"תוכנית 45 הינה תוכנית בעלת חשיבות לאומית רבה"

המכללה האקדמית כנרת נבחרה על ידי רשות החדשנות לתוכנית 45 להכשרה והשמה של עובדים בהיי-טק
במסגרת קול קורא אשר הוציאה רשות החדשנות לתוכנית 45 "להכשרות והשמות של עובדים בהיי-טק" בהיקף של 120 מיליון שקל, נבחרה המכללה האקדמית כנרת, לצד מספר גופים נוספים, להוביל את התוכנית.

רבות דובר על ההשלכות של משבר הקורונה, ונראה כי אחרי ההשלכות הבריאותיות אשר יסתיימו בתקווה בתום ההתחסנות של כלל האוכלוסייה, יתחיל המשבר הכלכלי, אשר למציאת הפתרונות עבורו מעריכים כי יוקדשו מירב המאמצים של מקבלי ההחלטות. כבר כעת ישנה אבטלה אדירה במשק, עשרות ואף מאות אלפי ישראלים נמצאים בבתים, עם השכלה נרחבת, כידוע תחום ההיי-טק מחפש עוד עובדים לאיוש המשרות השונות שיש בענף.

 

תוכנית 45 באה לתת בדיוק את הפתרונות לשתי הבעיות הללו, הדרישה לכוח אדם מיומן מצד אחד והקטנת האבטלה במשק מהצד השני. לתוכנית נבחרו גופי הכשרה ומעסיקים, אחד מגופי ההכשרה הינו המכללה האקדמית כנרת, אשר במהלך ההכשרה יקחו חלק: המכללה, בית הספר ללימודי חוץ, ומרכז כנרת ליזמות וחדשנות (KIC), ובין גופי המעסיקים חברת AllJobs. כל גוף בונה תוכנית הסבה והכשרה של עד 12 שבועות למקצועות ההיי-טק השונים, ממקצועות הליבה ועד הענפים התומכים.

לפי רשות החדשנות, לתוכנית יש פוטנציאל גדול להשים אלפי עובדים חדשים בהיי-טק. ההכשרות יבוצעו על ידי גופי הכשרה ומעסיקים שהתחייבו לבצע הכשרה והשמה של הבוגרים. הדגש בבחירת הבקשות היה על אחוזי השמה גבוהים, מעורבות של המעסיקים בהגדרת תכנית ההכשרה ובביצוע התמחות מעשית. כל השמה כזו היא רווח כפול למשק, שכן העובד גם מפסיק לקבל דמי אבטלה, וגם הופך ליצרני, תורם לפריון ומשלם מס.

אמיר נבון, מנהל משאבי אנוש ובית הספר ללימודי חוץ באקדמית כנרת, ומוביל תוכנית 45 במכללה האקדמית כנרת: "להכשרות והשמות של עובדים בהיי-טק": "תוכנית 45 הינה תוכנית בעלת חשיבות לאומית רבה. משבר הקורונה פגע קשות בכלכלה, ואנחנו עדיין בריקושטים הראשונים של הפגיעה. אחת הפגיעות המשמעותיות הייתה בהגדלת אחוז האבטלה בישראל, אשר הגיע בשיא המגפה לכ-25%, כעת אנו עומדים על פי הערכות של גורמים שונים על כמיליון מובטלים במדינת ישראל. על החברה הישראלית הכוללת גם את משרדי הממשלה, הרשויות המקומיות, המגזר הפרטי, העסקי והציבורי, לעשות הכל על מנת לצמצם את כמות המובטלים ולהחזיר את המצב לקדמותו ואף יותר טוב. כולנו תקווה שנתחיל לראות תוך פרק זמן לא רב עובדים חדשים רבים בתחום ההייטק בעקבות ההשתתפות בתוכנית."

אלדד אביטן, סמנכ"ל השיווק של AllJobs, מוסיף:

"כאתר שמהווה ברומטר למצב המשק מבחינת היצע וביקוש, אנו רואים את השינויים המתחוללים בשוק העבודה. ישנם תחומים שפעילותם הצטמצמה עד כמעט הופסקה וכאלו שהביקושים אליהם קטנו מאוד. כיום אנו נמצאים בשוק משתנה ויש רצון הולך וגדל של עובדים לעבוד במקצועות חיוניים ובתחומים שלא נפגעו כתוצאה מהמשבר. ההייטק הוא אחת התעשיות שהצליחה להחזיק מעמד למרות הקורונה ואין ספק שעבור רבים, תוכנית ההסבה המקצועית יכולה להיות שינוי קריירה ומקפצה קדימה ליציבות כלכלית והתפתחות עצמית ומקצועית. עם הידע שצברנו באולג'ובס, ושיתוף הפעולה עם כנרת, נדאג ליצירת המסגרת המקצועית והטובה ביותר עבור העובדים שיעברו את תהליך ההסבה. אני מאמין שזה יסייע גם לחברות עצמן, ויאפשר להן לגייס עובדים מיומנים ואיכותיים שנדרשים בשנים האחרונות."

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם נכון לחייב בעלי מסעדות ובתי קפה להחזיק מזרק נגד אלרגיה כתנאי לרישיון עסק?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך