כ- 700 מתעניינים בזום ביום הפתוח של בית הספר הריאלי

ביום שישי האחרון התקיים היום הפתוח בסניפי היסוד וחטיבות הביניים של בית הספר הריאלי. בגלל מגבלות התקופה, לראשונה, התקיים היום הפתוח באמצעות הזום. כ- 700 מתעניינים נכנסו לזום, בשלושה סבבים במקביל בכל המתחמים: אחוזה, מטו"ס והדר, פי שניים מהמתעניינים שהגיעו בשנה שעברה בפועל לסניפים.המתווה הכללי של היום הפתוח כלל – סרטון מתחמי, דבר המנהל, מצגת, מרכזים מקצועיים/שכבתיים, נציגי הורים, נציגי תלמידים, חלוקה ליסוד (חלוקה ל-א'/ב'-ו') ולחטיבה, חלוקה לחדרים. כל מתחם/סניף בחר לעשות את היום הפתוח בדרך המתאימה עבורו ותואמת את הייחודיות של המתחם.

למרות שזו פעם ראשונה שהיום הפתוח מתנהל בזום, הוא עבר בצורה חלקה ומוצלחת. ביום חמישי הקרוב בשעה 9:00 בבוקר תיפתח ההרשמה לבית הספר לשנת הלימודים הבאה- תשפ"ב.

צילום: עודד פלוטניצקי

על רקע הביקוש הרב להרשמה לבית הספר שגרם בשנים האחרונות ללחץ רב של הורים בשל שיטת "כל הקודם להגיש את הטפסים זוכה" החליטה הנהלת בית הספר לאפשר השנה לכלל הנרשמים לרשת הריאליגן ולכיתות א' ו- ז' להגיש מועמדות לתהליך הקבלה!

אז איך זה יעבוד השנה? ההרשמה תיפתח כאמור, ב- 9:00 בבוקר, וניתן יהיה להירשם (להגיש את טפסי ההרשמה באתר) עד השעה 13:00. הילדים שנרשמו בין השעות האלה, יכנסו להגרלה על מספר המקומות הקיימים לצורך הגשת מועמדות. הרעיון הוא להוריד את הלחץ שהיה בשנים האחרונות, בדקות הראשונות של ההרשמה, ולאפשר לכלל המשפחות לנסות להיכנס לבית הספר. ההגרלה תתבצע באמצעות תוכנת הגרלה ממוחשבת בפיקוח נציג ההורים ורואה חשבון/עורך דין.

צילום: עודד פלוטניצקי

אחים של ילדים הלומדים בבית הספר ייכנסו, השנה, בצורה אוטומטית (ללא הגרלה) לתהליך המיון, וזאת על מנת שהורים לא יצטרכו לפצל ילדים בין בתי ספר שונים בעיר.

לדברי ד"ר יוסי בן-דב, המנהל הכללי של בית הספר הריאלי: "בית הספר הריאלי מתאים את עצמו לרוח התקופה, וערך את הימים הפתוחים המסורתיים בזום. אני מקווה שלמרות המגבלות, הצלחנו להעביר להורים את חוויית הריאלי בכללה, בצד הייחוד של כל אחד מהמתחמים שלנו.

כמו כן, השינויים שאנחנו מבצעים השנה בתהליך ההרשמה עצמו נועדו לאפשר הוגנות כלפי משפחות המעוניינות להצטרף למשפחת הריאלי, ולהוריד את הלחץ להספיק להירשם. אנחנו מקווים שהשיטה החדשה תקל על ההורים ותאפשר שוויון הזדמנויות גבוה יותר בהגשת המועמדות לבית הספר. אנחנו מצדנו נמשיך לעשות את המיטב להנחיל את חזון בית הספר: להיות מוסד חינוכי איכותי, מוביל ומתווה דרך, המכוון את תלמידיו להיות בני אדם, מעורבים ומשפיעים בחברה הישראלית."

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך