חיסון נושם

צוות כללית ערך מבצע למתן חיסוני קורונה ללמעלה מ-100 חולים מונשמים שנערך במוקדי החיסון בלין ובזבולון באופן מותאם בעבורם
 

צוות האחים והאחיות ביחידה להמשך טיפול של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי מטפל גם ב-102 מונשמים כרוניים אשר בזכות השירות הייחודי ממשיכים לשהות בביתם ואינם נאלצים לחיות במסגרות אשפוז מוסדיות. חודשי הקורונה היו קשים בעבורם במיוחד ורבים מהמונשמים נסגרו בבתים, בשל הסכנה הגדולה ביותר בעבורם להיחשף לנגיף.

תודות לזהירות הרבה שנקטו לפי הדרכה צמודה ועידוד של צוות כללית שמלווה אותם מקרוב, אכן אף אחד מהמטופלים לא חלה בקורונה וגם לא היה בבידוד.

"בחיסונים אחרים", מסבירה ניהל ח'טיב מנהלת הסיעוד ביחידה להמשך טיפול של כללית, "אנחנו מגיעים לבתי המטופלים שלנו. את בקבוקי החיסון לקורונה אסור לטלטל ויש צורך בטמפרטורה נמוכה במיוחד. על כן, בשלב זה לא ניתן להגיע לבתיהם ולחסנם, עד אשר משרד הבריאות ימצא לכך פתרון לוגיסטי. מסיבה זו נערכנו למתן חיסון לכל מטופל מונשם שרק ניתן להביאו למוקדי החיסון".

 

ביחידה להמשך טיפול דאגו לחסן את המונשמים. צילום: דוברות כללית

 

צוות היחידה: ד"ר מוסא זובידאת – מנהל המערך, ניהל ח'טיב – מנהלת הסיעוד ביחידה וסמי פרץ אח אחראי שלוחת חיפה וסמי קנבורה רכז מונשמים במחוז, יזמו מבצע חיסונים במוקד החיסון של כללית במרכזים הרפואיים לין וזבולון. תואמו בעבורם תורים ייעודיים והם התקבלו במסלול ירוק ללא המתנה ובנפרד מהאחרים, כדי לצמצם חשיפה לנגיף. האחות ניהל: "המבצע הזה היה אחד המרגשים ביותר בהם לקחתי חלק כי הענקנו למטופלים תחושה שדואגים להם וכן תקווה לחיים פחות מאויימים מהקורונה".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות