יורדים ובגדול

ארבעה אנשים מאזור חיפה, הקריות והצפון מספרים איך אחרי מאבק של שנים במשקל עודף וקשיים, הם השילו עשרות קילוגרמים, כל אחד מהם, בעזרת תוכנית מיוחדת של "שומרי משקל"
אילנה מזרחי

אילנה מזרחי, נשואה + 4 , בת 56 סבתא , מתגוררת בקרית אתא, מזכירה רפואית, 1.64, התחילה עם להשתתף בקבוצת "שומרי משקל" כאשר שקלה 99.4 קילו. היום משקלה 70 קילו , 3 קילו לפני הגעתה אל משקל כבוד. נמצאת בשומרי משקל שנה וחצי במהלכן הורידה 30 ק"ג.

אילנה מזרחי לפני

אילנה מזרחי לפני

קצת על הילדות/נערות והתקופה בה היית במשקל עודף

אני אישה עם המון ביטחון עצמי, גם כשהייתי שמנה הייתי אחלה עם המצב. ידעתי גם להסתיר את המשקל ולהתלבש בהתאם. התחתנתי כאשר היה לי משקל עודף רב וזה אף פעם לא היווה עבורי בעיה חברתית. אף פעם לא הייתי מאושרת עד הסוף ולא הרגשתי שלמה עם עצמי. היו תקופות שהמשקל הציק לי והייתי מנסה להרזות ובסוף הייתי עוזבת את הרעיון. לפני 7 שנים הגעתי למשקל 112 קילו, עברתי ניתוח שרוול ובעקבותיו הורדתי 35 קילו. במשך שנה וחצי שמרתי על המשקל, אך לאחר מכן התחלתי שוב לעלות וככה שוב הוספתי 20 קילו במשך שנתיים וחצי. זה הרגיז, כאב והרגשתי אכזבה מעצמי. חשבתי כי הניתוח יפתור לי את עודף משקל לנצח נצחים, לא עשיתי שינוי ואז פשוט חזרתי להרגלים הישנים והמצב חוזר על עצמו. הכול מתחיל בראש.

איך ומתי החלטת לעבור שינוי ?

לפני שנה וחצי הייתי חייבת להוריד כמה קילו כי הבת שלי עמדה להתחתן. במקביל פתחו חוג של שומרי משקל במקום בו אני עובדת, אז היה לי טבעי לבוא ולנסות. לא התחברתי לשיטה מיד, לספירות האלה, אבל ראיתי תוצאות למרות הכול. אחרי מספר חודשים הייתה לי הארה והבנתי שהשיטה פשוט עובדת. עד לחתונה ירדתי 12 קילו תוך חודשים ספורים. אחרי החתונה אמרתי לעצמי כי יש לי שתי אפשרויות – להמשיך עם השיטה ולרדת במשקל עוד או לחזור להשמין. החלטתי להמשיך.

איך הגעת לשומרי משקל ?

הגורל הביא אותי לשומרי משקל. בהתחלה לא בדיוק ספרתי, כי לא האמנתי בשיטה כל כך ועדיין הורדתי. אחרי מספר חודשים החלטתי להתחיל בכל זאת לספור ומאז אני סופרת מדי יום נקודות. זה הפך להרגל כמו לשתות קפה (עם חלב דל שומן) בבוקר. יש לי סדר יום קבוע, אני נערכת מראש ומביאה איתי מצרכים לעבודה. בימים שאני עושה ספורט אחרי העבודה, אני באה עם תיק ארוז ואני אף פעם לא חוזרת הביתה מורעבת. אני מקפידה להתאמן לפחות 3-4 פעמים בשבוע.

הרגעים הקשים בתהליך

החלק הקשה התמשך שהבנתי כי אין לי ברירה אחרת. אני נהנית כל כך מהתוצאה והפכתי לצרכנית מטורפת של בגדים. אני מאושרת על איך שאני נראית ומרגישה. החזרתי את הבריאות שלי. אולי זה יפתיע , אבל גם כששקלתי מעל 100 קילו הייתי עושה הליכות ומנסה לשמור על כושר. היום אני יותר פעילה: אני משתתפת בחוגים כמו עיצוב, חיטוב ופילאטיס בשילוב מסורת ההליכות של יותר משעה מספר פעמים בשבוע. ספורט בגילי זה לא רק עניין של הרזייה אלא גם דרך לתחזק את הגוף רענן וחזק כל הזמן.

אילנה מזרחי היום אחרי השלת 30 קילו ממשקלה בשנה וחצי

אילנה מזרחי היום אחרי השלת 30 קילו ממשקלה בשנה וחצי

מה היעד הסופי ?

אני מרגישה טוב וזה הכי חשוב ואני רוצה להגיע, כמובן, למשקל כבוד. אני גם מעוניינת לשמור על המשקל הטוב והבריא לאורך השנים. אני לא רואה את עצמי עוזבת את המסגרת בשלב זה, אני גם מאוד נהנית להגיע לקבוצה. המדריכה שלי קרן גילמור היא סוג של גורו עבורי, היא עברה את אותה הדרך ואני מאוד מודה לה.

איך התמודדת ותמשיך להתמודד עם ארוחות החגים ?

בראש השנה, למשל, הרשתי לעצמי לא לוותר על קינוח של עוגת דבש – הרי השנה חייבת להיות מתוקה. חשוב להיות גמישים, לחזור לתלם ולמשטר יותר מוקפד אחרי החגים. היום אני מרגישה טוב דווקא כשאני חוזרת לשגרה. אז אכלתי עוגה, אני לא מרביצה לעצמי, מתקזזים מחר.

תני טיפ למי שרוצה לעבור שינוי

כדאי קודם כל לקבל החלטה וזה לא ממש פשוט כי נדרשת בשלות. ברגע של החלטה שום דבר לא אמור לעמוד לפניך. גם אחרי שמחמיאים לי, לא סטיתי ואני ממשיכה לצעוד אל עבר המטרה שהצבתי לעצמי. אני מאוד ממליצה על מסגרת, אבל כמובן שזה עניין אישי ויש דברים שתלויים במתבונן. העיקר להגיע למטרה.
גלדיס גירשגיל
גלדיס (לישביץ) גירשגיל 45 נשואה +3. עיר מגורים- נהריה. אדריכלית עצמאית

איך הייתה הילדות וגיל נעורים, הקשר של תזונה ושמירה על המשקל והתקופה בה היית במשקל עודף?

כל החיים הייתה לי נטייה להשמנה.הייתי תינוקת וילדה גדולה אבל לא שמנה "בטטה". תמיד נחשפתי לספורט ובין הגילאים 11-18 הייתי בקבוצה שחיה, היולי כ-8 אימונים בשבוע וכשחיים במשטר כזה יש דגש על תזונה נכונה.הייתי נערה "חתיכה". בשני ההריונות הראשונים עליתי הרבה במשקל ומיד חזרתי לעצמי כאשר בהריון השלישי זה לא קרה. עם הפסקת העישון הדבר נעשה יותר קשה,וכאשר אדם שלא היה שמן פתאום מכפיל את משקלו.ככל שהילדים גדלו והבינו יותר היה מאוד קשה והם לא רצו להשלים עם המצב. היום עודף משקל ידוע לא כמראה אלא כן כמצב בריאותי ,פסיכולוגי ואפילו מעין התמכרות וחולשה, כחוסר שליטה.

גלדיס גירשגיל אחרי הירידה. "חשוב לדעת שיהיו תוצאות, אבל זה לא קסם אלא פרי של עבודה קשה"

גלדיס גירשגיל אחרי הירידה. "חשוב לדעת שיהיו תוצאות, אבל זה לא קסם אלא פרי של עבודה קשה"

איך ומתי החלטת לעבור שינוי ?

החלטתי לעבור שינוי ברגע שהתבגרתי והבנתי את ההשלכות של המשקל העודף בהרבה היבטים של החיים: זה מתחיל עם המודעות לסכנות בריאותיות של אדם עם משקל גבוה בהרבה מעל התקין ובטח שזה גודל עם הגיל.ישנו ההיבט האסטטי, איך הילדים שלי רואים אותי והדוגמה האישית כלפיהם, שיש לנו את היכולת לשנות דברים בחיים על מנת לשפר את האיכות חיים.

איך הגעת לשומרי משקל ?

נחשפתי לפרסומות ונשארתי בזכות בשיטה, המדריכה והקבוצה.

הרגעים הקשים בתהליך

ישנם שלושה רגעים: הראשון הוא ההתחלה. כל התחלה ויציאה מהשגרה, קשה לעזוב את האזור הנוח והמוכר.
השני הוא לדעת לסלוח לעצמי ולחזור למסלול אחרי חריגה מודעת של התפרעות או לא מודעת של אכילת רגשית.
השלישי הוא לדעת שעצירת המחוג קיימת בכל דבר בחיים ובטח שבתהליך הזה. לפעמים גם אם עושים הכול לפי הספר לא רואים תוצאות במשקל וזה המבחן האמיתי.

מה היעד הסופי ?

אני רוצה להגיע למשקל כבוד אבל לא ממהרת.

איך להתמודד עם ארוחות החגים ?

לדעת לעשות הבחירות הנכונות,לוותר על מאכלים פשוטים שהם המונים, כמו סלטים , דגים ובשרים רזים ו"לשלם הרבה נקודות" על מאכלים שווים,חבל לבזבז על שתייה מתוקה, או לחם, זה יש כל השנה ולטעמי "לא שווה מחיר", כדי להתמקד בקינוח המיוחד שפוגשים לעיתים רחוקות.

תני עצה למי שרוצה לעבור שינוי

הדבר הראשון זה להחליט שהשינוי הזה חשוב לך, להכניס את זה ללב, אחר כך לראש. חשוב לדעת שיהיו תוצאות, אבל זה לא קסם אלא פרי של עבודה קשה.
כל הישג שבא בזכות עבודה קשה אנו שומרים עליו יותר טוב ונותנים לו יותר ערך.
הצטרפות לקבוצה כרוכה באחריות הדדית והמון קבלה.
אני ממליצה להגיע לקבוצה וביחד ללמוד איך החיים יכולים להיות הרבה יותר בריאים.

 

 

ליאור ברזל

ליאור ברזל , קיבוץ גניגר , בן 37 , נשוי +2 , מנהל ענף מזון של הקיבוץ.
קצת על הילדות/נערות והתקופה בה היית במשקל עודף

נולדתי בקיבוץ. בגיל 10 עזבתי עם המשפחה את הקיבוץ ואז התחילה ההשמנה. אני מניח שזה היה קשור גם למעבר: שינוי בסביבה , שינוי באורח חיים, התמודדות עם מצבים חדשים . לא חוויתי ילדות קשה בעקבות המשקל או התגרויות מצד ילדים אחרים, לפחות כך אני זוכר, אבל אולי מדובר בהדחקה. הייתי שמן, אבל בגלל שאני גבוה יחסית , 1.78 מ' – אז זה התפזר לאורך כל הגוף. לא הייתי שלם עם זה, לא הרגשתי בנוח עם הגוף, אך גם לא הייתה סיבה כלשהי בוערת לעשות עם זה משהו בתקופה של היותי נער – בתקופת התיכון קצת ניסיתי דיאטות , אבל לא הייתי בשל לזה מספיק אז לא התמדתי.

ליאור ברזל לפני השלת עשרות הקילוגרמים.

ליאור ברזל לפני השלת עשרות הקילוגרמים.

איך ומתי החלטת לעבור שינוי ?

בצבא, גודל המדים שלי היה מ"מ, למי שלא מכיר – מדובר במידה המקבילה ל – +54 האזרחית. במהלך הצבא הייתי בשומרי משקל, רזיתי והצלחתי לשמור בערך שנה. השתחררתי והתחלתי ללמוד טבחות. אבא שלי שף, גדלתי לתוך העשייה הזו וגם נמשכתי אליה בעצמי, רציתי להעמיק את הידע והיכולות שלי בתחום. ככל שעברו הסמסטרים, כך נוספו גם הקילוגרמים. עברתי את המשקל איתו הייתי לפני ההרזיה. בת הזוג שלי הכירה אותי בתקופת הרזון שלי בצבא, תוך כדי החיים המשותפים שמנתי ואז אחרי 4 שנים שלנו ביחד, כאשר החלטנו להינשא, החלטתי שאני לא עומד מתחת לחופה כמו שאני עכשיו והחלטתי לרזות. כך היה , רזיתי 30 קילו ולפחות בתמונות של אלבום החתונה נראיתי טוב. המצב החזיק כחצי שנה ומאז שוב התחלתי להוסיף משקל. הפכתי לאקורדיון, הייתי קצת מרזה, מעלה, שוב מרזה, שוב מעלה ואף יותר. ואז כאשר נולדו הילד הראשון שלי שהיום בן 8, החלטתי שאני רוצה להיות "אבא רזה", שוב ניסיתי להרזות, שוב אותו התהליך של קדימה אחורה. כאשר נולד הילד השני, החלטתי שזהו זה. נכון, המילה "החלטתי" כבר הופיעה מספר פעמים במהלך הסיפור שלי, אז זו הייתה הפעם האחרונה. לפני כ – 3 שנים , החלטתי שאני מרזה ולא רק מרזה, אלא שומר ונשאר באותו המשקל.

איך הגעת לשומרי משקל ?

מהניסיון שלי שהייתי פעם, הייתי צריך תוכנית שתתן לי מסגרת אך תאפשר לי להיות חופשי ולבחור. פעם הייתי עוזב לאחר תקופה של הצלחה וחוסר הבשלות גרמו לי לחזור למשקל הקודם, הפעם הצטרפתי והייתי נחוש והחלטי, מוכן לעבוד קשה ולהגיע לתוצאות הרצויות ולשמר אותן.

ליאור אחרי. "הייתי צריך תוכנית שתתן לי מסגרת אך תאפשר לי להיות חופשי ולבחור"

ליאור אחרי. "הייתי צריך תוכנית שתתן לי מסגרת אך תאפשר לי להיות חופשי ולבחור"

מה הרגעים הקשים בתהליך ?

תמיד יש, גם עכשיו אני ברגע קשה. זה לכל החיים, זו משמעת .אף פעם לא עשיתי כושר, המקסימום היה לעשות הליכות בתקופות שהייתי מנסה להוריד במשקל. בתקופת ההרזיה הנוכחית התחלתי לרוץ – זה מאתגר, זה מעין משימה מבחינתי: אני מציב יעדים ומנסה להתגבר עליהם וכך לגשת את האתגר הבא. עשיתי מרוץ רגיל, אתגרתי את עצמי עם חצי מרתון, עכשיו אני כבר מתאמן במרתון. אני בן אדם שמשתעמם מהר ואני אוהב אוכל ואני כל הזמן בסביבת אוכל, אז הזליגות קורות: זה מדכא, זה לא מוסיף למצב הרוח, אבל הגוף שלי והבריאות שלי חושבים לי ובמקרים של "נפילה", העיקר זה לקום כמה שיותר מהר.

מה היעד הסופי ?

ההרגשה הכללית שלי חשובה יותר מכל – אני רוצה להרגיש טוב עם עצמי ונעים בגוף שלי. זה משהו שניתן להרגיש גם שאתה במשקל עודף בעיקרון , ההרגשה שלי העצמית לאו דווקא נובעת מהמשקל , אבל זה כן משלים ומווה חלק בלתי נפרד מהרגשה טובה.

איך התמודדת ותמשיך להתמודד עם ארוחות החגים ?

אני משתדל להביא חלק מהמנות אל הארוחה כך אני דואג למנות יותר קלות מבחינת נקודות . ישנן מנות שאני לא מסוגל לעמוד בהם : כבד קצוץ , למשל , קינוחים ויין . אני אוכל מעט מאותם הדברים הפחות מומלצים ואז מנסה לאזן עם יתר הארוחות . בחג אין רגשות אשם . רגשות אשם לא יעזרו , זה המוטו – אני מנסה לשמור על איזון וממליץ על השיטה לכולם . עדיף להתחיל את הארוחה עם ירקות כדי לא לאכול המון "משמינים" אחרי זה וגם לקום מהשולחן באמצע , לעשות סיבוב כדי לעצור את הזלילה.

תן טיפ למי שרוצה לעבור שינוי

להחליט שעושים ולעשות. ללא חששות ללא מטענים, לא לעשות לא יפתור. אני ממליץ על מסגרת, זו קבוצת שייכות וכולם באותה הסירה, מה שנקרא. נעשות גם אחלה חברויות גם. וזה גם סוג של הרתעה ומשמעת שללא המסגרת, אני עלול לחזור למצב של השמנה.

 

 

רינה גולדשטיין
רינה גולדשטיין, גיל 43,
מצב משפחתי – גרושה + 2 ילדים. עיר מגורים – קריית מוצקין. עיסוק – מנהלת חשבונות.

קצת על הילדות/נערות והתקופה בה היית במשקל עודף

הייתה לי ילדות נפלאה ללא קשיים של עודף משקל. הייתי ילדה רזה מאוד אפילו ותמיד אהבתי ירקות ופירות.

רינה גולדשטיין. אחרי השלת 11 קילו בשלושה חודשים

רינה גולדשטיין. אחרי השלת 11 קילו בשלושה חודשים

איך ומתי החלטת לעבור שינוי ?

התקופה בה התחלתי לעלות במשקל הייתה אחרי לידת תאומים. עליתי המון בתקופת ההיריון והיה לי מאוד קשה להוריד אפילו ק"ג אחד או שניים. תמיד הייתי במלחמות נגד עצמי, הכול היה פיתוי אחד גדול.
במהלך 14 השנים האחרונות, מאז נולדו הבנים שלי, עברתי הרבה ניסיונות ותהליכי הרזייה , גם בקבוצות למיניהן, ללא הצלחה לשמור על הירידה.

איך הגעת לשומרי משקל ?

החלטתי להצטרף לשומרי משקל מיד לאחר חג הפסח האחרון. לא רק המשקל היה לנגד עיניי. אלא גם שיפור תוצאות הבדיקות הרפואיות שלי. שזה הכי חשוב בעיניי. הגעתי לשומרי משקל בעקבות פרסום בעיתון וכמו-כן המלצה מאחיותיי שגם עברו תהליך בשומרי משקל בהצלחה רבה.

הרגעים הקשים בתהליך ?

יש לא מעט רגעים קשים בתהליך. יש הרבה פיתויים באוכל אך אני משתדלת שלא להכניס את "המוקשים" הביתה. תמיד חייב להיות שוקולד בהישג יד אך אני משתדלת להפחית. אני אוהבת ירקות ופירות והם בתפריט שלי על בסיס יום-יומי.

מה היעד הסופי ?

אחרי ירידה של 11 ק"ג בארבעה חודשים יש לציין שאני מאוד מרוצה, גם מהתהליך וגם מההצלחה האישית שלי. אני מאוד מרוצה ממה שאני רואה במראה כל יום מחדש. נותרו לי עוד 4 ק"ג ליעד הסופי ואחר כך רק לשמר על הקיים.

איך התמודדת ותמשיכי להתמודד עם ארוחות החגים ?

לא קל להתמודד עם ארוחות החגים. יש המון פיתויים על השולחן גם יושבים הרבה, מפטפטים ולעיתים אפילו לא שמים לב שאוכלים. כדאי להתמקד במנות משביעות אך "זולות" בנקודות ולקחת נגיעה מהמנות שאנחנו לא יכולים לוותר עליהן.

תני טיפ למי שרוצה לעבור שינוי

גם אם יש עצירה במשקל בתקופת החגים, אסור להתייאש כי זו תקופה כזו שכולם עוברים. יש לזכור שאם לא היינו בקבוצה ובמסגרת הזו, היינו לבטח עולים במשקל.
אני אישית מגבירה יותר את הפעילות הגופנית בתקופה זו ומבחינתי כושר הוא אושר.
המטרה הסופית שלי, אחרי ההצלחה בירידה במשקל ושמירה עליה, היא להיות מדריכה ב"שומרי משקל".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות

 • רקחו הצטיינות

  רוקחי כללית במחוז חיפה וגליל מערבי גרפו מחצית מכלל פרסי המצויינות ברוקחות של כללית בארץ
 • דוכן מציל חיים

  שבוע מודעות לסרטן מעי גס נערך במרפאת בונן של כללית באחוזה
 • שילוב בריאותי

  צוותים מטפלים של כללית בקריות השתלמו במפגש למידה יוצא דופן בנושא "תפיסת הבריאות ואורח החיים באוכלוסייה האתיופית"
 • הכול על הכליה

  פעילויות בכללית ברחבי המחוז לצורך קידום המודעות לבריאות הכליות
 • "דנה היא לין ולין היא דנה"

  עובדי לין והנהלת כללית התכנסו לומר תודה לדנה גילדין על 40 שנות פעילות מסורה ונפלאה
 • הרמת כוסית בכללית: ריגשה את כולם

  מה ריגש את הנוכחים בהרמת הכוסית של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי?
 • המצטיינים של כרמל

  באירוע מרשים ששילב בתוכו גם הרמת כוסית חגיגית לחג הפסח. התכבדו לבימת הכבוד מצטייני מרכז רפואי כרמל לשנת 2018.
 • "לא נתנו לי בעבר סיכוי להגיע לגיל שמונים"

  ארה שפק, רופאה פנסיונרית בעלת 40 שנות ניסיון, המתמודדת עם מחלה אונקולוגית, מספרת על השירות הייחודי של מכבי לליווי חולים אונקולוגים
 • מכירת חמץ וחלוקת "המצה השמורה" ברמב"ם

  בבית החולים רמב"ם נערכו טקס חלוקת "המצה השמורה" ומכירת החמץ המסורתית
 • מחוז חיפה וג"מ נבחר כמחוז מצטיין של כללית

  מחוז חיפה וגליל מערבי הוכרז על ידי מנכ"ל כללית כמצטיין ארצי בטקס שנערך באוניברסיטת ת"א. ד"ר טלי לבנשטיין – מנהלת מרפאת בונן בחיפה קיבלה פרס מנכ"ל
 • מנהל אדמיניסטרטיבי חדש למחוז חיפה וגליל מערבי של כללית

  כללית במחוז חיפה וגליל מערבי ממשיכה להתחדש בכוחות ניהול צעירים. זמן קצר לאחר שרונן נודלמן מונה כמנהל המחוז, נכנס רן אהרון לתפקידו הקודם בשנה האחרונה, כמנהל האדמיניסטרטיבי של המחוז
 • טיפולי שיאצו ודיקור לכאבי גב

  טיפולי שיאצו ודיקור במרפאת כללית רפואה משלימה בנצרת עילית סייעו למטופלים שאובחנו עם פגיעות בגב
 • רגע לפני פסח: האם תזונה ללא גלוטן מתאימה לכולם?

  נירה פלדמן, דיאטנית ורכזת תחום תזונת ילדים במכבי, מספרת לכם כל מה שרציתם לדעת על גלוטן ועל הטיפול התזונתי בצליאק
 • אתגר הרופאים: מתחרים על הצלת חיי ילדים (וידאו)

  תחרות יוצאת דופן נערכה בין צוותי רפואה מבתי חולים בכל רחבי הארץ. האתגר נערך בבית החולים רמב"ם בחיפה. מי זכה? צפו
 • ואסים מחאמיד, אסף אשכנזי, מירב נירן ואביב ברג. תמונה: משה מעוז

  אפשר לנשום לרווחה

  אלן קאר השיקה אמש את סניף חיפה: "משימתנו היא להעביר הלאה את המתנה הנפלאה הזו שנקראת גמילה מעישון"
 • מוציא מצה... תזונה בריאה בחג פסח!  

   עפ"י מומחי המרכז הרפואי בני ציון ערכה הקלורי של המצה שווה ערך לשתי פרוסות של לחם רגיל, לארבע פרוסות של לחם קל, ללחמנייה שלמה או ל-2/3 פיתה… מנהלת המחלקה לתזונה בבית החולים בני ציון, דיאטנית קלינית  ומקדמת בריאות M.Sc, בת חן כהן מציגה מספר עובדות ומציעה מספר המלצות לקראת החג
 • 90 ניתוחים בשישה ימים וחיוך אחד גדול

  ד"ר צח שרוני, כירורג פלסטי בכיר ברמב"ם והנציג הישראלי במשלחת בינלאומית להודו, החזיר את החיוך למטופלים
 • פסח כשר במרכז הרפואי בני ציון

  כמידי שנה, המרכז הרפואי בני ציון נערך בהנחייתו של מנכ"ל ביה"ח ד"ר אמנון רופא בפעילות אינטנסיבית לקראת חג פסח וליל סדר משותף שיתקיים בהתאם למספר המבקשים להשתתף בו.
 • לאכול את המצה ולהשאיר אותה שלמה

  דיאטנית כללית עם טיפים על תזונה בליל הסדר ובמהלך ימי החג
 • מוכנים לפסח קרדיט – צילום ירון חזן

  סדר פסח בכרמל

  חרוסת יין ומנות חגיגיות לכל המאושפזים, בופה מפנק לפסח במחלקת יולדות. והשנה גם הטבלת כלי פסח ועירוב מהודר לבית החולים, דירת אירוח למלווי חולים. ועוד חידושים רבים לקראת הפסח בבית החולים כרמל. " נעשה הכל כדי שכולם יוכלו להרגיש ולהנות מאווירת החג " אומר רב בית החולים כרמל הרב מאיר אינדיק .
 • אומנות הבריאות

  צוות כללית קיים מפגש עם הורים ותלמידים בבית הספר ע"ש נבון בשכנות האמנים בקריית מוצקין
 • כפפות לחץ לטיפול בשבר בשורש כף היד

  שיטת טיפול חדשה שפיתח צוות המכון לריפוי בעיסוק של כללית בחיפה לטיפול בפגיעות בשורש כף היד בעזרת כפפת לחץ, בה השתמשו עד כה לטיפול בכוויות וצלקות שנבחנה במחקר, שפורסם בכתב עת יוקרתי  
 •  חדש במרפאת כללית רפואה משלימה ביקנעם

  במרפאת כללית רפואה משלימה ביקנעם החלו בטיפולי אוסטאופתיה המתבססים על עיסוי ומניפולציות ידניות שונות  והמאפשרים שחרור שרירים, החזרת חופש תנועה מלא באזורים בהם יש הגבלה והפחתת כאבים.
 • טיפולי דיקור סיני מסייעים לחזרה לתפקוד תקין 

  טיפולי דיקור סיני בכללית רפואה משלימה בזכרון יעקב, מסייעים לחזרה לתפקוד תקין 
 • רוצים להפסיק לעשן ולא יודעים איך?

  לרגל השקת הסניף החדש של אלן קאר בחיפה, יתקיימו מפגשי יעוץ להפסקת עישון בחינם בכדי לסייע לכל המעשנים להגיע להחלטה החשובה בחיים שלהם, ההחלטה להפסיק לעשן.
 • ניתוח אף בחופשת הפסח

  מומחי מרפאות כללית אסתטיקה בצפון: "חופשת פסח נחשבת לתקופה מושלמת לניתוח אף"
 • אחיות לנפש

  מטופלים לא שקופים: זהו המוטו של קורס ייחודי שהועבר במשותף לאחיות במרפאות כללית ובבית חולים רמב"ם, בנושא בריאות הנפש
 • מומחה כללית בכנס עולמי לטלמדיסין

  ד"ר מוטי חיימי, מומחה ברפואת ילדים במרכז לבריאות הילד בחיפה הוזמן להציג מחקר על טלמדיסין בכנס עולמי שנערך בפורטוגל
 • כרמל המעשים הטובים

  עשרות רבות של עובדי ביה"ח כרמל מכל המגזרים, רופאים אחיות, עובדי מנהל ומשק, טכנאים וצוות פרא-רפואי עובדים סוציאליים ועוד עובדים רבים, פשטו את מדי ביה"ח הלבנים ויצאו לשטח ולקהילה כדי לתרום ולתת.
 • ביה"ח כרמל למען הנשים

  לנשים שחוו של פגיעה מינית, אובדן של תינוק, או חוששות מבדיקה פולשנית של רופא הנשים ועומדות לפני לידה. ביה"ח כרמל מציע שירות ליווי בלעדי לנשים שחוו טראומה וחוששות מהלידה המתקרבת. כרמל  woman friendly כדי שתוכלו ללדת בראש שקט.
 • מעשים טובים של עובדי כללית

  צוותי כללית עושים במסגרת היום יום למען המטופלים והקהילה אך ביום המעשים הטובים יצאו מגדרם במגוון פעילויות
 • "למרות שחסרים אלפי רופאים בישראל יש שמחכים שנה להתמחות"

  במדינת ישראל קיים מחסור משמעותי בתקנים להתמחויות הרפואה השונות: האם יש פתרון?
 • יום עיון ברפואת שיניים לילדים של כללית סמייל

  מעל 200 רופאי שיניים לילדים ממרפאות כללית סמייל מכל רחבי הארץ, השתתפו ביום עיון בנושא רפואת שיניים לילדים של רשת מרפאות כללית סמייל במלון דיוויד אינטרקונטיננטל, תל אביב
 • עזרה ראשונה מתוקה

  ארגז "עזרה ראשונה" עם שוקולד איכותי הוענקה לכל אחד מאלפי העובדים של כללית ברחבי המחוז
 • מוס ניתוחי בלין

  הצלחה לשיטת המוס בה מובטחת הוצאה מלאה של הגידול במהלך בביקור אחד, עם החלמה מהירה יותר ופחות צלקות במקום היחיד בו מבוצע הניתוח בקהילה הוא מרכז רפואי לין, שעד כה בוצעו 1250 ניתוחים כאלה בהצלחה ראויה לציון
 • מכבי למען הקהילה

  צוות פיזיותרפיסטים של מכבי שירותי בריאות במרכז המכונים בחיפה הגיע לתרגל עם אוכלוסיית הגיל השלישי פעילויות ספורטיביות לכבוד יום המעשים הטובים
 • ניתוח אף בחופשת הפסח

  מומחי מרפאות כללית אסתטיקה בצפון: "חופשת פסח נחשבת לתקופה מושלמת לניתוח אף".
 • השירות הסוציאלי בכרמל מכל הלב

  "יום העובדים הסוציאליים הבינלאומי הוא הזדמנות מופלא להוקיר ולהודות לעוסיו"ת הנהדרות שלנו כאן בביה"ח כרמל, אתן עושות עבודה מסורה וקשה מכל הלב, ומגיעה לכן כל התודה וכל ההערכה ".
 • "אפשר לחיות עם טרשת"

  סיפורה האופטימי של חברת מכבי נגע ברבים: בשיתוף פעולה עם הצוות הרפואי היא מגיעה להרצות בפני חולי טרשת נוספים על מנת לשפר את אורח חייהם. אור בעיניים
 • כללית למען הילדים בטירת הכרמל

  צוות המרכז לבריאות הילד של כללית בטירת הכרמל ערך הפנינג למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים
 • גם רופאה, גם אופה

  בריא להכיר והפעם: ד"ר מיטל אלמוג, מומחית באימונולוגיה ואלרגית ילדים במרכז לבריאות הילד של כללית בטירת הכרמל
 • בת מצווה בריאותית

  צוות כללית במרפאת איינשטיין ברמת אלמוגי ערך חגיגת בת מצווה בריאותית לתלמידות כתה ו' בית הספר הריאלי יחד עם האמהות שלהן
 • לקראת פסח: אלו טיפולי יופי יכינו אותך לחג?

  הרפואה האסתטית מציעה מבחר טיפולי יופי לעור המתבגר ונעה בטווח רחב מאוד, החל משימוש במוצרים ועד ניתוחים פלסטיים. לקראת חג הפסח
 • סגנית מנהל חדשה לבי"ח כרמל

  ד"ר שני ברוש היתה עד לאחרונה ראש צוות רפואה בנציבות קבילות החיילים: "אם לא הייתי רופאה כנראה שהייתי עוסקת בחינוך". איזה תחביבים היא מטפחת ומה תמצאו ליד מיטתה?
 • לראשונה: יום עיון להורים לילדים חולי סרטן בנושא קנאביס רפואי

  הכנס, ביוזמת מנהלת בית החולים רות לילדים שברמב"ם, ייערך בשבוע הבא במטה הארצי של האגודה למלחמה בסרטן בגבעתיים. הכניסה ללא תשלום
 • מה עשו סי היימן ומומחי רמב"ם בבי"ס יזרעאליה? (וידאו)

  400 תלמידים, צוות רפואי וסי היימן אחת –  אירוע מרגש נערך היום בבית הספר יזרעאליה בחיפה. מה עומד מאחוריו?
 • חדשנות באורתופדיה בכרמל

  שיטות טיפול פורצות דרך בפריצות דיסק בעמוד השידרה בבית החולים כרמל. אידוי ושאיבת דיסק, משתלים זעירים, חתכים קטנים והחלמה מהירה
 • הוקרה והערכה למנהלות הסיעוד בכללית

  הוקרה לאחיות כללית הפועלות באופן יוצא דופן למען מטופלים המתמודדים עם בעיות נפשיות
 • הכשרה בינלאומית ברפואה אינטגרטיבית

  סדנה ברפואה אינטגרטיבית הועברה במרכז רפואי לין על ידי פרופ' ערן בן אריה לאנשי מקצוע מהארץ ומהעולם
 • תרגיל קרינה גדול בכרמל

  תרגיל אירוע רב נפגעים ענק משולב באירוע קרינה רדיו אקטיבית הסתיים בהצלחה במרכז הרפואי כרמל.
 • פורים שמח בכרמל

  הרבה קבוצות ותורמים מכל הגוונים והמגזרים הגיעו לביה"ח כרמל ולמחלקת הילדים שבו כדי להביא משלוחי מנות ולשמח את הילדים
 • דר אילנה דבורקין - אנדודונטית צילום: יח"צ

  לטפל מהשורש

  מרפאת כללית סמייל קריית ביאליק התחדשה בטכנולוגיה מתקדמת
 • אחיות רוחניות בכללית

  אחיות כללית ממחוז חיפה וגליל מערבי העשירו ידע בקורס ליווי רוחני
 • כללית למען הנשים: ממוגרפיה ליד הבית

  כללית  מנגישה במיזם יחודי את בדיקות הממוגרפיה למבוטחות שלה: הצבת ניידות ממוגרפיה ליד מרפאותיה ברחבי מחוז חיפה וגליל מערבי
 • סמים וכאבים

  צריכת משככי כאבים גדלה פי 100 רק בעשור האחרון והיא מהווה בעיה רפואית חמורה המחייבת הגברת מודעות ומניעה. כך עולה מסיכום כנס הכאב הגדול של הצפון בהובלת ד"ר אדית בלן מנהלת יחידת הכאב בביה"ח כרמל ובמחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית .
 • מהצפון הקר ללין החמים

  משלחת אנשי בריאות מפינלנד ערכה ביקור לימודי במרכז רפואי לין של כללית
 • כללית: בדיקת ממוגרפיה ליד הבית בטירת הכרמל

  כללית מנגישה את בדיקות הממוגרפיה ויוזמת הגעת ניידות למרפאות ברחבי המחוז, כך שהמטופלות נבדקות ליד הבית
 • כנס אובאיטיס אינטראקטיבי ראשון במרכז הרפואי בני ציון

  מחלקת עיניים במרכז הרפואי בני ציון בניהולה של פרופ' ניצה גולדנברג – כהן ובהובלתו של ד"ר אורן טומקינס – נצר אירחו כמאה מתמחים מכל בתי החולים בארץ בכנס שעסק בנושא "אובאיטיס – גישה מעשית".
 • מגבירים פריון בכרמל

  מעל 5000 תינוקות נולדו עד היום בעזרת היחידה לפריון והפריה חוץ גופית של ביה"ח כרמל והמספרים רק ממשיכים לעלות
 • שומרים על הלחץ בכרמל

  מנהל המכון לנפרולוגיה ויתר לחץ דם בביה"ח כרמל ד"ר ויקטור פרחויקי יחד עם מנהל הסיעוד של המכון מר עיזאת שלאעטה  הצטיידו במכשירי לחץ דם ויצאו מהמחלקה למסדרונות בית החולים כדי לבדוק לחץ דם לעשרות מבקרים ועובדים בבית החולים
 • בריא להכיר - ד"ר ענבל חלבי

  רופאת ילדים מדלית אל כרמל הצטרפה לשורות כללית בעתלית ודלית אל כרמל
 • כיצד לעבור את מסיבות הפורים ומשלוחי המנות בלי להשמין?

  בפורים אוכלים במידה ולא "עד לא ידע". כל הטיפים של נגה פרסמן טל, דיאטנית קלינית ביחידה לתזונה ודיאטה של כללית בחיפה
 • אכילה בהפרעה

  על רקע העלייה החדה במקרים של הפרעות אכילה, הרחיבה כללית את המרפאה הייחודית המתמחה בתחום
 • לראשונה בצפון: מלונית לילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם תוקם בסמוך לרמב"ם

  המלונית תוקם באמצעות תרומתם של דוד פתאל, תושב העיר חיפה לשעבר ובעל רשת המלונות הישראלית הגדולה בעולם ושל המוסד לביטוח לאומי
 • הולכים בשביל הבריאות

  צוות מרפאת כללית במרכז הכרמל נותן דוגמה אישית בקבוצת הליכה שבועית
 • ספריה למען חולי הסרטן

  באירוע מרגש נתרמה ספרייה למען מטופלי המכון האונקולוגי של כללית בקריית בריאות זבולון
 • "גיבורות על" בכללית

  מנהל כללית במחוז חיפה וגליל מערבי ביום האישה הבינלאומי: "בשבילנו אתן גיבורות על"
 • איך שומרים על עור הפנים?

  איך שומרים על עור פנים צעיר?

  במהלך השנים חלים בעור שינויים רבים והוא משתנה: איך ניתן לשמור על עור הפנים צעיר ורענן?
 • צלחת נשית - דגשים מעניינים לתזונת נשים

  ניאורה מרטה, דיאטנית ביחידה לתזונה ודיאטה של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, שופכת אור על התזונה הנשית בגילאי הנעורים, גיל הפוריות וגיל המעבר. חשוב לדעת
 • יום בריאות אישה רדיופוני

  לרגל יום האישה התייצבו מומחיות כללית באולפני הרדיו המקומיים והציגו היבטים שונים באשר לבריאותן הנפשית והגופנית של נשים
 • אסטרטגיה מבית חולים כרמל

  ד"ר גיל לביא, סגן מנהל ביה"ח כרמל, קודם לתפקיד בכיר בהנהלת הכללית ומונה לראש אגף תכנון ואסטרטגיה בהנהלה הראשית.
 • מעודדים הנקה בכרמל

  לראשונה בבתי החולים בצפון. קורס  מקצועי בנושא הנקה לרופאים נפתח ומתקיים בביה"ח כרמל.
 • יום השוויון המגדרי 2019: מצדיעים לכוח הנשי באירוע הוקרה

  במסגרת אירועי יום השוויון המגדרי שצוינו השבוע ברמב"ם, התקיים טכס מיוחד במהלכו הוענקו תעודות הוקרה לשלוש פרופסוריות מובילות אשר עשו את דרכן המקצועית והמחקרית בין כותלי הקריה הרפואית רמב"ם
 • בית ספר לרופאים לטיפול בכאב

  פרויקט של מכבי שירותי בריאות במחוז הצפון, מעניק לצוות הרפואי מיומנויות מתקדמות לטיפול בסוגי כאבים שונים בקרב מטופלים
 • רפואה אונקולוגית משולבת בכנס עולמי

  פרופ' ערן בן-אריה, מנהל המערך לרפואה משולבת בשירות האונקולוגי של כללית, הוזמן להרצות בכנס השנתי של החברה לאונקולוגיה אינטגרטיבית באריזונה, ארה"ב