ביקור בדובאי

ד"ר אופיר בנימין, מהחוג למדעי המזון במכללה האקדמית תל-חי חזר השבוע מביקור רשמי בדובאי.ד"ר אופיר בנימים מהחוג למדעי המזון הצטרף למשלחת ישראלית בכירה לדובאי

ד"ר אופיר בנימין, מהחוג למדעי המזון במכללה האקדמית תל-חי חזר השבוע מביקור רשמי בדובאי.  ד"ר בנימין, ייצג את המכללה האקדמית תל-חי, כ חלק ממשלחת ישראלית בכירה, שנסעה לדובאי, בחסות בנק הפועלים ומכון הייצוא וכללה נציגים בכירים במשק, ביניהם  מנכ"לי חברות, יזמים ואנשי הייטק. מטרת המשלחת הייתה להכיר את דובאי ולרקום קשרים עסקיים ואחרים עם אנשי מפתח מהצד של האמירויות.

ד"ר אופיר בנימין. קרדיט תמונה: המכללה האקדמית תל-חי

לאחר טיסה מרגשת מעל ערב הסעודית, בפעם הראשונה, של מטוס ישראלי של חברת אל- על,  נערך ביקור בין ארבעה ימים בדובאי.  תוכנית הביקור הייתה ענפה ומרשימה וכללה אירועים ופגישות עם בכירים מתחומים שונים בדובאי. בערב הראשון נערך אירוע  מפואר שכלל ארוחת ערב חגיגית והופעה של שירי מימון,  ובהשתתפות חמי פרס ששיתף את הנוכחים בחזון המזרח התיכון החדש.

"בנסיעה הושם דגש בעיקר על מפגשים וסיורים" מספר ד"ר בימין "בין היתר ביקרנו בכנס ה-GITEX הטכנולוגי, שהשנה היה בין היחידים בעולם שהמשיך להתקיים באופן פיזי, אבל עם הרבה הקפדה על מסיכות ובדיקות קורונה מוקדמות. המפגשים שקיימתי כללו שיחות עם מנהל פיתוח של חברת מזון מהגדולות בדובאי שעוסקת בחטיפים, שגילו עניין רב בנעשה אצלנו ואמרו שמאוד ישמחו לקשר אתנו כדי ללמוד מהחדשנות שנעשית בארץ ובמכללה.   כמו כן, קיימנו יום סיור שהתמקד בתחום המזון והחקלאות והגענו לביקור בעיירה שכולה מבוססת על חיים ברי קיימא, בה מגדלים התושבים בעצמם את כל המזון שלהם, באמצעות חממות הידרופוניות וכל החשמל מגיע מאנרגיה סלולארית, אין להם כמעט פסולת והם שומרים על אורח חיים מאוד קהילתי. זה נראה כמו "קיבוץ" בסגנון של דובאי".

ד"ר אופיר בנימין. קרדיט תמונה: המכללה האקדמית תל-חי

במסגרת הביקור הצטרף ד"ר בנימין גם למשלחת עסקית שנסעה לאבו דאבי – עיר הבירה הממוקמת כ-150 ק"מ מדובאי. שם נפגשו אנשי המשלחת עם צוות חממה עסקית wework ליזמים בתחומים שונים. אנשי החממה גילו עניין רב בתחום הפודטק המתפתח בגליל ואף אמרו שיש להם  משאבים רבים להשקיע בתחום, רק חסר להם הידע והחדשנות הקיימים בארץ .

"החשיבות בנסיעה שלי לדובאי במשלחת כה בכירה היתה מצד אחד לספר ולהביא את מרכז החדשנות והמצוינות בפודטק  שמוביל החוג למדעי המזון במכללה ומעבר לכך הנחתי תשתית ראשונית להמשך קשרים עם אנשי התחום מדובאי, שישמחו לשתף עמנו פעולה, ברגע שיקום מכון המזון  הלאומי. אנו פועלים בנושא זה עם צוותים ישראלים שנמצאים בדובאי, במטרה לחזק את תחומי המזון והחקלאות באיחוד האמירויות ביחד  עם הפיתוח שיקרה בארץ. הפעילות נעשית עם בשיתוף עם ממשלתיים שלנו ממשרד החוץ והכלכלה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך