שנת הקורונה שלי

אחרי שנה וחצי של טיפולי פוריות כמעט נשברתי, ואז שאלה אותי הרופאה: "מה היה מקל עלייך"? השבתי שאם היו אומרים לי שבעוד X טיפולים ו-X זמן יהיה לי 2 פסים על המקל. על חוסר וודאות, תקווה ומה שבינהם, תוכלו לקרוא בטור השבועי של עו"ד זהר גולן
סיכום שנת 2020 – (כמעט) שנה בתוך מגפת הקורונה. שנה הידועה גם בשמה השני, שנת חוסר הוודאות.

עבור כולנו זו הייתה שנה מטלטלת, אבל עבור "חולי השליטה" שבנינו, זו הייתה שנה מטלטלת פי כמה. אני אדם מתוכנן, מדוייק, מנהלת יומן מוקפד ומקרים בודדים (מאוד) גורמים לי לסטות ממנו.

פתאום זה הכה בכולנו. בכל יום אנחנו מתעוררים להנחיות, תקנות, מגבלות חדשות. עם מסיכה, בלי מסכה, חיוני, לא חיוני, יש גן, אין גן, יש פגרה, אבל הדיונים מתקיימים כרגיל. בקיצור כאוס חסר תקדים.


שנת הקורונה שלי צילום ענבל מרמרי

המצב הזה הזכיר לי שיחה עם הרופאה שאצלה עשיתי טיפולי פוריות.

אחרי שנה וחצי של טיפולים כמעט נשברתי, ואז היא שאלה אותי: "מה היה מקל עלייך"?

השבתי שאם היו אומרים לי שבעוד X טיפולים ו-X  זמן יופיעו 2 פסים על המקל, (גם אם מדובר ב-30 "סיבובים" ו-5 שנים) היה לי הרבה יותר קל להתמודד. משהו בחוסר הוודאות, בציפייה שחוזרת על עצמה מידי חודש והאכזבה של ה"פס אחד על המקל", גרמו לי כמעט להיכנע, לאבד תקווה.

אותו הדבר בהליכי גירושין. זו רעידת אדמה שמטלטלת את כל המוכר וחוסר הוודאות מחלחל לכל פינה. פתאום לספר לילד סיפור לפני השינה, זה כבר לא מובן מאיליו.

לפני כשנה אמר לי לקוח: "אם הייתי יודע שבעוד שנה הכל כבר יהיה מאוחרי, שאכיר אישה טובה לפרק ב', שאהיה עם הילדים שלי חצי מהשבוע, שתהיה לי דירה קטנה עם פינה לילדים, ושהמשכורת שלי תספיק לכל זה, הייתי מנהל את הליך הגירושין ברוגע".

מיד לאחר השיחה איתו, יצרתי את מודל "תמונת גירושין מנצחת", זו למעשה דרך להתמודד עם חוסר וודאות באמצעות יצירת טבלאות אקסל מסודרות. המצב הכלכלי ב"יום של אחרי", חלוקת הזמנים עם הילדים, חלוקת הנטל וגם את הציפייה מטיב מערכת היחסים עם הגרוש/ה.

ציור התמונה, למעשה מפחית משמעותית את תחושות חוסר הוודאות, החרדה והלחץ, ממקד אותך במה שחשוב באמת ודוחק לצד את רגשי הנקמה.

יש משהו בעריכת החישובים ובהגדרת המטרות, שגורם לוודאות.

שנת הקורונה שלי צילום shutterstock

אז מה בכל זאת היה טוב השנה?

  1. בניתי את מודל "תמונת גירושין מנצחת" (בטור הבא ארחיב עליו יותר).
  2. לאחר כברת דרך ארוכה של טיפולי פוריות, קיבלתי ב-02.2020 את כרמל הנסיכה הקטנה שלי (אחות של תמר, הנסיכה הגדולה שלי).
  3. תירגלתי את טכניקת ה"להודות על מה שטוב ולהסתכל ת-מ-י-ד על חצי הכוס המלאה", למשל העובדה שכרמל הגיעה לעולם ביחד עם הקורונה (החולה הראשון הגיע לישראל ביום 27.02.20). למעשה יצא, שכל העולם ישב איתי בבית בחופשת הלידה.
  4. למדתי לשחרר קצת את מחלת השליטה שלי ולשמור על האמונה שיגיע היום שבו נזיע כולנו בהופעה של שלמה ארצי בקיסריה ונזייף שם את: "תתארו לכם עולם יפה, פחות עצוב ממה שהוא ככה…"
  5. למדתי להמציא את עצמי בהתאם למצב החדש. בניתי פינת עבודה נוחה ונעימה בבית (ועל הדרך פירגנתי לאחותי הקטנה והמוכשרת).

ניצלתי את המצאת ה"זום" והצלחתי להיפגש בשעה 10:00 בבוקר עם לקוחה מקריית שמונה, ובשעה 11:00 עם לקוח מראשון לציון. והכל מבלי לצאת מפתח ה"זום".

את הטור בחרתי לסיים בסיפור האמיתי שעומד מאחורי "תיבת פנדורה".

פנדורה הייתה האישה שקיבלה מתנות מכל האלים, יופי, עדינות, קסם ונועם. כאשר הביא אותה זאוס לאמפימתאוס (פירוש השם: מחשבה שלאחר מעשה) אמר לו שפנדורה מגיעה עם תיבה סגורה שאסור בתכלית האיסור לפתוח. יום אחד פנדורה לא עמדה עוד בפיתוי והרימה מעט את מכסה התיבה. ברגע אחד, פרצו מהתיבה נחילים של רעים ומחלות, כאב וצרות, מצוקות גוף ונפש. פנדורה נבהלה ומיד סגרה את התיבה. כעבור מספר ימים ניגש אל התיבה פרומתאוס (פירוש השם: מחשבה שלפני מעשה) הוא פתח את המכסה ופתאום התעופפה לאוויר העולם "התקווה". פרומתאוס פנה לפנדורה ואמפימתאוס ואמר להם: "אם כבר שחררתם לעולם את כל הצרות, צריך לשחרר גם את התיקווה. שהרי היא חזקה מברזל.

את הרעות ששחרתם לא תוכלו עוד להשיב, אך כל עוד תהיה גם תקווה לאדם, הוא יוכל להתגבר על כל הרעות בראש מורם.

בואו נקווה ששנת 2021 תהיה שנה של בריאות! כי בתאכלס בריאות זה כל מה שחשוב.

עו"ד זהר גולן – ענייני משפחה וירושה

קישור לאתר: https://www.zohargolan.co.il/

קישור לדף הפייסבוק:  http://bit.ly/zohar-golan
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט