הכירו את כפיר דניאלי

כפיר דניאלי הוא זמר ורקדן ישראלי שבמקור מטירת כרמל. כיום הוא חי בניו יורק, אך חזר לארץ בזמן הקורונה והוציא שיר חדש: בראיון מיוחד לאתר 'ניוז חיפה קריות' סיפר דניאלי את סיפורו על תחילת הקריירה שלו, על תקופת הקורונה ועל ההשראה לשיר החדש
הכירו את כפיר דניאלי, זמר ורקדן ישראלי שחי בניו יורק, חזר לארץ בזמן הקורונה ומשחרר כעת שיר בישראל ובאירופה:

כפיר דניאלי, במקור מטירת הכרמל, חי ב-20 שנים האחרונות בניו יורק. דניאלי החל להופיע כבר בגיל 6 כרקדן לאחר שלמד ריקוד בלונדון.

בראיון מיוחד 'לאתר ניוז חיפה קריות', סיפר לנו על עצמו ועל הקריירה שלו, על שיתוף הפעולה עם sis בשיר שהוציא לא מזמן וגם איך עברה עליו תקופת הקורונה ואיך השפיע על יצירותיו.

כפיר, ספר לנו קצת עצמך.

"שמי כפיר דניאלי, נולדתי בטירת כרמל והתחלתי את דרכי כבר בגיל 6 כרקדן בלט קלאסי מקצועי. למדתי בלט באקדמיה המלכותית של אנגליה, ולאחר קבלת מלגות מרובות בארץ כמו קרן תרבות אמריקה-ישראל, ורקדן מצטיין שקיבלתי בזמן שירותי הצבאי, נסעתי לארה"ב לטיול ושם נשארתי עד היום".

כפיר דניאלי. תמונות: Rick Day

 

"הייתי רקדן ראשי בלהקת הבלט של בירמינגהם, ואמן אורח בלהקות שונות ובמיוחד בקיוטו שביפן. בשנת 2010 ‏הצטרפתי לסיבוב הופעות ברחבי ארה"ב של פנטום האופרה המפורסם של Andrew Lloyd Webber. בנוסף אני אמן מוסיקה, זמר ויוצר ובשמונה השנים האחרונות אני עוסק גם במוסיקת פופ".

"כיום (לפני הקורונה) אני מופיע כשמונה הופעות שבועיות בברודווי שבניו יורק, שם אני רוקד, שר ומשחק בהפקות ענק. בשנים האחרונות הופעתי גם כאמן ארח, שחקן ורקדן ראשי במטרופוליטן אופרה של ניו יורק. הופעתי בתכנית הדרמה הטלוויזיונית Flash and Bones במשך שתי עונות, ועשיתי המון תפקידי משנה בתוכניות טלוויזיה שונות בארה"ב".

ספר לנו על השיר שהוצאת יחד עם sis.

‏"Fan a Bitch הוא שיר בהשראת תרבות המועדונים. בהשתתפות Sis the rapper, פעילת LGBTQI נלהבת, TLM & BLM שהיא הצהרה בפני עצמה. באופן חצוף ומהנה F.A.B הוא שיר על רהבתנות שלא מצריכה התנצלות, השיר מתעסק בתפיסת תשומת ליבם של אחרים, ובעקיפין מטרת השיר היא לנסות ולהחזיר הרגשה של בטחון וביטוי עצמי להרבה אנשים שאיבדו אותה, במיוחד בימים אלו".

 

"הקליפ הוא תערובת ויזואלית עתידית של תחושת קברט, ווג וסטירט. הוא נוצר עם צוות רב תרבותי המייצג את כוח ההישרדות של אמני ניו יורק בפרט, ואמנים בעולם בכלל, שהתכנסו בתקופה קשה זאת על מנת להמשיך לייצר אמנות".

איך עברה עליך תקופת הקורונה?

"תקופת הקורונה הייתה ועדין מאתגרת. במרץ שעבר חליתי ונאבקתי במחלה במשך חמישה שבועות, למזלי עברתי את זה. כל התאטראות של ברודווי נסגרו באותו זמן בכל רחבי ארה"ב והעולם, ומאז חזרתי לשורות האבטלה, אבל החלטתי לא לתת לזה לפגוע בי נפשית ולרכז את כל האנרגיות שלי ליצירת מוסיקה".

"הקלטתי שני שירים חדשים אחד ׳Gigolo׳ והשני הסינגל המדובר Fan a Bitch. לשניהם צילמתי קליפים שלמים בתקופה של חודשים בין לבין. היום אני מקדם את השירים וממשיך לכתוב וליצור עוד מוסיקה, שאני מאד מקווה שאוכל להוציא לאור בקרוב".

ספר לנו סיפור שהשפיע עליך במיוחד במהלך הקריירה.

"יש לי המון סיפורים ודברים שעברתי, אבל אחד הסיפורים שבאמת השפיעו עלי במהלך הרדיפה אחרי השאיפות שלי, קרה דווקא בתחילת דרכי בניו יורק. אחת המשאלות הכי גדולות שלי תמיד הייתה שתהיה לי דירה משלי. זה נשמע כל כך פשוט כשאומרים את זה, אבל בפועל למישהו שבא מארץ זרה עם $300 בכיס ובלי רישיונות עבודה ומשפחה זה היה ממש חלום".

 

תמונה: כפיר דניאלי. תמונה: Rick Day

"בתקופה ההיא הייתי פשוט עובר מכורסה לכורסה אצל חברים או אנשים שהכרתי. עד שהגעתי לחבר אחד ששם התמזל מזלי ונשארתי אצלו במשך שלושה שבועות רצופים, דבר שלא קרה בעבר. כשבעל הבית גילה שהתגוררתי שם הוא פשוט סילק אותי באותו היום. מצאתי את עצמי זרוק ברחובות ניו יורק עם מזוודה אחת שהייתה לי ושום מקום ללכת אליו. נלחצתי מאד ברגע שהבנתי שאני הומלס אבל המחשבה לא חלחלה בי עד שבאמת ראיתי את עצמי ישן בתחנת הרכבת".

"ככה עברו שתי לילות אני והמזוודה שעליה הנחתי את הראש. דברים התפתחו והתגלגלו הלאה אבל זה היה אחד האירועים שצילקו אותי וגרמו לי לעבוד אפילו קשה יותר כדי להשיג את מטרותיי".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחברה