רואה עין בעין את הילדים

ד"ר עודד לגשטיין מטפל בעיני הילדים במחלקת העיניים של כללית במרפאה היועצת בארמון. שימו לב לטיפים שלו באשר לסימנים מחשידים לבעיות עיניים בילדים
 

ילדים מבוטחי כללית בחיפה והסביבה שזקוקים לטיפול בעיניהם זוכים כיום לשירות איכותי שהופעל במחלקת העיניים של כללית בארמון, בניהולה של ד"ר תמר פדות, עם הצטרפותו של מומחה העיניים לילדים, ד"ר עודד לגשטיין, שמפעיל במקום שירות רפואת עיניים ילדים. הוא סיים בהצטיינות וגם נבחר כמצטיין דיקאן של בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה בירושלים.

הוא התמחה ברפואת עיניים בבית החולים וולפסון, המסונף לפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב. לאחר מכן עבר עוד שלוש שנות התמחות – על במחלות עיניים בילדים ופזילות, מהן שנתיים בבית החולים הדסה בירושלים ושנה נוספת דרך תוכנית המאטץ' האמריקאי היוקרתית במרכז הרפואי המפורסם של בית החולים ג'ון הופקינס בארה"ב, בהנחיית פרופ' דיויד גייטון ופרופ' מייקל רפקה – מרופאי העיניים לילדים ומומחי הפזילות החשובים בעולם, שכיהנו גם כנשיאי האיגוד האמריקאי לרפואת עיניים ילדים.

הוא בחר בתחום התמחות זה כי הוא אוהב לעבוד עם ילדים ונהנה לשלב אנושיות, משחק, וצחוק בבדיקה הרפואית.

הוא  תושב חיפה, נשוי ואת מעט זמנו הפנוי מקדיש לטיולים, אסטרונומיה, רכיבה על אופניים, אמנות, תיאטרון ושירה.

 

ד"ר עודד לגשטיין. צילום: דוברות כללית

 

ד"ר לגשטיין נותן טיפ באשר לסימנים מחשידים לבעיות עיניים בילדים:

1.  חשד ל"הפרעות קשב" – הילד המתקשה להתמיד במשחק, צביעה, קריאה או מטלה או ל"דיסלקציה" הילד מתקשה בקריאת טקסט, מעקב אחר מילים ושורות, כשלמעשה מדובר בבעיה בראיה ולא בלקות למידה.

2.  ילד שמרבה לשפשף עיניים.

3. ילד המקרב מסכים לפנים, או יושב קרוב מאוד לטלוויזיה.

4.  ילד עם הטיית ראש בעת מבט.

5.  ילד עם פזילה.

פעמים רבות הילד נראה "בסדר" להורים, אך בבדיקה מתגלים ממצאים הדורשים טיפול. לכן, במקרים כאלה מומלץ לפנות לבדיקה כדי לשלול בעיית עיניים חבויה שעלולה להשפיע גם על תפקודו והתפתחותו וגם להחמיר אם לא תטופל.

במצבים האלה, התאמת משקפיים ותרגולי עיניים או אף ניתוח לתיקון פזילה או לקות אחרת בעין עושים מהפך של ממש עבור הילד.

יש לזכור כי מדובר בבדיקה ממושכת, כולל הזלפת טיפות עיניים. ולכן חשוב להיערך בהתאם. צוות מרפאת העיניים לילדים עושה את המיטב כדי להקל על הילד והוריו כדי שהבדיקה תהייה חוויה קלה, ואף מהנה.

צוות מרפאת עיני ילדים של כללית בארמון כולל גם אחיות מיומנות בתחום וצוות אורטופיסטים המציעים תרגילים אורטופטים לטיפול בפזילות.,

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות