"אנו עוטפים את הסטודנטים שלנו וקשובים להם כל הזמן"

בראיון מיוחד לאתר ניוז חיפה קריות: ד"ר האלה חורי בשאראת, מנהלת בית הספר למשפטים בקמפוס חיפה של הקריה האקדמית אונו סיפרה לנו על התמודדות הקריה האקדמית אונו עם אתגר הלמידה המקוונת, בין היתר עם הקמת מערך חונכות מיוחד, ועל ההרשמה לסמסטר אביב שבשיאהבראיון מיוחד לאתר ניוז חיפה קריות: ד"ר האלה חורי בשאראת, מרצה למשפטים בקריה האקדמית אונו ומנהלת בית הספר למשפטים בקמפוס חיפה של הקריה האקדמית אונו סיפרה לנו על המאמצים הרבים שעשתה הקריה האקדמית אונו על מנת לסייע לכל הסטודנטים במהלך תקופת הקורונה, על מערך החונכות שהקימה הקריה האקדמית עבור סטודנטים חדשים, על ההרשמה לסמסטר אביב שעדיין בשיאה וגם על החזרה המיוחלת לקמפוס וללמידה הפרונטלית.

ד"ר האלה חורי בשאראת, מרצה למשפטים בקריה האקדמית אונו ומנהלת בית הספר למשפטים בקמפוס חיפה של הקריה האקדמית אונו, ספרי לנו קצת על עצמך.

"אני בוגרת תואר ראשון ושני מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ובעלת דוקטורט מאוניברסיטת אוקספורד שבאנגליה. עסקתי בעריכת דין 7 שנים, ואני מרצה משנת 2007 במספר מוסדות אקדמיים, אוניברסיטת חיפה ותל אביב, וכיום אני חברת סגל פנים בקריה האקדמית אונו ומנהלת בית הספר למשפטים בקמפוס חיפה של הקריה האקדמית אונו. אני מרצה לקורסים דיני ראיות, סדר דין פלילי ומשפט בינלאומי פומבי".

דר" האלה חורי בשאראת. תמונה: ויקיפדיה ovedc

דר" האלה חורי בשאראת. תמונה: ויקיפדיה ovedc

 

איך התמודדה הקריה האקדמית אונו עם אתגר הלמידה המקוונת במגפת הקורונה?

"הקריה האקדמית אונו עברה די במהרה ללמידה מקוונת. התאמנו את עצמנו לנסיבות ולמצב הקיים, והקריה עשתה המון בכדי לתת לסטודנטים את המיטב. בתחילת השנה האקדמית הזו היו לנו המון סטודנטים חדשים שלא מכירים מה זה קמפוס, ולא הספיקו אפילו לבקר בו – סטודנטים שלא מכירים את החברים לכיתה, שפעם ראשונה מתמודדים עם הזום. היו לנו גם סטודנטים שלא הייתה את הטכנולוגיה ללמידה מקוונת, מבחינת ציוד וחיבור לאינטרנט".

קרדיט: באדיבות הקריה האקדמית אונו

 

"לאור כך היינו החלוצים להקים מערך חונכות – לכל מחזור לימוד הצמדנו חונך או חונכת שהם עורכי דין בוגרי הקריה, ותפקידם ללוות את הסטודנטים ולהסביר להם איך להתחבר לאתרי הקורסים של הקריה. החונכים קשובים לכל הבעיות של הסטודנטים, ועובדים ישירות מול המנהל האקדמי. אנו עוטפים את הסטודנטים שלנו וקשובים להם כל הזמן. כעת אנו מסיימים את חונכות סמסטר א', וכבר הבאנו את הסטודנטים לבקיאות מלאה במערכות המקוונות. דווקא בתקופה זו הסטודנטים לומדים הרבה יותר, קוראים יותר פסיקה ומנצלים את התקופה בבית ללמידה. בנוסף, המרצים והמתרגלים זמינים לכל בעיה ולכל קושי שמתעורר אצל הסטודנטים, ועשו עבודה נפלאה לאורך כל התקופה".

הקריה האקדמית אונו קמפוס חיפה. באדיבות הקריה האקדמית אונו

הקריה האקדמית אונו קמפוס חיפה. באדיבות הקריה האקדמית אונו

 

האם יש צפי לחזרה ללמידה פרונטלית בקמפוס?

"כמו כולם, אנחנו תלויים בהנחיות משרד הבריאות; ברגע שיהיה אפשר נחזור לקמפוס. נערכנו לחלוטין לחזרת הסטודנטים והדרכנו את המרצים בדיוק איך לעשות זאת. התקנו מצלמות בכל הכיתות כדי לאפשר למידה היברידית – אם משרד הבריאות יתיר לנו 50 סטודנטים בקמפוס, חצי ילמדו מהבית בלייב וחצי בכיתה, למשל רק מי שהתחסן ויש לו דרכון ירוק. לא נקפח אף סטודנט, וכולם יקבלו את חווית הלמידה האולטימטיבית. בנוסף אציין שההרשמה לסמסטר אביב פתוחה ובשיאה".

הקריה האקדמית אונו קמפוס חיפה. באדיבות הקריה האקדמית אונו

הקריה האקדמית אונו קמפוס חיפה. באדיבות הקריה האקדמית אונו

 

מה תרצי לאחל לסטודנטים לרגל השנה האזרחית החדשה?

"אני מאחלת שהמגפה תהיה מאחורינו. אני מקווה לפגוש את הסטודנטים בקמפוס כמה שיותר מהר, ושהסטודנטים ימשיכו לעשות את המיטב והמקסימום עבור ההצלחה האקדמית שלהם".

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך