צפו: בתי הספר הנוצריים שמבקשים תמיכה ממשלתית צועדים לצלילי המנון פלסטין ועטופים בדגל פלסטין. וחשיפת המשכורות המנופחות של מנהלי בתי הספר הנוצריים

מה באמת קורה בבתי הספר הנוצריים שזועקים לקיפוח של המדינה ושובתים כבר חודש ימים? "ניוז חיפה קריות.נט" חושף משכורות מנהלים מנופחות לפי 6 ממשכורות מנהלים במשרד החינוך. בתי ספר נוצריים שעורכים טקסים עם המנון ודגלי פלסטין, וגם: משטר דיקטטורי והפחדה של מנהלי בתי הספר הנוצריים
כבר חודש ימים שובתים בתי הספר הנוצריים בישראל על כל 33 אלף התלמידים שבהם.
אלא שלידי "ניוז חיפה קריות.נט" הגיע המתווה שמשרד החינוך וממשלת ישראל הציעו לבתי הספר ואלו דחו אותו. מדוע? לפי גורמים במשרד החינוך, בבתי הספר הנוצריים לא רוצים שתיערך כל ביקורת במה שנעשה בספרי החשבונות שלהם ובתכנית הלימוד.
לידי "ניוז חיפה קריות.נט" הגיעו שני סרטונים בהם נראים תלמידי שני בתי ספר נוצריים כשבאחד הבוגרים יורדים לטקס הסיום לצלילי ההמנון הפלסטיני ובשני מורים ותלמידים עטופים בדגל פלסטין בכינוס תלמידים.
אותם בתי ספר נוצריים, לפי גורמים במשרד החינוך, הם היחידים בכל המדינה שמעולם לא נערכה כל ביקורת בהם ובתכניות הלימוד שלהם או בספרי החשבונות שלהם, כמו שנהוג בכל בתי הספר בארץ. הביקורת לא נערכה, כך מסתבר, מאז קום המדינה. הסיבה? לפי גורם במשרד החינוך: "הם הפעילו לחצים מצד הוותיקן ומצד דיפלומטים שמדינת ישראל לא תכנס ותערוך בהם ביקורת מצד אחד, ומצד שני הם מבקשים מאיתנו כל הזמן תקציבים בלי ביקורת".

 

טקס סיום בית הספר לצלילי המנון פלסטין:

 


לפי אותם גורמים במשרד החינוך, בעוד אלו מבקשים סיוע ממדינת ישראל, רבים מבתי הספר מנגנים את המנון פלסטין כהמנון שלהם ומצדיעים לדגל פלסטין.
רק לפני שנה, מנהל בית הספר האורתודוכסי בחיפה הורה לתלמידיו לרדת לכיכר בעיר התחתית ולהפגין נגד מדינת ישראל וצה"ל על פעילותם במבצע "צוק איתן". אותו בית ספר שמבקש סיוע כספי מהמדינה.
אלא שבחזרה לעניין הביקורת, לידי "זמן חיפה קריות.נט" הגיעו עדויות וכן ממצאים של מה שמתרחש בין כתלי בתי הספר הנוצריים.
בתי ספר אלו, מאחר והם ללא השגחה וביקורת, לא מאפשרים התארגנות של הורים והקמת ועדי הורים. להורים אין כל יכולת לראות לאן הולכים הכספים שמוזרמים לבתי הספר, זאת מאחר והנהלות בתי הספר הנוצריים לא מוכנים לפעול בשקיפות.
למשרד החינוך הגיעו עדויות ממורים בבתי הספר האלו על כך שרבים מהם מועסקים ללא כל תנאים סוציאליים, ללא ימי מחלה, ימי חופשה ומקבלים שכר מתחת לנפח המשרה שלהם. אלא שאלו נאלצים לשתוק, מאחר ויש במגזר הערבי עודף מורים והם חוששים להיות מפוטרים ולהיזרק לשוק עבודה רווי.
אלא שהגילוי המקומם יותר מכל, אלו המספרים של שכר של כמה ממנהלי בתי הספר הנוצריים שזועקים למחסור בתקציב – שכר שרבים ממנהלי בתי הספר בארץ, אם לא כולם, היו שואפים אליו.
כך לדוגמא, לידי "ניוז חיפה קריות.נט" הגיעו נתונים המתייחסים לשכרו של מנהל הגימנסיה הגליל הנוצרית בנצרת שלוקח הביתה שכר לא ייאמן של 751 אלף שקל בשנה! אליו נוספים עוד 200 אלף שקל ממשרד החינוך, כלומר הוא מרוויח קרוב למיליון שקל! לשם השוואה, משכורת של מנהל בית ספר רגיל במשרד החינוך עומד על כ-180 אלף בשנה.
ועוד דוגמא: סגן מנהל בית הספר בפטיסטים נצרת לוקח הביתה 406,962 אלף שקל בשנה!

 

שיעור בבית הספר כשעטופים בדגל פלסטין:

 

 

מתווה של משרד החינוך נדחה, למה?

בשבועות האחרונים ויותר מכך, אנשי משרד החינוך מנסים לשבת עם ראשי מערכת החינוך הנוצרית. הם הגישו למנהלי מערכת החינוך הנוצרים את ההצעות הבאות שנדחו, למה? לפי גורמים במשרד החינוך הסיבה פשוטה: קבלת המתווה והכסף ממשרד החינוך תיאלץ את מנהלי בתי הספר הנוצריים לפתוח את המוסדות שלהם, לראשונה, לביקורת ובזה הם לא מעוניינים.

אז מה יש במתווה שמציע משרד החינוך ולא טוב מספיק למנהלי בתי הספר הנוצריים?

1. יוקצה תקציב ממשרד האוצר לחינוך הנוצרי בסך 50 מיליון שקל שייפרש על פני 2015-2016.
2. הקיצוץ שחל בשנים 2013-14 בשעות הטיפוח ובשעות התמרוץ, יוחזר כבר בשנת הלימודים הנוכחית.
3. תוקם ועדה בין משרדית של משרדי האוצר, החינוך ונציגות בתי הספר הכנסייתיים, בהתאם לנושאים שיועלו על ידי בתי הספר הכנסייתיים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך