המצטיינים לעתודה

בוגרי מחזור מ"ח תשע"ה בקרית החינוך התקבלו לעתודה האקדמית * הבוגרים ילמדו לתואר ראשון ושני בהנדסת מכונות ובהנדסת חשמל ופיזיקה

 תכניות אלה נחשבות כדרך לתפקידי המחקר והפיתוח הנחשקים בצבא

תכניות אלה נחשבות כדרך לתפקידי המחקר והפיתוח הנחשקים בצבא

גאווה לקרית החינוך אורט קרית ביאליק: שניים מבוגרי מחזור מ"ח בשנה שעברה התקבלו לתכניות המצוינות של העתודה האקדמית. תכניות אלה נחשבות כדרך לתפקידי המחקר והפיתוח הנחשקים בצבא והן מיועדות לבוגרים מצטיינים, ערכיים ומנהיגים מלידה בעלי יכולות לימודיות גבוהות ושאיפה למצוינות.
בוגרי תכניות המצוינות נהנים מליווי צמוד ומיחס אישי במהלך כל תקופת הלימודים וזוכים לעדיפות בשיבוץ לתפקידי מחקר ופיתוח מתקדמים בתחום לימודיהם.
הבוגר ירדן מרקוביץ התקבל לתכנית ברקים. מטרתה של תכנית זו היא להכשיר עתודאים לתפקידי מחקר ופיתוח בצה"ל ובמערכת הביטחון בהנדסת מכונות. את התכנית מרכז ומוביל המינהל לכוח אדם טכנולוגי באגף כח אדם בצה"ל בשיתוף פעולה עם הטכניון. התכנית קיימת מאז שנת 2001. העתודאים בתוכנית לומדים לתואר ראשון ושני, כולל תזה, בהנדסת מכונות בפקולטה להנדסת מכונות בטכניון.
את התואר הראשון מסיימים בתוכנית מואצת הקצרה בשנה מהמסלול הרגיל, ואת התואר השני, כולל עבודת התזה, מסיימים בשנה הנותרת. מנהלת התוכנית דורשת מהמשתתפים לעמוד בסף אקדמי גבוה מזה הנדרש מיתר הסטודנטים בעתודה האקדמית.
ירדן ממשיך את המסורת של בוגר בית הספר ניטצקי סער בוגר מחזור מ"ז תשע"ד. בסך הכל, למסלול זה מתקבלים בשנה רק 16 בוגרים מכל רחבי הארץ.
הבוגר ליאב איתן התקבל לתכנית פסגות. מטרתה של תכנית זו היא להכשיר ולשבץ חיילים צעירים לתפקידי מחקר ופיתוח בצה"ל ובמערכת הביטחון. את התכנית מרכז ומוביל המינהל למחקר, פיתוח אמל"ח ותשתית טכנולוגית מפא"ת במשרד הביטחון בשיתוף עם המנהל לכוח אדם טכנולוגי באגף משאבי אנוש בצה"ל.
העתודאים בתכנית לומדים במשך ארבע שנים במסלול הנדסת חשמל-פיזיקה: תואר ראשון כפול בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה ובפיזיקה בפקולטה לפיזיקה ובפקולטה להנדסת חשמל בטכניון בחיפה.
על מנת להתקבל לתכנית, יש צורך בנתונים אישיים ולימודיים גבוהים במיוחד. הקבלה היא על סמך ציון פסיכומטרי, מבדקים פסיכולוגיים ואישיותיים וראיון קבלה.
מנהלת התכנית דורשת מהמשתתפים לעמוד בסף אקדמי גבוה מזה הנדרשים מיתר הסטודנטים בעתודה האקדמית. כיום הרף התחתון להישארות בתוכנית עומד על ממוצע הגבוה מהציון 85.
שני בוגרים אלה למדו בקרית החינוך אורט קרית ביאליק בתכנית נחשון לקידום המצוינות הלימודית והערכית.

צבי פלג מנכ"ל רשת אורט, אמר בגאווה: "כאשר איכות ומצוינות מובילים ביחד עם ערכים , אלו התוצרים שמתקבלים. רשת אורט ישראל גאה בהישגי בוגריה תרומתם ויכולותיהם המאפשרים להם השתלבות ונוכחות משמעותית בכל תוכניות ההמשך היוקרתיות המובלות על ידי מדינת ישראל"


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק