עמותת מתייעלים מסכמת שנה מוצלחת

בימים טרופים אלו אנחנו צופים בקשיים שעולים וצצים בעיקר בתחום הכלכלי, הדיונים על סגר נוסף, שעלול לפגוע באלפי עסקים ומשפחות, חוסר ההחלטיות של הפוליטיקאים אשר עומדים ללכת למערכת בחירות רביעית בפחות משנתיים, משבר פיננסי כלכלי אשר מאיים לשתק את המשק, וחברות ענק אשר מפטרות את האנשים שלהם על מנת להימנע מסיכונים פיננסיים

מחשבות של סיכום שנה: עמותת מתייעלים מסכמת שנה מוצלחת במיוחד בהנגשת ידע פיננסי לציבור בתקופת הקורונה

בפחות משנה, תקף אותנו נגיף הקורונה, אשר שיתק את הכלכלה העולמית והמקומית וכפה עלינו שגרת חיים חדשה אשר לא היינו מורגלים אליה.

אלפים מובטלים, שיתוק כלכלי, מחסור בחיסון ועולם שנכנס לשיתוק כמעט מוחלט. אבל כשאנחנו בוחנים את התוצאות של השנה האחרונה, התקווה שעומדת בפנינו היא גדולה הרבה יותר.


מתנדבי עמותת מתייעלים עובדים במרץ שעות רבות, על מנת לעזור לציבור להבין יותר איך מתייעלים כלכלית במיוחד בתקופה זו ואותם מתנדבים המגיעים משלל הפלחים השונים באוכלוסייה, הם מפגינים אופטימיות זהירה, לטענת אותם מתנדבים העתיד הוא בעל תקווה הרבה יותר גדולה מאשר ציפינו ואילו המגפה רק האצה את הצורך בחינוך פיננסי, אשר אותו זנחנו לאחור במרוצת השנים.

מאור זלוצבר, מייסד ומנכל עמותת מתייעלים. קרדיט תמונה: עמותת מתייעלים

המתנדבים במתייעלים טוענים שהתקופה הזאת לא תוציא אותם לחל"ת מהמשך העשייה המבורכת, אלא להפך, הם אומרים שבניגוד לתקופות אפלות, אשר עמדו בפנינו קודם לכן, הציבור גילה גדלות רוח שלא ציפינו לה.

בפחות משנה צפינו באיחוד עולמי וציבורי רחב היקף בשביל למצוא את החיסון למגפה, כיום בפחות משנה יש לנו חיסון לנגיף ולא חיסון אחד, אלא 3 סוגי חיסון שעומדים להיות לרשות הציבור הרחב כבר בזמן המיידי.

המתנדבים של עמותת מתייעלים עסוקים, במתן הרצאות פיננסיות, ייעוץ משכנתאות, יעוצים פיננסים אישיים, שיתופי פעולה עם הרשויות ומתן מלגות לסטודנטים שצריכים עזרה במימון שכר הלימוד.

לכבוד סיכום שנת 2020, ערכנו ראיון עם מנכ"ל ומייסד עמותת מתייעלים, מאור זלוצבר, אשר מסכם שנה עם עשייה רבה, למען הנגשת ידע פיננסי לכלל הציבור.

עמותת מתייעלים כיום מונה כ-28 מתנדבים ופועלת במגוון רחב של חזיתות על מנת להנגיש כמה שיותר ידע פיננסי לציבור ולגרום בעצם לאנשים לנהל את הכסף שלהם בצורה טובה ביותר.

אז מאור ספר לנו כיצד משבר הקורונה תופס אותך כמישהו שמנהל עמותה פיננסית בהתנדבות?

מאור זלוצבר: "הקורנה, עזרה לנו לייעל את עצמנו מאוד. הבנו מהר מאוד שעתיד העמותה תלוי בהסתגלות שלנו למצב ובעיקר לתקשורת דיגיטלית!

הסתגלות הייתה מהירה מאוד בזכות המתנדבים המוכשרים שלנו ואחד הדברים שאני נהנה לומר כל הזמן, הוא שבעמותה שלנו יש את האנשים הכי טובים בישראל.

נכנסנו למשבר בצורה אחת וכיום אנחנו נמצאים בנקודה אחרת לחלוטין, אני באמת לא יודע מה היינו עושים בלי המתנדבים הנהדרים שלנו.
עיקר הפעילות שלנו לפני תחילת המשבר היה הרצאות של הנגשת ידע פיננסי שערכנו ברחבי ישראל, אבל כיום אנחנו עושים כל כך הרבה דברים אחרים בשביל לסייע לציבור ומגיעים אל הציבור דרך כל האמצעים האפשריים כמו הפייסבוק, טוויטר, זום, יוטיוב ובקרוב מאוד גם דרך אפליקציה ייעודית שתוכל לעזור לציבור לעקוב אחר ההוצאות שלהם ואחר התכנים שלנו".

על מה באמת עבדתם כל השנה האחרונה, בדגש בזמן שרוב העמותות נפגעו וחדלו מפעילות בעקבות המשבר, ואת זה ראוי לציין?

מאור זלוצבר: "הרבה מאוד דברים, פתחנו שיתוף פעולה עם משרדי משכנתאות ברחבי ישראל בשביל לדאוג לציבור שצריך להתמודד עם החזרי המשכנתא בתקופה מאתגרת זאת. ראינו שהרבה מאוד לקוחות שלנו לחוצים מגובה ההחזר המשכנתא לאחר שיצאו לחל"ת ובצדק והחלטנו לפעול בנושא.

כיום אנחנו עובדים עם משרדי משכנתאות בארץ על מנת לעזור לציבור לקבל את גובה החזרי המשכנתא הכי משתלמים שיש".

אחרי כל מה שסיפרת לנו מאור, במה עוד פעלה העמותה בשנה מאתגרת זו?

מאור זלוצבר: "הקמנו קרן הלוואות לפתרונות פיננסים ליצואנים ישראלים בשיתוף פעולה עם משרד האוצר בשביל להמשיך להניע את הכלכלה הישראלית בשביל שימשיכו להעסיק עובדים ישראלים.

בנוסף הקמנו מערך ליווי דיגיטלי של יועצים פיננסיים אישיים, בשביל לעזור לכל משפחה שפונה אלינו בצורה פרטנית.

בנינו אתר אקדמיה אונליין בשביל להנגיש את כל ההרצאות שלנו לציבור הרחב, ושיוכלו לצפות בהם בזמנם הפנוי.

פתחנו קורסים דיגיטליים בהם סייענו לאוכלוסיות שונות. קלטנו 17 סטודנטים להתמחות בעמותה אשר קיבלו נקודות זכות וניסיון תעסוקתי.

וכמובן, המשכנו לחלק מלגות סיוע לסטודנטים גם בתקופת קורונה".

מלגות? למה דווקא אתם בתור עמותה צריכים לחלק מלגות?

מאור זלוצבר: "כל המודל של עמותת מתייעלים הוא שכולנו עושים זאת בהתנדבות מלאה, אין מקבלי שכר בעמותה אצלנו וכל שירותי העמותה ניתנים בתשלום סמלי, כאשר כל רווחי העמותה מועברים עבור קרן המלגות לסטודנטים.

אנחנו רוצים להראות שכל הרווחים שלנו עוברות לטובת מטרה חשובה, שהיא לתמוך כלכלית בצעירים שבעתיד יעקחו על עצמם את הנטל הכלכלי החברתי במדינה".

מרשים מאוד, אז בעצם כל הפרויקטים האלה מנוהלים על ידי מתנדבים?

מאור זלוצבר: "כן כן, אין אצלנו אף עובד בשכר. זכיתי לעבוד עם מתנדבים מדהימים, היצירתיות שלהם, הרצון לעזור לציבור ולפתח פשוט יוצאים מהכלל.

לדעתי כל ארגון חייב להוקיר את המתנדבים שלו ובמקרה שלי בכל הזדמנות ארצה לשבח אותם וגם פה. יש לנו מתנדבים מכל שכבות האוכלוסייה בכל הגילאים, חילונים וחרדים, סטודנטים, הייטקיסטים עסוקים, מתנדבים מהצפון, מירושלים, באר שבע ועוד, אר מקדישים הרבה מאוד מזמנם היקר לטובת הנגשת ידע פיננסי".

ולסיום מה נאחל מעבר לכך שתמשיכו בעשייה המבורכת?

מאור זלוצבר: "אני מברך אותנו בברכת המשך העשייה ואוסיף גם למי שרוצה לפנות אלינו בכל שאלה או בעיה כלכלית יכול לשלוח לנו דוא"ל: info@mityaalim.org

או לפנות בהודעה פרטית מעמוד הפייסבוק הנפלא שלנו, מתייעלים – Mityaalim.

נשמח לעזור לכל פונה שרוצה לעזור לעצמו להתנהל נכון כלכלית".

המשך חג חנוכה שמח.

ניתן לתאם ראיון בתיאום מראש.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בנדל"ן