אסיף איזק: "אני גאה להוביל מועצה שהיא ארגון לומד ומתפתח"

חוף הכרמל היא המועצה האזורית היחידה שתשתתף בתכנית הייחודית של משרד האנרגיה

חוף הכרמל היא המועצה האזורית היחידה שתשתתף בתכנית הייחודית של משרד האנרגיה

בסך הכל נבחרו 12 רשויות לקחת חלק בתכנית, במסגרתה ישקיע משרד האנרגיה כ 100 מיליון שקלים. ההשתתפות בתכנית תאפשר למועצה להקים צוות היגוי ייעודי שיקבל ליווי רצוף ומקצועי, יפעל לטווח הארוך וישקיע את מירב המאמצים והמשאבים בהתוויית תכנית להיערכות המועצה לשינויי האקלים להם אנו עדים ולפיתוח בתחום האנרגיה המקיימת.

התוכנית תקדם אנרגיה מקיימת באמצעות הפחתה של פליטות, התייעלות וייצור אנרגיה נקייה. מלבד התרומה למאבק במשבר האקלים, קידום אנרגיה מקיימת יביא לשיפור איכות החיים והגברת האיתנות הכלכלית של המועצה האזורית חוף הכרמל.

אסיף איזק, ראש המועצה האיזורית חוף הכרמל. צילום דוברות המועצה חוף הכרמל

 

ראש המועצה, אסיף איזק, אמר כי: "שר האנרגיה ד"ר יובל שטייניץ שוחח איתי, וברך את המועצה כולה על הזכייה בקול הקורא הייחודי הזה. ובאמת, יש כאן לא מעט על מה לשמוח: גם בפן הארגוני – אני גאה להוביל מועצה שהיא ארגון לומד ומתפתח, שיודע לחבר בין שותפים, לגייס משאבים ולבנות תכניות לטווח הרחוק; וכמובן בפן הסביבתי, זו בשורה משמעותית מאוד עבור כולנו. אין לי ספק כי סגני קובי ציטר ומנהלת היחידה הסביבתית נגה לבנברג, שמובילים את התחום הסביבתי במועצה, ימשיכו את התהליך באופן המקצועי, השקוף והמשתף ביותר."

סגן ראש המועצה, קובי ציטר, הוסיף: "במהלך השנתיים האחרונות הסטנו את הזרקור הארגוני אל תחומי איכות הסביבה והקיימות, ואנחנו משקיעים מאמצים ומשאבים רבים בקידום הנושאים השונים: טיפול בפסולת, המרחב החופי, מדיניות תכנון ירוקה יותר וכיוצא בזה. אני שמח שגם בירושלים רואים את ההשקעה והרצינות שלנו, ובחרו בנו כאחת מ 12 רשויות שבהן צפויה התכנית להצליח. זה כבוד גדול עבור כולנו."

למעלה מ 150 רשויות מקומיות הגישו מועמדות לתכנית ומתוכם רק 12 רשויות זכו להשתתף בתוכנית, במסגרתה ישקיע משרד האנרגיה כ 100 מיליון ש"ח להיערכות הרשויות לשינויי האקלים, ולפיתוח בתחום האנרגיה המקיימת. מנהלת היחידה הסביבתית, נגה לבנברג, סיכמה ואמרה: "היחידה הסביבתית אמנם מובילה את הנושא במועצה, אבל חשוב לזכור שאנחנו פועלים בשיתוף של גופים רבים – אגפי המועצה השונים, עמותות וארגונים סביבתיים, מתנדבות ומתנדבים מכל יישובי המועצה, וכמובן משרדי ממשלה. חזון סביבתי אמיתי ורחב, שיתופי פעולה, מקצועיות ומסירות – הם אלה שמאפשרים לנו להמשיך ולהעמיד את חוף הכרמל בשורה הראשונה של הרשויות המקומיות בארץ, בתחומי הסביבה והקיימות. אני מודה לכל מי שלקח חלק בתהליך המשמעותי הזה."

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוף הכרמל