תקציב עיריית קריית ביאליק לשנת 2021 הוגש לאישור מועצת העיר

ועדת הכספים של העירייה אישרה את הצעת התקציב לשנת 2021 והתקציב הוגש למועצת העיר אשר תאשר אותו בישיבתה הקרובה


 

תקציב עיריית קריית ביאליק לשנת 2021 הוגש לאישור מועצת העיר.

הצעת התקציב לשנת 2021 מסתכמת  לסך של 349,172,000 ₪ המבטאת את המשך הפיתוח ותנופת העשייה  בעיר.

תקציב החינוך יעמוד על 127 מיליון ₪,  גבוה פי ארבעה מתקציב החינוך בטרם כניסתו של דוקורסקי לתפקיד.

הצעת התקציב מייצגת את רמת הפעילות הריאלית הצפויה של העירייה ותואמת את  צרכיה.

תקציב העירייה לשנת 2021 כולל מרכיבי התייעלות פנימית תוך שמירה על רמת שירותים מוניציפאליים גבוהה התואמת את צורכי התושבים, וכל זאת ללא העלאה חריגה בחיובי הארנונה.

מועצת העיר עתידה לדון בהצעת התקציב ולאשרו בישיבתה הקרובה.

 

 

ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי. צילום: דוברות עיריית קריית ביאליק

 

התקציב מייצג את היעדים והמדיניות אותם מתווה ראש העיר, אלי דוקורסקי, כאשר העירייה משקיעה את מירב משאביה (55%) בשירותים הממלכתיים הניתנים לתושבי העיר, כגון חינוך בגני ילדים, בתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים וחטיבה עליונה, אגודות ספורט, תנועות נוער, קונסרבטוריון, להקות זמר ופעולות תרבות שונות.

כמו כן, משקיעה העירייה בתחומי רווחה לרבות בעלי צרכים מיוחדים, עולים חדשים, עזרה למשפחות נזקקות ומועדוני קשישים. בנוסף התקציב מיועד לשירותי דת, תחום הבריאות ואיכות הסביבה.

עיריית קריית ביאליק משקיעה מכספה גם בתחומים שאין חובה עליה לנהלם וברשויות מקומיות רבות אחרות תחומים אלו מנוהלים על ידי גורמי חוץ.

נכונות העירייה ליטול על עצמה את התחומים הנוספים מבטאת את חוסנה החברתי ואת איתנותה הכלכלית. ההכנסות העצמיות הצפויות לשנת 2021 הינן בשיעור של 75% מסך כל ההכנסות והן אמורות להסתכם בסך של 262,183,000 ₪. שיעור גביית הארנונה הצפוי מהווה 61% מסך ההכנסות העצמיות של העירייה וכ – 46% מסך כל הכנסות העירייה בתקציב הרגיל.

נתונים אלו מעידים על הצלחת מאמצי הגביה שנעשו בעירייה בשנים האחרונות. החלק הארי בהוצאות התקציב הינו נושא הפעולות לתועלת הציבור, המהווה שיעור של 72% מסך כל ההוצאות המסתכמות לסך של 249,195,000 ₪.

מרכיב הפעולות בתקציב עיריית קריית ביאליק הינו אחד הגבוהים בשלטון המקומי בישראל.

הוצאות השכר מהוות שיעור של כ – 28% מסך כל ההוצאות והן כוללות פנסיה תקציבית שלמעשה הוצאות השכר מהוות 24% בלבד מכלל התקציב.

חלקו של מרכיב השכר מסך של תקציב העירייה הינו מהנמוכים בשלטון המקומי בישראל.

פירעון מלוות מהווה שיעור של כ – 4.5% מסך כל ההוצאות ומסתכם ב – 15,899,000 ₪.

ראש העיר אלי דוקורסקי:

"בקריית ביאליק, באופן מובהק, מרבית תקציב העירייה מופנה ישירות לפעילות למען תושבי העיר. כך, לדוגמא, תקציב החינוך יעמוד  על 127 מיליון ₪, שיגיעו לכל תלמידה ותלמיד. לא בכדי קריית ביאליק נמצאת במקום הראשון בין העיריות בארץ בהשקעה פר תלמיד.

יחד עם זאת, לאור הקיצוצים הכבדים בהשתתפות הממשלה, בין השאר בשל אי אישור תקציב המדינה לשנת 2021, פגיעה במענק האיזון של עיריית קריית ביאליק וגזירות אחרות, מחייבים אותנו להקפדה מרבית ושמירה על מסגרת התקציב, הכוללת מדיניות של הידוק החגורה בהוצאות ומימוש מלוא פוטנציאל ההכנסות.

בדרך זו נוכל להמשיך ולהנהיג את העיר להצלחה בניהול שקוף ואחראי".

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
Ads