אורט מוצקין מוביל בנתוני הגיוס לצה"ל

94% מתלמידי בית הספר מתגייסים לצה"ל, נתון עצום שממשיך את המורשת הביטחוניסטית של קריית מוצקין. צורי, ששירת בצה"ל כשריונר לצדיו של חברו, אביגדור קהלני גיבור ישראל, היה שבע רצון מהתוצאות ומהנתונים אמר לניוז : "אני מודה לצוותים החינוכיים ולהורי הילדים. ההשקעה מתחילה בחינוך בעיר ובבית".

הבוקר הוצגו נתוני הגיוס לצה"ל  בפריסה רשותית בקריית מוצקין. הנתונים שהוצגו מתייחסים לנתוני הלידה של ילידי 1997-2001.
ישיבת זום שהתקיימה בהשתתפות, ראש העיר, חיים צורי, מנכ"ל העירייה, יריב גסר, מנהל אגף החינוך, אייל אורן, המפקח הרשותי של משרד החינוך, מנהל חברה ונוער, אשר ארביב., מנהלת איזור צפון במשרד הבטחון, אילנית לאור, מנכ"לית קריית החינוך, שרה פינטו, מנהל החטיבה העליונה, אמיר אייזנברגר, מנהל תיכון עתיד, אהוד בן גרא, מנהלת היחידה לקידום נוער, מורן לוי ומנהלת מחלקת צעירים, חברה ונוער, שירלי למפל.


שיעור הגיוס במוצקין נכון לשנת 2017 עומד על 83.3%, בעוד שהממוצע באשכול עומד על 81.3% והממוצע הארצי עומד על 71.7%.
גם בשיעור גיוס הנשים לצה"ל מוצקין מככבת למעלה. שיעור הגיוס ברשות עומד על 82.6%, באשכול הממוצע עומד על כ-71.9% והממוצע הארצי עומד על 57.8% בלבד.
שיעור הנשים בהתייצבות ליום המאה (יום המיונים לגיוס לצה"ל) עומד על 90.8%.
בגיוס לשירות קרבי משמעותי בקרב גברים מוצקין אף נמצאת בעליה. הן לתפקידי לחימה והן לתפקידי דורשי הכשרה. 83% מתגייסים לשירות משמעותי.
בגיוס לשירות קרבי משמעותי בקרב נשים, יותר ויותר מתגייסות לשירות משמעותי בתוכו גם ללחימה- 88.6% מתגייסות לשירות משמעותי.

צורי, ששירת בצה"ל כשריונר לצדיו של חברו, אביגדור קהלני גיבור ישראל, היה שבע רצון מהתוצאות ומהנתונים הכוללים בנושא שירות משמעותי ומחוייבות הדור הצעיר . צילום מתוך פייסבוק

גם שיעורי הנשירה ברשות בקרב גברים ונשים זניחים ועומדים מתחת לממוצע הארצי.
נתוני הגיוס באורט מוצקין מהווים גאווה למערכת החינוך העירונית כמדי שנה.
שיעור גיוס הגברים עומד על כ-95.6%
שיעור גיוס הנשים- 92%
על פי הנתונים קיימת מגמת שיפור בבית הספר עתיד במוצקין ונתונים מכובדים אף באולפנת סגולה.
ראש העיר, חיים צורי, ששירת בצה"ל כשריונר לצדיו של חברו, אביגדור קהלני גיבור ישראל, היה שבע רצון מהתוצאות ומהנתונים הכוללים בנושא שירות משמעותי ומחוייבות הדור הצעיר לקהילה ולמדינת ישראל. "נמשיך לעשות הכל על מנת לשמר ולשפר את הנתונים שממשיכים את המסורת של קריית מוצקין בכל הנוגע למוטיבציה לשירות משמעותי ואת העובדה שבנות ובני העיר חיילות וחיילי צהל ממוצקין מצטיינים במגוון היחידות שלהם ומבסים נחת וגאווה למערכת החינוך ולעיר קריית מוצקין.


מנהל אגף החינוך, אייל אורן: "לצד קידום ההישגים הלימודיים מערכת החינוך חרטה על דגלה את קידום ההישגים הערכיים חברתיים. הנתונים הם תוצר ההשקעה של הרשות במערכת החינוך והאופן בו המנהלים מיישמים בשטח את החשיבות העליונה בגיוס לצה"ל. אז מגיע כמובן מילה טובה ענקית לכל הצוותים החינוכיים
המפקח הרשותי המתכלל, אשר ארביב מלא מלים חמות על מוצקין. "נתוני הגיוס הטובים בעיר מעידים על תהליכי עבודה איכותיים במערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית.
כמו כן מתווה העבודה בנושא ההכנה לצה"ל מוטעמת היטב במערכת החינוך בכלל הממשקים".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בקרית מוצקין