'אות שר הבריאות' הוענק למכבי שירותי בריאות במחוז הצפון

מכבי, היא הקופה היחידה שזכתה באות עבור פרויקט ניידת טיפת חלב וניידת גריאטריה ביוזמת והובלת מחוז הצפון. מדובר בשירות מהפכני ויוצא דופן, שמנגיש את מיטב שירותי הבריאות שהפכו לרלוונטיים במיוחד בעידן הקורונה
ניידות טיפת החלב והגריאטריה של מכבי במחוז הצפון הן פיתוח חדשני ויוצא דופן שמטרתו להנגיש את שירותי הקופה ברמה הגבוהה ביותר לכל נקודה במחוז הצפון. מדובר בניידות מרווחות, חכמות ומאוד יעילות שתוכננו בהתאם עבור הגיל הרך ועבור הגיל השלישי.

תמונה: דוברות מכבי שירותי בריאות

תמונה: דוברות מכבי שירותי בריאות

 

ניידת טיפת החלב משמשת כמרפאה על גלגלים, ומצוידת היטב בכל הציוד הנדרש ופועלת בכל אזור הצפון בהתאם לצורך. המהלך מהווה באופן מעשי הכפלה של מרפאות טיפת החלב של מכבי בצפון. המרפאה הגריאטרית הניידת מתפקדת כמו כל מרפאה גריאטרית ומאוישת על ידי רופא, אחות וצוות רב מקצועי . הצוות מעניק מגוון טיפולים ואבחונים שמטרתם מניעת הדרדרות תפקודית והעלאת איכות החיים בקרב אוכלוסייה זו . כעת, עם הצלחה גדולה של המיזם ותודתם של אלפי חברים שנהנו מהניידות, זכתה מכבי במחוז הצפון באות שר הבריאות על המיזם החדשני ויוצא הדופן.

מר רן סער, מנכ"ל מכבי: "כל אדם הוא עולם ומלואו ואין שום הצדקה בעולם שקשיש שצריך שירות גריאטרי יקבל אותו בתל אביב ולא בקרית שמונה- וזה המבחן. זה נשמע כ"כ פשוט וגאוני אך אף אחד לא חשב על זה קודם. מחוז הצפון חיברו אחד ועוד אחד ועשו את זה ובגדול".

תמונה: דוברות מכבי שירותי בריאות

תמונה: דוברות מכבי שירותי בריאות

 

ד"ר גלית קאופמן, ראש מחוז הצפון: " כבוד גדול עבורנו לזכות באות שר הבריאות, זהו רגע מרגש עבורי, הזכייה רק מעודדת אותנו להמשיך, לחלום, ליצור ולחדש. ניידות הבריאות שהוקמו בצפון- זו יוזמה ייחודית וחדשנית, ראשונה מסוגה בעולם. הרעיון והחזון מאחורי המיזם זה להנגיש את השירות הרפואי למקומות הכי מרוחקים בצפון. המיזם הינו פרי שיתוף פעולה של פרופסור שוקי שמר יו"ר אסותא, חברת 'עמל ומעבר' ומכבי שירותי בריאות".

תמונה: דוברות מכבי שירותי בריאות

תמונה: דוברות מכבי שירותי בריאות

 

 

חמדה שטויאר, מנהלת התפעול של מכבי במחוז הצפון: "לנו, כיזמים, יש המון רעיונות, אך כדי להפוך רעיון לפתרון של ממש, זה ההישג הגדול. וכשמדובר בבריאות, ההישג הזה הופך להיות הרבה יותר משמעותי כי בסוף מי שנהנה מזה אלו תינוקות, הורים וקשישים שמקבלים שירות בכל נקודה בצפון בזכות הניידות הללו".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות