"המבחן נועד לייצר ידע בנושא מנהל תקין בשלטון המקומי"

עובדי עיריית קריית ביאליק השתתפו במבחני אומ"ץ בנושא טוהר המידות ומינהל תקין: "החלטנו לחייב את כל הדרג המנהלי ברשות לעבור את המבחן על מנת להרחיב את הידע בתחום החקיקה וטוהר המידות"' אמר ראש העיר אלי דוקורסקי

תנועת אומ"ץ, אזרחים למען מינהל תקין וצדק חברתי ומשפטי, השיקה בסוף 2019 את "מבחן אומ"ץ" בשיתוף מרכז השלטון המקומי וראשי הרשויות המקומיות, במטרה להטמיע את כללי טוהר המידות והמינהל התקין למיגור השחיתות בשלטון המקומי.

בתמונה: ראש העיר אלי דוקורסקי מבצע את המבחן. דוברות עיריית קרית ביאליק

בתמונה: ראש העיר אלי דוקורסקי מבצע את המבחן. דוברות עיריית קרית ביאליק

 

המבחן הינו מקוון ומיועד לעובדי הרשויות ונבחריה. עובדי עיריית קריית ביאליק השתתפו במבחן אומ"ץ ביוזמת מנכ"ל העירייה, ליאור טרגן, על מנת לבחון את בקיאותם בחקיקה בסיסית בנושא טוהר המידות ומינהל תקין, ולצייד אותם ב"ארגז כלים" לסוגיות בנושא. לפי סקר שערכה תנועת אומ"ץ בקרב עובדי רשויות מקומיות בארץ, התברר כי במקרים רבים אי ציות לחוקים נובע מחוסר ידיעת החוקים הרלוונטיים או יעוץ משפטי מוטעה. המבחן בחן את הידע של העובדים  בתחום חוק המכרזים, חוק חופש המידע, איסור נפוטיזם וכו'.

ראש העיר, אלי דוקורסקי שעבר את המבחן בהצלחה יתרה מסר: "המבחן נועד לייצר ידע בנושא מנהל תקין בשלטון המקומי. אני רואה חשיבות רבה שעובדי עיריית קריית ביאליק יקחו חלק פעיל וילמדו את רזי המנהל התקין על כל היבטיו. החלטנו לחייב את כל הדרג המנהלי ברשות לעבור את המבחן על מנת להרחיב את הידע בתחום החקיקה וטוהר המידות. העוברים בהצלחה את מבחן האומ"ץ זוכים לתעודה רשמית של התנועה".

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם אתם מקפידים להתרחץ בחופים מוכרזים בלבד?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בקרית ביאליק