשר להישאר ידידים?

  "אולי עדיף שפשוט נישאר ידידים": האם זהו משפט פרידה קלאסי או משהו שבאמת אפשר ליישם?
 • מיומנה של סטודנטית: מתי להיכנס למיטה עם גבר?

  שאלה שמטרידה נשים רבות היא מתי להיכנס עם הבחור החדש למיטה. אז יש תשובה חד משמעית, וגם: איך תדעי שהוא לא איתך רק בשביל מטרה אחת?
 • אל תחטטו אחד לשני בנייד. תנו אמון.

  "אתה לא אוהב אותי כמו פעם"

  למה בהתחלה הכל מושלם וורוד, ואחרי תקופה האהבה דועכת? כמה טיפים איך לשמור על האש במערכת יחסים
 • תכירו את האדם שמולכם באמת לפני שאתם ממהרים.

  TURN OFF: עשה ואל תעשה בדייט ראשון

  מיומנה של סטודנטית: מה לעשות ומה לא לעשות בדייט ראשון. אתם חייבים לאמץ את זה
 • מי משלם? אתה!

  גבר, תוציא את הארנק בדייט

  הגיע הזמן להכריע בשאלה הנצחית: מי משלם בדייט ראשון? התשובה: אתה. וכל הסיבות לפנייך
 • אלעד. בן 19 בנופלו.

  "הזיכרונות לא מרפים, אין שנייה ביום שאני לא חושבת עליו"

  מוצקין זוכרת: 15 שנה אחרי מותו של סמל אלעד פולק ז"ל מקריית מוצקין בגזרת רמאללה, מדברת אימו אורלי על הגעגועים, על ההנצחה של אלעד בקריית מוצקין ועל הספר שהיא כותבת. ראיון עם מנטורית
 • מיהן החיפאיות הידועות שמובילות קמפיין שמכניס אגרוף לבטן?

  חלי ממן ויערית שושן הן רק חלק מרשימת הנשים שמשתתפות בקמפיין ענק שיצא לדרך
 • "בשנה הקרובה יהיו סדרות בכיכובי" (וידאו)

  לי זוהר היא זמרת ודוגמנית למידות גדולות שבקרוב תראו גם על מסך הטלוויזיה שלכם. צפו בראיון עם זוהר, שבו גם הכנו לה הפתעה קטנה ומרגשת מאוד וגילינו שהיא שומרת פינה חמה בלב לראש העיר של טירת כרמל, אריה טל
 • צפו: ברודווי במוצקין!

  צפו במאחורי הקלעים של המחזמר 'אנני', שנחת היום בתיאטרון מוצקין הישר מברודווי!
 • תמונה: יחסי ציבור

  ג'ודי ניר מוזס שלום מרתקת את הקהל החיפאי

  לאחר ביטול הרצאתה של רונית זיגלשטיין, הגיעה ג'ודי ניר מוזס שלום למרכז פנורמה והותירה את הקהל מרותק למשמע סיפורה
 • "כל תחלופה כזאת היא ירייה בגלגלים". תמונה: אלבום פרטי

  "אם זה לא נראה כמו להקה ולא מריח כמו להקה, זו לא להקה"

  קובי מנדלבאום, 'קוקי לבנה' בשבילכם, מדבר על הכל: על הדרך החדשה לבד ואיך אפשר בלי 'כמה הייתי רוצה'
 • מיהי המתמודדת מהאיזור שהיממה את אייל גולן?

  הצעירה מטירת כרמל אשר מתמודדת בתכנית 'אביב או אייל' בראיון מיוחד ל"ניוז חיפה קריות": "אייל גולן הוציא ממני את הדברים הנכונים". וגם: קבלו הצצה לפרק שישודר הערב
 • איפה אמא תרזה?

  "אמא תרזה איננה": דרמת מתח פסיכולוגית חדשה, חושנית ומטלטלת בתיאטרון חיפה בהשתתפותם של ג'ורג' אסקנדר, יעל לבנטל, קרן צור ואוהד קנולר
 • מיהי הרקדנית הצפונית שתייצג את ישראל בגביע העולם בריקוד?

  DWC הוא גביע העולם לריקוד, ובכל שנה משתתפים בו יותר מ-12,000 רקדנים מכל רחבי העולם בכדי להכריע מיהי המדינה שתזכה באליפות העולם בריקוד. אז מיהי הצפונית היפהפיה שתייצג את ישראל, ואיך שורדים נאמבר שלם על עקבים?
 • "גם לנשים מותר לרצות. סקס זה צורך טבעי"

  איך 'סקסי מאמא' הפכה לקבוצת ענק בפייסבוק בה חברות למעלה מ- 130 אלף מאמות סקסיות? מייסדת הקבוצה: "זה התפתח למימדים שלא דמיינתי"
 • הגיעו לשמוע. צילום: עצמי

  חוג הבית של ישראל סביון

  אמש נערך חוג בית למועמד למועצת העיר ישראל סביון: קבלו ראיון מיוחד עם סביון על הנושאים הבוערים בחיפה
 • צילום: עצמי

  "הבנתי שכשלאישה יש מקצוע שהיא אוהבת, זו הגשמה עצמית"

  יום האישה הבין-לאומי כאן, וזהו יום באמת מיוחד עבורנו הנשים. לכבוד היום הזה, קבלו ראיון מיוחד עם נאוה קולאז', מייסדת ובעלים של המכללה למקצועות היופי של נאוה קולאז', אישה שבנתה הכל בעצמה ומעניקה כלים להצלחה והעצמה עצמית לנשים אחרות
 • בנות עם ביצים

  העולם הנשי הוא עולם מורכב וקשה, וכל יום הוא התמודדות חדשה. מורן אזערי, החליטה לעשות מזה צחוק במופע משעשע ואמיתי, "בנות עם ביצים", שצוחק על מה שמותר ועל מה שאסור. בראיון היא סיפרה לנו הכל, ובעיקר על הגברים שמזדהים אפילו יותר מנשים
 • "הכאב האישי שלי, שהוא הנוכחות של תושבי הקריות בתוך חיפה" תמונה: פייסבוק

  "הילד שלי מקבל קנאביס מיומו הראשון"

  בשיחה אחד על אחד עם גדי וילצ'רסקי: סיפר לנו על האבהות הטרייה "הילד שלי מקבל קנאביס מיומו הראשון", על הסלוגן 'חיפה- לחיפאים קרייתים החוצה' ועל המאבק ללגליזציה של קנאביס
 • לא רק פנים יפות

  קייט ואור הן צמד הבנות הלוהט שכדאי שתכירו: בראיון צפוף הן סיפרו על החיבור "נהיה לנו 'רומן' אינסטגרם וכך התחברנו", על השאיפות "להביא את הצמד הנשי שאנחנו לעולם", ועל המקרה עם סטטיק "הכי התעלם ממני בפרצוף, ורק רציתי שנעשה תמונה"
 • "הרגשתי שיש לי משהו בלב שבוער". תמונה: אינסטגרם

  ילד הפלא מכרמיאל

  גיל ויין, או דיג'יי אונלי לשעבר, הוא האחראי ללהיט 'אל תשאלי' שגרם לכולנו להתמכר. אז שוחחנו על קפה, ומסתבר שיש עוד פרוייקט שלם בדרך
 • לא חיפשה את זה. אופיר הרוש.

  "התחלתי בטוב"

  אופיר הרוש, רק בת 16, וכבר הספיקה לכבוש את לב כולנו בתכנית "הכוכב הבא", ולהמיס את לב השופטים. עכשיו היא מתכננת להוציא סינגל ראשון, ולוקחת הכל בפרופורציות, גם את ההדחה. ראיון מתוק עם מתוקה אמיתית
 • "בסופו של דבר רוצים שהקהל הזה יבוא אלינו". תמונה: רז סימון

  עם הרגל על הגז

  את רז סימון אתם בטח מכירים, כי היא אחד השמות הלוהטים בסצנת הדיג'יים בצפון. היא סיפרה לנו על ההתחלה הלא פשוטה "אני הכי אמיתית, אף אחד לא ספר אותי", על ההצלחה "אני שמחה שלמרות הכל כן הצלחתי להתברג פה בין השמות החזקים" ועל החלומות "מאוד הייתי רוצה לשלב בין אירועים לאומנות"
 • שובר את החומות

  עומר נצר, רק בן 23 וכבר עם שני אלבומים, ורקורד מכובד של הופעות מסביב לעולם. ישבנו לראיון עם יוצר צעיר ובועט שמבקש לשבור את הסטיגמות
 • קואוצ'ינג זה דרך חיים

  אסף מימון הוא מאמן אישי של אמנים ועסקים אצל אלון גל, ואח של הזמרת המדהימה שירי מימון. ישבנו איתו לשיחה על איך הכל התחיל, על החלום שלו להיות זמר, ואיך הגיע לתחום הקואוצ'ינג
 • ראיון עשר עם: יצחק שפי

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את יצחק שפי, בעלי רשת "אופטיקה שפי"
 • ראיון עשר עם: מבי גאוי

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את מבי גאוי, מנהל השיווק של המכללה האקדמית "כנרת"
 • ראיון עשר עם: הילה בן משה

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את הילה בן משה, מנהלת מתחם תל חנן מקבוצת "מבנה"
 • ראיון עשר עם: דלית אגמון

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את דלית אגמון, מנכ"לית מרכז חורב
 • ראיון עשר עם: סאמיה דיאב

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את סאמיה דיאב, המנהלת החדשה של מתנ"ס ליאו באק
 • ראיון עשר עם: ירון ספיר

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ירון ספיר, מנכ"ל קניון עזריאלי קריית אתא
 • ראיון עשר עם: ד"ר סער הראל

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ד"ר סער הראל, מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך
 • ראיון עשר עם: לימור רייך

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את לימור רייך, מנהלת שיווק ושירות של מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית
 • עשר של ראיון עם: פרופ' רפי ביאר

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את פרופ' רפי ביאר, מנהל המרכז הרפואי רמב"ם
 • עשר של ראיון עם: ניצן מרסיאנו

  ניוז חיפה קריות מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ניצן מרסיאנו, מנכ"לית קסטרא חיפה
 • עשר של ראיון עם: אייל רביד

  "ניוז חיפה קריות.נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את אייל רביד, מבעלי רשת "ויקטורי"
 • עשר של ראיון עם: שלומי פורמן.

  בכל שבוע ניוז חיפה קריות מציג בפניכם דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה ואת פועלה. השבוע תכירו את שלומי פורמן, איש עסקים חיפאי.
 • שמעת מה שמעתי - הפסטיבל הבין־לאומי למוזיקה צוענית ובלקנית

  אמפי קיסריה יארח בשבוע הבא את הפסטיבל הבין־לאומי למוזיקה צוענית ובלקנית, ויוכיח שכשהמוזיקה טובה – לא חייבים לדעת את כל המילים כדי לרקוד אותה
 • שמעת מה שמעתי. מדור הזהב ועד "זהב"

  דקלון וסגיב כהן עושים כבוד למואיז'ו, סטטיק ובן אל תבורי חוזרים לתלם, לילי פרנקו מגייסים לאלבום השלישי ושלומי שבת מחכה שתשפטו את השיר החדש שלו. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הנה הילד

  איפה הילד בשיר חדש, כך גם כנסיית השכל. הרכב חיפאי מגיע הישר מקופנהגן לכרמל וה־tiny fingers באים לבלבל אתכם. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - פרידה ממאיר בנאי

  יובל מנדלסון באלבום ילדים חדש, אבי סינואני בעצות מניסיונו, תת־מדור חדש שייתן לכם המלצה אחת לאן לצאת ופרידה ממאיר בנאי. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - פסטיבל הבלוז הרביעי

  שילוב בין מוזיקה עיראקית לבלוז, הרכב על טהרת המין הנשי ולייזר לויד אחד שכולכם פשוט חייבים להכיר. פסטיבל הבלוז מגיע בפעם הרביעית לתל אביב עם 40 הופעות. אנחנו כבר התנענו בשבילכם
 • שמעת מה שמעתי - פותחים שנה

  אביאור מלסה הופך מתגלית לפוטנציאל ממומש, פטריק סבג באלבום שלישי, ספי ציזלינג באלבום בכורה ופלד מגיע להעיף את הוונדרבר בחיפה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - י"ט כסלו

  אלפי אנשים, תזמורת שבאה לעשות שמח, 3 אמנים ואברהם פריד אחד. אירוע י"ט בכסלו שהתקיים בבנייני האומה בירושלים הוכיח שמופע רוק יכול להיות גם חסידי
 • שמעת מה שמעתי - יומולדת 70 לחווה

  מוקי בשיר חדש ללחן של שלמה ארצי, חנן בן ארי בסינגל ראשון לקראת אלבום שני, ישי לוי חוזר לשרוט, מלכה באיה לקראת אלבום מספר 4 ומזל טוב לחווה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מנועה קירל ועד ספוטניק היי פיי

  נועה קירל ממשיכה לתת בראש, אגם בוחבוט נצמדת לטוב ולמוכר, מוסקט ושם טוב מכים שנית וספוטניק היי פיי בשיר מחאה בסגנון דאב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הפסקול השבועי

  שמעון בוסקילה ואליעד מראים איך עושים דואט, אביגייל רוז בשיר חדש, טיפקס מביאים נושא חדש לסדר היום הציבורי ושלמה ארצי חוגג יום הולדת פנסיה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - חשיפה בין־לאומית

  פסטיבל חשיפה בין־לאומית, שנועד לחשוף את אמני ארצנו למפיקים, עיתונאים ובעלי לייבלים מחו"ל, חזר לשנתו השביעית. בואו לשמוע את מה שישמעו בהמשך גם ברחבי העולם
 • שמעת מה שמעתי - מאינדינגב לאינדיסיטי

  המדור חוזר מחופשת חגים ארוכה ומפסטיבל האינדינגב במדבר – לטובת פסטיבל האינדיסיטי שיתקיים השבוע בירושלים. נסו לעמוד בקצב
 • שמעת מה שמעתי - מתנה לחג

  אושיק לוי בשיר חדש, אנסמבל שם טוב לוי בביצוע ליונה וולך, מומין ססלר באלבום פיוטים וממשיכים להתכונן לאינדינגב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מתכוננים לאינדינגב

  מתיסיהו בשיר חדש, הדס לחר מגשימה חלומות, תמיר מוסקט בפרויקט חדש ותת מדור חדש – מתחילים להתכונן לאינדינגב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - ממודי, "החצר האחורית" ועד צלילי שופר

  שופר בגרסת קאנטרי, שיר אהבה עצוב לים המלח, קאבר לשיר מהמאה ה-18 ואלבום מחאה מרחבי העולם. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - שלומי ברכה עד עלמה זוהר

  שלומי ברכה באלבום סולו שני, יואב יצחק ממשיך בשלו, עלמה זהר בשיר ים תיכוני ולהקה מקווינס עושה רוקסטדי. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מיובל דיין ועד דה לוקו

  יונתן רזאל מתחבר לקראת אלול, יובל דיין בחותם ווקאלי, אלון דה לוקו מראה לצעירי הז'אנר מי היה פה קודם ומזל טוב לגלעד כהנא. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  עמיר בניון מפרגן לאשתו, לוקץ' בשיר מחאה גברי, אלון עדר בחרדת נטישה ובוטן מתוק בקרקס שוב כאן. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מהאחיות כרקוקלי ועד יהורם גאון

  יהורם גאון בשיר חדש, אורטגה באולדסקול היפ הופ, קינדרלעך בשיר מחאה, להקת מטאל במחווה לג'ורג' קוסטנזה ופרידה מנחצ'ה היימן. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  ראפרים חנונים, רגאטון הודי, דיקלה בשיר שורט חדש וקאזו סוף סוף מוציאים אלבום בכורה. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  גרסה ברזילאית לשיר ילדים, להקת דאב מפורטו ריקו, ראפר יהודי לבן, פרויקט צברים וחיפאי אחד. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הפסקול של השבוע

  סופרגרופ מרגש ובועט, שחקן ודוגמן שמפליא גם בשירה, בל קנטו ישראלי ופיוט לקראת חודש אלול. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הכוכב בא

  ילדות צורחות, פלאפונים שלופים ונער בן 17 שמעיף את כולם באוויר. נדב גדג' השיק אלבום בכורה והוכיח שהוא כבר פופ-סטאר
 • שמעת מה שמעתי - קח את שנות ה-90

  פריצת האינטרנט והסלולרי, סוף המלחמה הקרה, מלחמת המפרץ והמון מוזיקה טובה. המדור מצדיע לאמני שנות התשעים שממשיכים להיות רלוונטים גם היום
 • שמעת מה שמעתי - טובים השניים

  המדור השבוע בסימן דואטים: גבר ואישה, ישראלי ואיראני, כוויתי וטורקי, תפוחים ותימניות וחיים רומנו אחד. ככה זה כשיש שניים
 • שמעת מה שמעתי - מזל טוב ארה"ב

  לכבוד הפעם ה-20 בה חוגג הדוד סם בת מצווש (240 לכל מי שטרם נכנס לתוכנית 5 היחידות של משרד החינוך) המדור הפעם בסימן יוצרים ישראלים שהחליטו כי עדיף להם לזמר דווקא באנגלית. look and listen
 • שמעת מה שמעתי? פסטיבל הבלוז

  עשרים ושלוש שנים אחרי שפרח ודעך בחיפה, חוזר פסטיבל הבלוז בפעם השלישית – לתל אביב. בין המופיעים: תמר אייזנמן, ירון בן עמי ודני דורצ'ין
 • שמעת מה שמעתי?

  הקיץ הגיע ואתו הופעות שוות, מעניינות, לכל הטעמים המוזיקאלים. קבלו כמה המלצות מפלד שמופיע הערב ברמת ישי, פסטיבל טראבוש וירמי קפלן וספנסרוסו שקופצים לשאנן בר חיפה ועוד..כנסו לגלות את המקום שלכם במוזיקה
 • שמעת מה שמעתי?

  הקיץ הגיע ואתו הופעות שוות, מעניינות, לכל הטעמים המוזיקאלים. קבלו כמה המלצות מפלד שמופיע הערב ברמת ישי, פסטיבל טראבוש וירמי קפלן וספנסרוסו שקופצים לשאנן בר חיפה ועוד..כנסו לגלות את המקום שלכם במוזיקה
 • שמעת מה שמעתי? להיטי קיץ 2016 שבאים עליכם לטובה

  איזי, אליעד מלכי, ליאור נרקיס, סטטיק ובן אל תבורי, פאר טסי ועדן בן זקן ועוד…כל הלהיטים שיעשו לכם נעים בקיץ 2016