נפתחה ההרשמה לגני הילדים במועצה האזורית חוף הכרמל

השבוע (ה') נפתחה ההרשמה המקוונת של כ-70 גני ילדים אשר נמצאים במועצה האזורית חוף הכרמל. ראש המועצה, אסיף איזק: "תוכניות החינוך הן בראש סדר העדיפויות של המועצה. אנו רוצים להרחיב את אפשרויות הבחירה והמרחב החינוכי"

 

השבוע (ה') נפתחה ההרשמה לגני הילדים של המועצה, וההתרגשות לקראת שנת הלימודים תשפ"ב החלה! השנה הושם דגש על תהליך המעבר לגני המועצה ומהם לבתי-הספר, והמועצה מובילה תהליך שיכלול ליווי של צוותי החינוך.

הליווי יעשה באמצעות מפגשים מקוונים של צוות המפקחות ומנהלות/ים הגנים, ובנוסף יתקיים מפגש הנחייה פתוח להורי הילדים בנושא שלב המעבר מהמעונות לגני הילדים של משרד החינוך, הכל כמובן על פי הנחיות התו הסגול. גני המועצה כוללים גם תוכניות העשרה  "תל"ן" -הפועלות בהלימה לפדגוגיה האזורית.

הגננות בוחרות את תוכנית ההעשרה מתוך מבחר עשיר של תכנים, כגון: חינוך גופני, ריקודי עם, טבע, חינוך סביבתי ואומנויות. ילדי וילדות הגנים נחשפים לסביבת טבע דרך טיולים, מרכז חקלאי אקולוגי 'בוסתן תם', חינוך מוסיקלי ועוד.

\

בשנה האחרונה, מגפת הקורונה אילצה את צוותי הגנים להתאים את סדרי היום למגבלות והמתווים השונים, דבר שנעשה תוך הקפדה ושמירה על בריאות הילדים והצוותים, זאת כמובן לצד קידום תהליכים חינוכיים-פדגוגיים חדשניים (כמן למידה חוץ-כיתתית ["מועצה ביער"], "גן ים" ועוד).

בנוסף, קידמה המועצה הענקת "תו איכות חוף הכרמל" למסגרות חינוכיות לגילאי לידה עד 3, על מנת להסדיר את תחום המעונות הפרטיים.

תו האיכות ניתן למעונות אשר פועלים בליווי והדרכה פדגוגיים; מעניקים שירות פסיכולוגי; מוכנים להענקת עזרה ראשונה; פועלים תחת אישור יועץ בטיחות, במבנה עם לחצן מצוקה ועם אישור על ביטוח. בנוסף, נדרשים המעונות הזכאים לתו האיכות של חוף הכרמל לעמוד בתקינה המומלצת לתינוקיה (1:4), לפעוטון (1:6) ולגנון (1:7).

זוהי פריצת דרך להסדרת תחום חשוב מאין כמותו, שעד כה נותר ללא פיקוח כמעט בכלל. כל המהלכים הללו נולדו מתוך תפיסה חדשה שמובילים ראש המועצה, אסיף איזק וממלא מקומו מחזיק תיק החינוך' רפי אבני. בתפיסה זו, הוחלט לחבר את הרצף החינוכי בין המסגרות הפרטיות לבין מסגרות הפועלות מתוקף חוק חינוך חובה.

ראש המועצה, אסיף איזק, אמר:

"תוכנית זו מציבה סטנדרט גבוה לתו איכות תוך כדי הנגשת מידע להורי הילדים כדי שיוכלו לקבל את ההחלטות שהכי נכונות לילדיהם ביעילות ובנוחות.

הורי הילדים יוכלו להתעדכן ברשימת הגנים להם ניתן תו איכות באתר האינטרנט של המועצה, דרך דף אגף החינוך. כל גן בעל תו איכות הינו גן המלווה ומפוקח על ידי מועצת חוף הכרמל."

 

הורי הילדים יוכלו להתעדכן ברשימת הגנים להם ניתן תו איכות באתר האינטרנט של המועצה. בתמונה, אסיף איזק, ראש המועצה האיזורית חוף הכרמל. צילום דוברות המועצה חוף הכרמל

 

בנוסף לתוכנית תווי האיכות, בשנה האחרונה נפתח גן חדש, "גן ים", אשר מצטרף ל"גן יער" שבו פעילויות הגן מתנהלות בעיקר בחוץ. גן ים החדש, אשר נמצא בקיבוץ נווה ים, נמצא כמטרים ספורים מאחד מחופי הים היפים בארץ. סדרי היום של הגן דומים לסדרי יום של גנים רגילים, הכוללת מפגשי בוקר, זמן למידה, זמן יצירה וכו', אך התכנים הינם בזיקה לטבע וערכי קיימות ואקולוגיה. מדובר בגן שמאפשר לילדות ולילדים למידה מגוונת ומבוססת על שהייה מרובה באוויר הפתוח.

מנהלת אגף החינוך, גבי אסם: "גן ים בנווה ים מצטרף לגני היער והטבע הקיימים במועצה.מדובר בגנים מובילים ופורצי דרך ברמה האזורית והארצית. אני מזמינה את כל ההורים להיכנס לאתר המועצה ולעיין בחוברת ההרשמה לגנים – נעשתה כאן עבודה משמעותית מאוד כדי לספק לכם את הקרקע הטובה ביותר לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבור המשפחה שלכם.

 

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוף הכרמל