שר ההשכלה הגבוהה ומשאבי המים מבקר בקריית ביאליק

שר ההשכלה הגבוהה ומשאבי המים, ח"כ זאב אלקין, ביקר בקריית ביאליק ודן בנושא ניתוק שפכי שפרעם ואעבלין מקו הביוב של הקריה


זאב אלקין, שר ההשכלה הגבוהה ומשאבי המים הגיע לקריית ביאליק כאורחו של ראש העיר אלי דוקורסקי. במהלך הביקור נדונו הסוגיות הקשורות לפעילות תאגיד המים והחינוך הבלתי פורמלי הנמצאות באחריות משרדו.

הדגש ניתן לבעיית שפכי שפרעם ואעבלין בהקמת וקו סניקה חדש, דבר שגורם להזרמת שפכים באופן שוטף אל מערכת הולכת הביוב של קריית ביאליק. מדובר בכל שפכי הישובים אעבלין ושפרעם המונים כ-55,000 תושבים לרבות אזור התעשייה והחזיריות הסמוכות. התוצאות המידיות של הזרמת מי ביוב לתעלות הפתוחות היא תופעת דגירת יתושים וריחות חריפים שפוגעים באיכות חייהם של תושבי קריית ביאליק.

בפגישה הוצגה בפני השר אלקין בקשה לממש את התוכניות הקיימות לניתוק קווי הביוב של שפרעם ולהפסיק את המפגע התברואתי והסביבתי זה.

דוקורסקי ציין כי תאגיד המים של קריית ביאליק נדרש לתחזוקה עודפת של מערכות נטרול הריחות. כמו כן, בימי הגשם המערכת לא מסוגלת לעמוד בעומסים של שפכי שפרעם שלא מתוכננים לזרום בה. כמויות עודפות אלו גורמות מפגע סביבתי וגלישה של מי ביוב החוצה. דוקורסקי אף ביקש להזכיר כי מועצת העיר קריית ביאליק קבלה החלטה להעביר את פעילות תאגיד המים לידי העירייה והפניה על כך הועברה למשרד משאבי המים.

בישיבה הוחלט על הקמת צוות בראשות מנכ"ל המשרד חזי ליפשיץ, בו יהיו שותפים רשות המים, נציגי תאגידי המים של קריית ביאליק, קריית אתא ושפרעם.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאיזה נושא מהתחומים הבאים אתם מתחברים יותר?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי