פוסט של תלמידה מעירוני א' חיפה מסעיר את הרשת: "המורה ללשון כינתה את חיילי צה"ל רוצחים". התלמידה, בת למשפחה שכולה מפיגוע טרור

פוסט שפרסמה תלמידת כיתה י"א בבית הספר התיכון עירוני א' בחיפה, ופורסם בכמה דפים בפייסבוק מעורר סערה גדולה בשעות האחרונות. התלמידה מ' טוענת: "המורה ללשון כינתה את חיילי צה"ל רוצחים". לטענת התלמידה: "בעקבות עימות עם המורה, נשלחתי הביתה מבית הספר".
 

 

הפוסט שפירסמה א' ועורר סערה ברשת. צילום: פייסבוק

הפוסט שפירסמה א' ועורר סערה ברשת. צילום: פייסבוק

מ', תלמידת כיתה י"א בתיכון עירוני א' בחיפה חזרה מוקדם מהרגיל מבית הספר היום לביתה, התיישבה וכתבה בפייסבוק פוסט אותו שלחה לכמה דפי פייסבוק נצפים ביותר כמו זה של "הצל". מ' כתבה בפוסט שלה כך: " ככה נראה היום שיעור לשון בבית ספר עירוני א בחיפה: מורה ללשון אומרת בפני תלמידי כיתה י״א ״ החיילים שלנו הם רוצחים״ ככה במילים האלה ממש, בלי לנסות לייפות את זה מדי כמו שמנסים לעשות בדרך כלל. לצערי לא יכולתי לשתוק, והייתי חייבת לענות ולעמוד מולה. ובתגובה לזה? הוציאו אותי מהכיתה ושלחו אותי הביתה מבית הספר. במוסד חינוכי שמלמד אותנו או לפחות אמור ללמד, על שוויון וחילוקי דעות, מלמדים אותי שחיילי צה״ל הם רוצחים ומונעים ממני אפילו להגיב. ואני שואלת אתכם, איך? איך במדינת ישראל 2016 מורה בישראל מסוגלת להכנס לכיתה ולקרוא לחיילי צה״ל רוצחים? איך מורה בישראל, יכולה לעמוד מול כיתה שלמה ולהגיד כאלה דברים על החיילים שלנו, על הצבא שלנו, שאליו אנחנו אמורים להתגייס עוד פחות משנתיים? אז הנה, במדינת ישראל של 2016 מילים כמו ״חיילי צה״ל רוצחים״ הפכו לדעה לגיטימית לגמרי, ולא, אסור בשום אופן להתקומם מול זה. אני בת למשפחה שכולה, בת דודתי נהרגה בפיגוע כשהייתה חיילת, בת דודתי למדה ממש פה בבית ספר הזה, בעירוני א בחיפה ש11 שנים אחרי מעז לעודד אמירות שכאלה. מדינת ישראל של 2016. בושה".

כאמור מ' מציינת כי היא עצמה בת למשפחה שכולה, כשבת דודתה נהרגה בפיגוע לפני 11 שנה בעת ששירתה כחיילת והייתה עצמה בוגרת עירוני א'.
מיותר לציין שהפוסט התפשט בכל הרשת ומעורר סערה גדולה שהגיעה עד לצמרת משרד החינוך.
בדפים כמו זה של "הצל" קוראים לגולשים לדרוש את פיטוריה של המורה ללשון, שלכאורה התבטאה כך נגד חיילי צה"ל.
ממחוז חיפה של משרד החינוך נמסר בתגובה: "האירוע ייבדק באופן יסודי ע"י הגורמים המקצועים במחוז והנהלת בית הספר. בתוך כך, יצוין כי מנהלת בית הספר זימנה את כל הגורמים המעורבים בעניין כבר מחר בבוקר לבירור מעמיק"..


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך