החזירו לו נשימה

צוות שירותי בריאות כללית, במרכז לבריאות הילד ארמון בחיפה, הציל חיי נער שריאותיו נפגעו משאיפת עשן




 

 

צוות הכללית שהציל את הנער. הצוות נערך לבצע החייאה, בהתאם לצורך. צילום: כללית

צוות הכללית שהציל את הנער. הצוות נערך לבצע החייאה, בהתאם לצורך. צילום: כללית

אל המרכז לבריאות הילד של כללית במגדל ארמון בחיפה התפרץ אב מבוהל שנשא בזרועותיו את בנו בן ה 14.5 במצב קשה, מעולף ומתקשה לנשום.
בתחקור מהיר הסתבר שהנער שאף לריאותיו עשן כתוצאה משריפה שניצתה בשל מקצר חשמלי במערכת המוסיקה הביתית בחדרו והבעירה את כל אשר היה בסביבה.
הנער, שהינו אסתמטי פיתח מיד מצוקה נשימתית קשה ביותר, לא הגיב והיה בהכרה חלקית. למזלו, מרכז הילד של כללית ממוקם בקרבת מקום מגוריו והאב הגיב במהירות והביאו לטיפול מיידי, ללא עיכוב.
צוות כללית, בראשותו של מנהל מרכז הילד בחיפה –ד"ר כמאל חלבי והאחיות מייסה סעיד ואיילה ניר החלו מיד בטיפול חרום להצלת חייו: ניתן חמצן בזרם גבוה, שהינו הטיפול היעיל וההכרחי במקרה של שאיפת עשן, בוצעה אינהלציה, נפתח וריד והצוות נערך לבצע החייאה, בהתאם לצורך. במקביל, הוזמן אמבולנס שח"ל ונלקחו כל המדדים הנחוצים. הנער החל להגיב בהדרגה ומצבו התייצב. צוות האמבולנס, שהגיע לאחר זמן מה, מצא אותו כבר מיוצב ולאחר שיצא מסכנת החיים המיידית וכל שנותר לו היה רק לקחתו לבית החולים, להמשך טיפול ומעקב.
במעקב אחר בדיקות הדם שנלקחו מהנער, עם הגעתו לבית החולים, ניתן היה לראות שערכי הגזים היו חמורים ורק ניהול מקצועי וביד מיומנת של הטיפול בו, על ידי ד"ר חלבי, הוא שהציל את חייו. האב ושאר המלווים שהגיעו חרדים ומבוהלים נפרדו מהצוות בהתרגשות ודמעות הוקרה.
צוות כללית מציין כי לדאבוננו, ישנם לא מעט מקרים של אובדן חיים כתוצאה משאיפת עשן. ערנות ההורים שהביאו את הנער במהירות למרכז הילד וקבלת הטיפול המיידי והמקצועי במרפאת כללית, הם שאפשרו הצלת חיים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com



עוד בבריאות