משרד המודיעין פועל להקמת כיתות סייבר לעידוד הגיוס ליחידות העילית 

על פי התוכנית של משרד המודיעין, בני נוער מטירת הכרמל יוכשרו לקראת הגיוס לשירות משמעותי ביחידות הסייבר והטכנולוגיה בקהיליית המודיעין

טירת כרמל ממריאה:

בפגישה שקיים שר המודיעין אלי כהן יחד עם ראש העיר אריה טל, סוכם כי משרד המודיעין יפעל להרחבת התוכניות להקמת כיתות סייבר, אשר פועלת כבר במספר רשויות, גם לטירת הכרמל. מטרת תוכניות אלו היא לשלב תלמידים ותלמידות ממגזרים שונים במערך הסייבר והמודיעין של צה"ל.

השר אלי כהן וראש העיר טירת כרמל אריה טל. תמונה: דוברות עיריית טירת כרמל

שר המודיעין אלי כהן: "משרד המודיעין בראשותי מתגייס למען בני ובנות נוער בטירת הכרמל, ואני פועל לקדם תוכנית להכנתם לקראת גיוס לשירות מאתגר ומשמעותי ביחידות הסייבר והטכנולוגיה במוסד, שב"כ וצה"ל. אני מודה לראש העיר על הירתמותו. המיזם יסייע לבני הנוער להשתלב בתעשיית ההיי-טק בתום השירות. כפי שפעלתי לקדם בעיר פרויקטים משמעותיים כשר הכלכלה והתעשייה, כך אפעל לסייע לעיר בכל תפקיד בו אהיה".

שר המודיעין אלי כהן סייר השבוע בטירת הכרמל וקיים פגישה עם ראש העיר, אריה טל. בפגישה, דנו השניים על קידום תכנית הסייבר לתלמידי בתי הספר בטירת הכרמל, כחלק מהתוכנית של משרד המודיעין לשלב מגזרים שונים ותושבי הפריפריה החברתית והגאוגרפית במערך הסייבר והמודיעין של צה"ל.

המסלול המצליח "ממריאות", קיבל השנה תוספת תקציב משמעותית ויתרחב למגוון רשויות חדשות. המסלול מיועד בשלב זה לתלמידות תיכון בכיתות י'-י"ב, הבוחרות במסלול שירות לאומי-אזרחי. המטרה היא להכשיר וללוות את התלמידות לקראת גיוסן לתפקידי סייבר וטכנולוגיה משמעותיים בקהיליית המודיעין, וכך למצות את ההון האנושי בפריפריה.

תמונה: דוברות עיריית טירת כרמל

הזדמנות הניתנת במסגרת המיזם לצעירים ולצעירות לשרת ביחידות הסייבר והטכנולוגיה ובקהיליית המודיעין, הופכת בעבורם לכרטיס כניסה חשוב ומשמעותי לאזרחות ובכך גדלה כמות המתגייסים המגיעים לתפקידים אלה מאזורי הפריפריה, שיזכו בתום השירות להצעות עבודה אטרקטיביות בשוק העבודה. לטובת הפרויקט הוקצה תקציב ייחודי לשנה הראשונה בסך 9 מיליון שקלים.

שר המודיעין אלי כהן: "המיזם יסייע לצעירים וצעירות המוכשרים מטירת הכרמל לקבל הזדמנות אמיתית ושווה למצות את מלוא יכולותיהם. המיזם עונה על צורך הולך וגובר בכוח אדם איכותי לקידום היכולות הלאומיות של מדינת ישראל".

ראש העיר אריה טל: "אין סיפוק גדול יותר מלראות את בני הנוער בטירת כרמל ממשיכים לאחר לימודיהם ליחידות מובחרות בכל התחומים וממשיכים לאחר השירות למשרות חשובות, בטירת כרמל יש נוער איכותי ותפקידי לדאוג שעתידם הצבאי והתעסוקתי יהיה מובטח, שיתוף הפעולה בתחום הסייבר יפתח דלת לעתיד הנוער האיכותי בעירנו,  אני רוצה להודות לשר המודיעין אלי כהן על התמיכה וההכרה בטירת כרמל כעיר שמסוגלת לספק את הדור הבא של מדינת ישראל".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בטירת כרמל