מפקד פיקוד העורף מבקר בחוף הכרמל

חוף הכרמל מוכיחה בכל פעם, הלכה למעשה, את המוכנות המרשימה של המועצה לחירום"; כך אמר מפקד פיקוד העורף האלוף אורי גורדין בביקורו במועצה האזורית חוף כרמל

מפקד פיקוד העורף האלוף אורי גורדין הגיע לביקור במועצה האזורית חוף כרמל השבוע, מלווה במפקד מחוז חיפה בפיקוד העורף, אלוף משנה אלעד אדרי.

את פניהם של נציגי פיקוד העורף קיבלו ראש המועצה אסיף איזק ומנכ"ל המועצה ירון פרידמן, יחד עם צוות אגף הביטחון והחירום בהובלתו של מנהל האגף גל יזרעאלי ומנהלת מחלקת היישובים ורד יהלום.

המפגש התקיים במחסני החירום של המועצה, וסקירה של ציוד החירום שמצוי במקום איפשרה למשתתפות והמשתתפים לדון בתרחישים השונים שפקדו את חוף הכרמל בשנים האחרונות ובתיפקוד המדינה והרשות, וכן במוכנות המועצה לתרחישי הייחוס המשמעותיים הצפויים במרחב חוף הכרמל – מנפילות טילים, דרך שיטפונות וצונאמי ועד לשריפות יער גדולות.

ראש המועצה אסיף איזק אמר בפתח הדברים: "בימים אלה אנחנו מציינים עשור לשריפה הגדולה בכרמל, והשאלה היא לא האם תהיה שריפה גדולה נוספת, אלא מתי. לצד העבודה המתמדת בהיערכות, בהסברה ובהכשרה של צוותי החירום, ישנם עדיין פערים גדולים בחלק מהיישובים, במובן של מחסור במשאבים כדי להיערך לשריפה הבאה – ואנו מצויים בקשר מתמיד מול הגורמים הממונים וגם מול הפיקוד כדי לצמצם את הפערים הללו. מדובר בעלויות משמעותיות ויש צורך לסייע לרשויות בכך".

תמונה: דוברות המועצה האזורית חוף הכרמל

"בכל הנוגע להתמודדות עם אתגר הקורונה, יחסי העבודה עם פיקוד העורף היו נקודת אור בהתנהלות מוסדות המדינה, שהייתה לא תמיד מקצועית ברמה הנדרשת. אנחנו סבורים שיש מקום להעביר יותר אחריות ויותר סמכות לרשויות עצמן. ראשי ועובדי הרשויות נמצאים בשטח ומכירים את התושבות והתושבים, והם ערוכים ומוכנים לתרחישים השונים שרלוונטיים ספציפית לכל רשות. כאן בחוף הכרמל לקחנו את ההובלה לידיים ופיתחנו את 'רמזור חוף הכרמל' – רמזור פנימי שלנו, שהפעלנו על מנת לאפשר לתושבות והתושבים שלנו סוג של שגרת חיים מיטיבה יותר".

"חדשנות כזאת, יצירתיות, ולקיחת אחריות, הם סוד הכוח של הרשויות המקומיות ואנחנו בתוכן. גם בימיי הקורונה מצאנו בפיקוד העורף שותפים אמיתיים, שתמכו בנו כרשות וסייעו רבות. חשוב לציין בייחוד את פעילות הפיקוד בתחום ההסברה והמידע לציבור בתקופה הזו, שהייתה באמת יוצאת מגדר הרגיל."

מפקד פיקוד העורף, אלוף אורי גורדין סיכם ואמר "פיקוד העורף ימשיך להוות גורם מקצועי שמלווה, מדריך, מכשיר ומסייע לרשויות השונות להיערך לכלל התרחישים. העשייה כאן בחוף הכרמל בתחומי הביטחון והחירום מרשימה – יש כאן צוות מנוסה ומקצועי, ראש רשות והנהלה שמתעדפים את נושא החירום ומעמידים אותו במרכז סדר היום – וזה ניכר בכל. אווירת העשייה כאן מורגשת בכל והיא ממש מדבקת, ואני בטוח שיחד נמשיך ללמוד, להתפתח, להתמקצע – ולהכין את חוף הכרמל לחירום בדרך הטובה ביותר."
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוף הכרמל