אומרים לא לשדה התעופה

עיריית חיפה לא תאפשר להרחיב את שדה התעופה מבלי שתוגש לכך תכנית מפורטת * ראש העירייה יונה יהב: "אני מברך על כך ששופטי בג"ץ ראו לנכון להבהיר לנציגי רשות שדות התעופה שאין אפשרות להרחיב את שדה התעופה מבלי להביא תכנית מפורטת, תוך היוועצות ושמיעת הרשויות הנוגעות בדבר"

עתירת העירייה כוונה גם נגד היועץ המשפטי לממשלה שהעניק לרשות שדות התעופה "מטרייה משפטית". צילום: עיריית חיפה

עתירת העירייה כוונה גם נגד היועץ המשפטי לממשלה שהעניק לרשות שדות התעופה "מטרייה משפטית". צילום: עיריית חיפה

בג"ץ דן השבוע בעתירתה של עיריית חיפה נגד כוונת משרד התחבורה להעתיק את פעילות שדה התעופה של הרצליה לחיפה. בעתירה ציינה העירייה כי השטח עליו מתוכננת הרחבת השדה מתפרס על פני 34 דונם המיועדים לתעשייה ולא לשדה תעופה.
בעתירה שהוגשה נגד רשות שדות התעופה, משרד התחבורה והיועץ המשפטי לממשלה טענה העירייה כי ההחלטה על העתקת פעילות המטוסים הקלים משדה התעופה בהרצליה נעשתה "בדרך לא דרך, חרף התנגדות הרשויות המקומיות הסמוכות" ובניגוד לחוק, שכן הקרקע עליו מבקשת המדינה להגדיל את השדה מיועדת לשימוש תעשייתי ולא לשימוש של שדה תעופה.
במהלך הדיון העירו שופטי בג"ץ לרשות שדות התעופה כי קיים קושי רב בטענה כי ניתן לבנות חניון למטוסים באזור שאינו מיועד לשדה התעופה. עם זאת, בג"ץ המליץ לעירית חיפה להשלים עם החניות שכבר נבנו על פי היתר שהונפק ברשות הרישוי, תוך שנשמרה זכותה של העירייה לא לראות בכך תקדים ולא לאשר בקשות דומות אם וכאשר יוגשו בעתיד.
עתירת העירייה כוונה גם נגד היועץ המשפטי לממשלה שהעניק לרשות שדות התעופה "מטרייה משפטית" בכך שקבע כי הגדלת השדה לטובת חניית מטוסים הנה רק "פעילות תומכת תעופה".
בעתירה שהוגשה בשיתוף הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, נטען בין היתר כי רשות שדות התעופה הגישה לוועדה המקומית בקשה ליישור וריבוד השטח אותו היא מבקשת להכשיר עבור חניית המטוסים תוך שהיא מטעה את הוועדה לחשוב כי מדובר בשטח המצוי בתחום שדה התעופה המאושר ובהתאם לכך ניתן ההיתר על ידי רשות הרישוי המוסמכת לאשר בקשות תואמות תכנית מאושרת בלבד.
עוד טענה העירייה כי "משרד התחבורה והיועץ המשפטי לממשלה הגישו חוות דעת "יצירתית", לפיה הרחבת שדה התעופה לצורך חניית המטוסים אינה מהווה אלא שימוש "תומך תעופה" המותר באזור תעשייה". העירייה סבורה כי חוות דעת זו משוללת כל יסוד, אולם כאשר ביקשה להביא את הנושא לבחינה משפטית על פי הוראות חוק התכנון והבניה, הורה היועץ המשפטי לממשלה שלא לעשות זאת.
ראש העירייה יונה יהב: "מצער לראות את גופי המדינה פועלים בניגוד לחוקי התכנון והבנייה ומפרים באופן גס את הדין, המינהל התקין וחובת הנימוס הבסיסית שאמורה להתקיים בין רשויות הממשלה לרשות המקומית. אני מברך על כך ששופטי בג"ץ ראו לנכון להבהיר לנציגי רשות שדות התעופה שאין אפשרות להרחיב את שדה התעופה מבלי להביא תכנית מפורטת, תוך היוועצות ושמיעת הרשויות הנוגעות בדבר".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור המצב הבטחוני בערי ישראל - איך לדעתכם יש לפעול?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה