מינוי חדש ביחידת הדיאטה והתזונה של כרמל

היא היתה שחקנית כדורסל מובילה בקבוצת הפועל חיפה ובזמנה הפנוי היא גם מתנדבת בקהילה. תכירו את דקלה אופיר בירמן המנהלת החדשה של היחידה לתזונה ודיאטה במרכז הרפואי כרמל מקבוצת הכללית
 

במסגרת תפקידה החדש, תהיה דקלה אופיר בירמן אחראית על היחידה לתזונה ודיאטה בכרמל הכוללת צוות של 15 דיאטניות, כולן דיאטניות קליניות מוסמכות.

סיגל זומר המנהלת האדמיניסטרטיבית של כרמל מספרת: "דקלה מצטרפת למערך מקצועות הבריאות המקצועי והמוצלח שלנו בכרמל.
דקלה מביאה איתה ניסיון רב בעבודה עם מטופלים וניסיון ניהולי עשיר. אני מאחלת לה הצלחה רבה ".

צוות דיאטניות היחידה בכרמל תחת ניהולה החדש של דקלה מאתר ומטפל בחולים הנמצאים בסיכון תזונתי, חולים שאינם מסוגלים לאכול דרך הפה וחולים הזקוקים להתאמת הזנות מיוחדות ומורכבות.

דיאטניות היחידה מייעצות לצוותים הרפואיים, משתלבות בהכשרת צוותים במחלקות ודואגות גם לתזונה של צוות הפרסונל של בית החולים.

הן  לוקחות חלק פעיל במרפאות השונות של ביה"ח בין היתר מרפאת אכילה והאכלה לילדים, מרפאת המשך לפגים, מרפאת CF, מרפאה בריאטרית, המכון ההמטולוגי, מרפאת גסטרו ילדים ומבוגרים, דיאליזה ועוד.

 

דקלה אופיר בירמן עם סיגל זומר, המנהלת האדמיניסטרטיבית. צילום: אלי דדון

 

במקביל דקלה וצוות הדיאטניות שלה עובדות בקשר הדוק עם מערך ההסעדה והמטבח של ביה"ח. בעבודתן הן מובילות מדיניות תזונתית בריאה יותר לחולים ולצוות, שבאה לידי ביטוי במעורבות החל מתהליך רכישת המוצרים, דאגה לחומרי גלם ומוצרי מזון איכותיים ובריאים, שיטות הבישול וכן בניית תפריטים מותאמים ומגוונים.

"אני מאמינה אומרת דקלה, כי היחידה בהובלתי תשים בראש תשומת הלב את השירות למטופל שיתאפיין בטיפול מקצועי- מבוסס מחקר, איכותי, זמין ומותאם אישית, תוך תודעת שירות מעולה ושביעות רצון גבוהה. בנוסף אני פועלת לכך שהיחידה תקדם ותבסס שיתופי פעולה עם הצוותים הרב מקצועיים בבית החולים ותשתלב בפרויקטים ייחודיים ומגוונים.

אני שואפת שהיחידה תמשיך להיות יחידה מובילה בתחומה ותהווה מקור ידע מקצועי עדכני וזמין לרופאים ולכל הצוותים הרפואיים בבית החולים ומחוצה לו".

עוד אומרת דקלה כי היא שמה למטרה לקדם שמירה על רצף טיפולי בית חולים-קהילה ולעודד התמחויות ייחודיות והתמקצעות בקרב צוות הדיאטניות.

ואם זה לא מספיק היא מתכננת לפעול לקידום בריאות עובדי בית החולים.. תתכוננו!

 

דקלה אופיר בירמן. צילום: אלי דדון

 

אני פועלת מתוך ידיעה ואמונה שהטיפול התזונתי בעת האשפוז בבית החולים ועידוד לשינוי אורחות החיים בטווח הארוך, מובילים לשיפור המצב הגופני, שיפור איכות החיים של המטופל, הפחתת תחלואה והפחתת העומס על מערכת הבריאות.

דקלה החלה את דרכה בכללית בשנת 2006 היא בוגרת תואר ראשון בתזונה ממכללת תל חי ובעלת תואר שני באפידמיולוגיה ובריאות הציבור מאוניברסיטת חיפה. את עבודת התזה שלה עשתה דקלה בנושא השפעות סביבתיות על השמנה בילדים.

דקלה אוהבת ספורט, בצבא שירתה כמדריכת כושר גופני בבסיס טירונים של הנח"ל ובמשך שנים היתה שחקנית כדורסל בולטת בקבוצת הפועל חיפה ואף שחקה כדורסל במשך 8 שנים בקבוצת כדורסל הנשים של ביה"ח כרמל, במסגרת הליגה למקומות עבודה ואפילו הביאה כמה גביעים מוזהבים לארון הגביעים של כרמל . בשנים האחרונות היא שחקנית מובילה בקבוצת כדור רשת של המחוז וכרמל בליגה למקומות עבודה. בנוסף דקלה מתנדבת במקלט למשפחות נפגעות אלימות בחיפה כי "זה חשוב בעיניי להתנדב ולתת חזרה לקהילה. ככה חינכו אותי בבית " אומרת דקלה.

 

דקלה אופיר  במטבח כרמל.  צילום: אלי דדון

 

בתקופת הקורונה דיאטניות היחידה פועלות יחד עם הצוותים במחלקות הקורונה, הן מייעצות ומטפלות בחולים במצבים קלים ובינוניים וכמובן אחראיות על התאמת הזנות מורכבות לחולים מונשמים וקריטיים.

"כרמל בשבילי הוא סוג של אתגר חדש ומרתק " אומרת דקלה. אני באה עם המון רצון לקדם ולהוביל את יחידת התזונה למצוינות , זאת זכות בעיניי לטפל בחולים ברגעים הקשים בחייהם ואני מאמינה שהדיאטניות והטיפול התזונתי משפרים משמעותית את איכות החיים של המטופלים ואת בריאותם הכללית"

בתפקידה האחרון היתה דקלה דיאטנית אחראית מנהלת חיפה ולין במחוז חיפה וג"מ של הכללית. בתפקידה ניהלה צוות של  12 דיאטניות  ובנוסף שמשמה כדיאטנית קלינית של מרפאת מרכז הילד ארמון, מרפאת סוכרת נעורים ומרפאת שיר"ן למתבגרים. בנוסף עבדה משנת 2006 במחלקת סוכרת במרכז רפואי לין והתמחתה במשאבות אינסולין ונשים הרות.

דקלה בת 40, תושבת חיפה, נשואה לעידו, מהנדס בחברת מקורות, ואמא מסורה לשלושה ילדים: כרמל בת שבע וחצי, נבו בן חמש וארבל בן תשעה חודשים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות