ביאליק על מפת הפרסים

שרת התרבות והספורט מירי רגב מיישמת את מדיניות הפנים לפריפריה. השרה החליטה לקיים את טקס הענקת פרס שרת התרבות והספורט ליצירה ספרותית ישראלית בקריית ביאליק

השרה מירי רגב ואלי דוקורסקי. רגב נענתה לפנייתו של ראש העיר לקיים את הטקס בקרית ביאליק. צילום: עירייתת קרית ביאליק

השרה מירי רגב ואלי דוקורסקי. רגב נענתה לפנייתו של ראש העיר לקיים את הטקס בקרית ביאליק. צילום: עירייתת קרית ביאליק

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, מיישמת את מדיניות הפנים לפריפריה. לפני כשבוע הודיעה השרה רגב לראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, כי החליטה לקיים את טקס הענקת פרס שרת התרבות והספורט ליצירה ספרותית ישראלית לשנת 2015 בקריית ביאליק הנושאת את שמו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק.
השנה יחולק הפרס ל-50 יוצרים במספר קטגוריות בתחומי היצירה הספרותית: פרס לסופרים בראשית דרכם, פרס למשוררים בראשית דרכם, פרס ביכורים להוצאות לאור על הוצאת ספרי ביכורים, פרס לעריכה ספרותית לעורך ספרותי, פרס היצירה למתרגמים, פרס להוצאת ספרי מופת לאור בתחום הפרוזה והשירה העברית.
בשנת 2014 נוספה קטגוריה נוספת: פרס בתחום היצירה הספרותית העברית לילדים ולנוער על שם דבורה עומר.
קריית ביאליק נבחרה כאמור לארח את הטקס הארצי, שייערך בצפון הארץ, לאחר שהשרה מירי רגב נענתה לפנייתו של ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, לארח מדי שנה את טקס הענקת הפרס של שרת התרבות בתחומי היצירה הספרותית. על החלטת השרה נמסר לראש העיר ביום רביעי לפני כשבועיים, במהלך פגישת עבודה שקיימו השניים.
דוקורסקי הודה לשרת התרבות והספורט וציין: "אני גאה שקריית ביאליק נבחרה כעיר בה יתקיים האירוע התרבותי המשמעותי של השנה בתחום הספרות הישראלית. אני מודה לשרה רגב כי היא מיישמת את מדיניות קידום התרבות בפריפריה".
הטקס הארצי ייערך בחודש דצמבר או ינואר הקרוב.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק