הצלחה למחיר למשתכן בעיר

אתמול נרשמה הבעת אמון במחיר למשתכן: כמאה קבלנים ויזמים הגיעו לכנס מציעים שהתקיים בקרית מוצקין

 

צורי בכנס אתמול. "מוצקין נבחרה להיות העיר הראשונה שבה יוצע מכרז 'מחיר למשתכן'". צילום: שיר לוי

צורי בכנס אתמול. "מוצקין נבחרה להיות העיר הראשונה שבה יוצע מכרז 'מחיר למשתכן'". צילום: שיר לוי

אתמול ביום ראשון בשבוע, התקיים במתנ"ס גושן בקרית מוצקין כנס המציעים הראשון של מסלול מחיר למשתכן החדש. במפגש בהובלת משרד הבינוי והשיכון בשיתוף עם עיריית קרית מוצקין הוצגו בפני קבלנים ויזמים הכללים של מסלול השיווק החדש של קרקעות המדינה, בו ישווקו עשרות אלפי יחידות דיור במחיר מוזל ומפוקח בכל אזורי הארץ, בכדי שהדירות יהפכו לנגישות וזולות יותר עבור הזוגות הצעירים וחסרי הדירה.כמאה קבלנים השתתפו בכנס וקיבלו פרטים על מכרזי מחיר למשתכן בכלל ועל המכרז בקרית מוצקין בפרט ומענה לשאלותיהם מהצוותים המקצועיים של משרד הבינוי והשיכון ועיריית קרית מוצקין.
ראש עיריית קרית מוצקין חיים צורי אמר:"קריית מוצקין נבחרה על ידי משרד הבינוי והשיכון להיות העיר הראשונה שבה יוצע מכרז "מחיר למשתכן" ואני מברך על ההחלטה החשובה אשר תוזיל את מחירי הדיור ותסייע לצדק חברתי".
מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון אשל ארמוני אמר: "חיים צורי הוא ראש עיר שדואג בראש וראשונה לתושבי עירו. נלחם על כל דבר ועניין כדי להביא את המיטב גם מבחינת איכות וגם מבחינת מחיר. חיים עובד בשיתוף פעולה מלא עם הממשלה במטרה לקדם בניית דירות חדשות ואיכותיות במחיר מוזל, תוך מתן עדיפות לתושבי העיר. תנאי המכרז מבטיחים היצע גדול של דירות במחיר מוזל משמעותית לזוגות צעירים וחסרי דירה".
ראש מטה הדיור אביגדור יצחקי אמר: "הממשלה קיבלה לפני שעה קלה החלטה להביא 20,000 עובדים זרים לענף הבנייה לטובת הזוגות הצעירים, כדי שלא נגיע בסוף למצב בו לא יהיו להם היכן לגור. אעשה כל מאמץ שהדברים האלה יתממשו בהקדם, כדי להגדיל את התחלות הבנייה, ולתת לכם הקבלנים את התנאים על מנת שתגיעו למצב שתייצרו הרבה דירות זולות יותר ובמהירות. אני שמח על מספר המשתתפים הרב בכנס ומקווה שזה יהיה גם מספר המשתתפים במכרז".
מתחם כורדאני בקרית מוצקין נבחר להיות המתחם הראשון במדינה בו ישווקו רשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי את הדירות במסלול החדש בהתאם לכללים שנקבעו במטה הדיור בראשותו של מר אביגדור יצחקי ובמועצת מקרקעי ישראל. 1,028 דירות ב-20 מתחמים ישווקו לקבלנים אשר יציעו את המחיר הסופי הנמוך ביותר למ"ר לדירות עם מפרט איכותי ומחייב עם עדיפות לבני מקום, לפיה עד 10% מהדירות יובטחו לבני היישוב. המדינה קבעה מחיר מקסימאלי בו יוכלו הדירות להימכר, כ-11,000 אלף שקל למ"ר (כולל מע"מ), כך שדירת 100 מ"ר כולל מרפסת בשטח של 10 מ"ר, מחסן בשטח של 5 מ"ר וחניה ומחסן תימכר לכל היותר בכ-1.177 מיליון שקל בלבד, הנחה של 200 אלף שקל ויותר על מחיר השוק. כאמור, מדובר במחיר מרבי, כאשר התחרות בין הקבלנים עשויה להביא להנחות גדולות עוד יותר על מחיר השוק, בין השאר לאור ההשתתפות הרבה הצפויה של קבלנים והעובדה כי הזוכה יהיה זה שיציע את המחיר הנמוך ביותר למ"ר בכל מתחם ומתחם.

כמאה קבלנים השתתפו בכנס וקיבלו פרטים על מכרזי מחיר למשתכן בכלל ועל המכרז בקרית מוצקין בפרט. צילום: שיר לוי

כמאה קבלנים השתתפו בכנס וקיבלו פרטים על מכרזי מחיר למשתכן בכלל ועל המכרז בקרית מוצקין בפרט. צילום: שיר לוי

רקע כללי:

במסלול מחיר למשתכן החדש ישווקו מגרשים המיועדים לבנייה רוויה, בכל הארץ. במסלול זה נותנת המדינה הנחות דרמטיות של עד 80% על הקרקע. מדובר במהפכה בשיטת השיווק של הקרקעות, שכן עד היום מי שזכה בקרקעות המדינה היה זה שהציע את מחיר הקרקע הגבוה ביותר. בשיטה החדשה והמעודכנת של מחיר למשתכן, המגרשים ישווקו למי שמציע את המחיר הסופי הנמוך ביותר למ"ר דירתי (כלומר, מ"ר בנוי של הדירה) בהתאם למפרט איכותי, מחייב ומעודכן של הדירות שקבע משרד הבינוי והשיכון.
הזכאים לרכישת דירת מחיר למשתכן הם "חסרי דיור" – יחיד מגיל 35 ומעלה וזוגות בכל גיל. חסר דיור הוא מי שאין לו, ולא היו לו ב-6 השנים האחרונות דירה או זכויות כלשהן בדירה. מלבד זאת, לא נקבעו שום קריטריונים כמו מספר ילדים, ותק נישואים, שירות צבאי, רמת הכנסה או מיצוי כושר השתכרות.
בנוסף, ניתנת עדיפות לבני הישוב, כאשר עד 10% מהדירות בכל מתחם יוקצו לבני מקום. כלומר, לחסרי דיור המתגוררים בקביעות ב-3 השנים או ב-6 שנים מתוך 10 השנים, שקדמו למועד פרסום המכרז, בתחום הרשות המקומית שבה ייבנה הפרויקט.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך אתם ממתיקים את הקפה/ תה שלכם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בקרית מוצקין
Ads

Zone not found or deactivated.Zone id : 236209