סדנאות סוכרת מרחוק

כללית מציעה סדנאות סוכרת דיגיטליות: למעלה מ-10 אחוז ממטופלי כללית במחוז חיפה וגליל מערבי אובחנו כסוכרתיים – כללית פועלת לאיזונם גם בתקופת הקורונה
 

צוותי כללית במחוז חיפה וגליל מערבי מטפלים בכ-73 אלף חולי סוכרת, כאשר למעלה ממחציתם בני 55 ואילך.

שיעור התחלואה עולה בקרב בני 65 ואילך, ללא הבדל משמעותי בין גברים לנשים.

נוכח תופעה מדאיגה שבה אנשים מבוגרים נמנעים מלהגיע למרפאה לשם מעקב וממעטים בפעילות גופנית, מקדישים צוותי כללית ליצירת קשר יזום ועדוד המטופלים להיבדק ולהקפיד הן על נטילת התרופות והן על הקפדה על תזונה נכונה ופעילות גופנית גם בימי סגרים ומגבלות הקורונה.

יתר על כן, חולי סוכרת נמצאים בתקופת הקורונה בסיכון גבוה מתמיד לסבול מסיבוכי המחלה ועלולים להזניח את בריאותם על ידי אכילה מוגברת ומנחמת  והפחתה בפעילות גופנית, כל אלה, יחד עם לחץ רגשי, עלולים לגרום להחמרה במצבם ויציאה מאיזון.

אולם, יתר על כן, צוות כללית במחוז חיפה וגליל מערבי הבחין בתופעה מדאיגה שבה רבים מחולי הסוכרת נמנעים מלהגיע לסדנאות הרבות שנערכות כרגיל במרפאות כללית במחוז חיפה וגליל מערבי ותורמות רבות למניעת החמרה ושינוי בהרגלי החיים.

 

כדי  להמשיך ולתמוך בקבוצת החולים, להגביר את המודעות לסיכונים ולחשיבות שבאימוץ הרגלי חיים בריאים, יזמה המחלקה לקידום בריאות של כללית במחוז, בניהולה של ענת ספרוני-אליהו, סדנאות וירטואלית, בהן יכולים מי שחוששים להשתתף בסדנא פנים אל פנים, לעבור אותה באופן מקוון.

ענת ספרוני אליהו – מנהלת מחלקת קידום בריאות. צילום: דוברות כללית

 

הסדנא, נערכת ללא תשלום ומבוססת על 6 מפגשים שבועיים, בני שעה וחצי המועברים על ידי צוות רב מקצועי שכולל רופא/ה, אח/ות, דיאטנית, עובדת סוציאלית ופיזיותרפיסט/ית.

בדרך זו מקבלים המשתתפים מעטפת של כלל ההיבטים הקשורים בבריאותם, כדרך לשיפור איכות חייהם ולמנוע החמרה במחלתם ולהפחית חשש לסיבוכים.

המשוב שהתקבל ממשתפים שכבר התנסו במתכונת זו הינו חיובי ביותר. פעילות זו הינה חלק מפעילויות רבות בתחום הסוכרת שעורכת כללית במהלך כל השנה ואף מתגברת לקראת יום הסוכרת העולמי שמצויין בימים אלה.

לפרטים והרשמה ב *2700

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות