תקשורת חזותית בימי קורונה

עבודות בוגרי בית הספר "גורן" לתקשורת חזותית מהאקדמית עמק יזרעאל מוצגות בגלריה "טל" בכפר ורדים
בוגרי "גורן" לתקשורת חזותית מהאקדמית עמק יזרעאל הגישו הקיץ את עבודות הגמר שלהם המסכמות ארבע שנים של לימודי עיצוב בגורן, במכללה האקדמית עמק יזרעאל.

הפרויקטים נעשו ברובם בתקופת סגר בבית וחלקן אף מתייחסות לכך בתוצרים. אחרות פותחות צוהר לעולמם של מעצבים ויוצרים צעירים בתחילת דרכם בתחום המשפיע והמתפתח הזה ובנושאים המעסיקים אותם ואת כולנו בימים אלה ובכלל.  כעת ניתן, בהתאם להנחיות התו הסגול, לראות חלק מהעבודות האלה בתערוכה מיוחדת בגלריה "טל" בכפר ורדים.

פרויקט הגמר מסכם ארבע שנות לימודי תקשורת חזותית בבית הספר גורן, באקדמית עמק יזרעאל. בפרויקט מביא הסטודנט לידי ביטוי את יכולותיו, חשיבתו והמיומנויות אותן רכש.
זוהי במה הניתנת לו להוכיח את יכולותיו המקצועיות דרך עבודה מורכבת המשלבת אלמנטים שונים ומגוונים. זו הזדמנות לסטודנט, להביע אמירה אישית, חברתית, ערכית ולעצב פרויקט בפורמטים חדשניים ומקוריים  ובהיקף גדול.
בין העבודות ניתן לראות תדמית ומיתוג, איור, אנימציה, אינטראקטיב וסביבת מסך, כרזות, פרסום ועוד. הפרויקט הינו נדבך מרכזי בהכשרתו של הסטודנט להשתלבותו בעשייה המקצועית וחלק משמעותי בתיק העבודות שלו.

"בוגרי בי"ס גורן באקדמית עמק יזרעאל, הם אנשים, יצירתיים, בעלי יכולות גבוהות וחשיבה ביקורתית ועצמאית.  מעצבים אקדמיים שהוכשרו במשך ארבע שנות לימודי התואר שלהם ומשתלבים בעשייה המקצועית והטכנולוגית ברמות הגבוהות ביותר ומשפיעים על המרחב החזותי,

התרבותי, המסחרי והפוליטי הסובב אותנו."
אבירם מאיר, מנהל בית ספר גורן לתקשורת חזותית, האקדמית עמק יזרעאל

בין העבודות המוצגות השנה:

 

 

בין המראות" – שולמית רביץ'

ספר שכתבה ואיירה שולמית רביץ'. בארץ מסתורין בעידן חשוך ואמונה בקסמים נולדים להם מיתוסים ואגדות. בפרויקט הגמר בחרה שולמית לחקור את אותם המיתוסים.

מאין נובעים אותם הסיפורים? יכול להיות שבני אדם פשוט אוהבים לפחד? לשקוע בדמיון ולנדוד בפנטזיה?

בחקר עולם המיתוסים יצרה שולמית ספר אינדקסלי, סיפורי העוסק במיתוס על ילדה בשם "זותי" שנולדה לתוך תקופה חשוכה. היא סובלת מהפרעה גנטית חמורה אשר עיוותה את פניה.

באותם ימים כשכל דבר התפרש כבעל משמעות היו בטוחים הוריה שהוטל עליהם כישוף והילדה שנולדה עם פגם בפניה שייכת בעצם לכת השטן. כמובן שילדה כזו לא תוצג לעולם בציבור והם קברו את סודם בחדר חשוך וצדדי.

בנישמותיה האחרונות קיללה "זותי" את החיים והחליטה לנקום על מר גורלה. מתוך הבטחה לאסוף את הפנים המושלמים של משפחתה, פיתחה תיאבון בלתי נדלה לתווי פנים מושלמים.

אם נשברת לך מראה ספר זה מיועד לך כי "זותי" תבוא לבקר אותך.

 

"טיפותרפיה"  – ליאל קריספין

"טיפוגרפיה תמיד הרגיעה את ליאל, מלקשקש אותיות על קירות נגד החוק כילד בן 15 ועד היום, כסטודנט לעיצוב.

מילים הן פורקן להרבה אנשים, אני זכיתי לתת למילים משמעות ויזואלית".במהלך המחקר שלו לקראת פרויקט הגמר, כשבדק ליאל עם עצמו למה ואיך? הבין שהפרויקט שלו בעצם כבר קורה. בימים הקשים והסגורים של תקופת הקורונה, הוא ברח שוב לאותיות ולמילים.

לתרפיה יום יומית הנותנת פורקן לרגשות, דעות ומסרים. על גבי פורמט של כרזה, באמצעות טיפוגרפיה.
לאקט עצמו ולפרויקט בפרט, הוא קורא: "טיפותרפיה".

 

Home made 2020  – הילה לוי

הפרויקט האינסטגרמי של הילה נולד מתוך תסכול וחוסר השראה שחוותה במהלך תקופת הקורונה, הסגר הביתי אליו נקלעה הותיר אותה ללא חומרי גלם יצירתיים אך עם הרבה תחושות, מחשבות ורגעי משבר.

הדימויים נוצרו מתוך הסתכלות יותר עמוק בסביבה הטבעית שלה, שם גילתה הילה עולם מלא חומרים שנהפכו לטיפוגרפיה והיו דרך הביטוי שלה בתקופה הזו, ליצור יש מאין.

בעמוד האינסטגרם שיצרה עבור הפרויקט ניתן לקבל הצצה אל שכבה נוספת המתעדת רגעים במהלך העשייה שלה מאחורי כל עבודה.

 

 

 

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך