תביעה: שני "יזמי הייטק" עקצו משקיעים בעשרות אלפי שקלים

תביעה: "אמזון + הסינים מעוניינים, ויש לנו על זה התכתבויות" – כך סימסו שני "יזמי הייטק" מתחזים ועקצו את המשקיעים בכ-60 אלף שקלים
 

"סיימנו את המחקר כדי לבנות מערכת ויודעים איך עושים את זה לכן אנחנו בונים טכנולוגיה שלא קיימת וביחד אם זה קהילה". כך סימסו שני יזמים למשקיעים בשגיאות כתיב בולטות.

"אם נגייס את הכסף ונעבור שלב הבא, הסינים והממשל הסיני מוכנים להיכנס", וכן "יש לנו אפשרות לקבל פטנט במחשבים…".

לא ברור מה יותר מביך או מקומם, שפת הרחוב הנמוכה שבה השתמשו צמד היזמים בהודעות אותן שלחו ל"עשרות משקיעיהם", או דווקא תמימותם הקשה של שני בעלי חברת טקסטיל שנפלו בפח, והעבירו ל"סטארט-אפ" הדמיוני – הלוואה בסך 60 אלף שקלים לאורך חמש שנים – כך לפחות נטען בתביעה למימוש הסכם, אותה הגישו אנשי הטקסטיל נגד היזמים.

 

שני יזמי הייטק מתחזים עקצו את המשקיעים. צילום אילוסטרציה

 

לדברי עו"ד גיא סרוסי המיייצג את התובעים, אנשי טקסטיל, שהידע שלהם בטכנולוגיה שואף לאפס, התרשמו ממצגת פאואר פוינט אותה הציגו בפניהם בעלי חברת 'פיסט בע"מ'.

לדבריו, בעלי חברת 'פיסט בע"מ' שהתחזו ליזמים, טענו כי הם לפני פריצת דרך טכנולוגית שעומדת להפוך את בעלי המניות בחברה למיליונרים, וביקשו לגייס עשרות אלפי שקלים לטובת פיתוחו.

וכך, השתכנעו אנשי הטקסטיל להלוות לחברת 'פיסט בע"מ' עשרות אלפי שקלים, וזאת במסגרת הסכם הלוואה מפורט שנחתם בין הצדדים.

על פי ההסכם יועברו לאנשי הטקסטיל מניות בחברת 'פיסט בע"מ' והלוואתם תוחזר להם בלוחות זמנים ברורים.

בנוסף מסרו בעלי חברת 'פיסט בע"מ' לתובעים שטר ערבות אישי להחזר ההלוואה.

 

שני המתחזים, כך נטען בתביעה הנדונה בימים אלה, עקצו את המשקיעים בעשרות אלפי שקלים. צילום אילוסטרציה דוברות המשטרה

 

לדברי עו"ד סרוסי, עם החתימה על ההסכם העבירו מרשיו לבעלי חברת 'פיסט בע"מ' הלוואה בסך 18 אלף שקלים, אך זמן קצר לאחר מכן, שבו בעלי החברה וביקשו מהתובעים הלוואה נוספת בסך 42 אלף שקלים, וזאת בניגוד להסכם, ומבלי ש"המיזם הטכנולוגי" שלהם יגיע לאבני הדרך בהן נדרשת השקעה נוספת.

על פי התביעה, מסע הלחצים והשכנועים אותו הפעילו הנתבעים על התובעים, במהלכו טענו כי העברת הכסף תביא לפריצת דרך טכנולוגית משמעותית, צלח – ואנשי הטקסטיל התמימים העבירו לידי הנתבעים 42 אלף שקלים נוספים.

 

עו"ד גיא סרוסי. צילום: אילן אסייג

 

לדברי עו"ד סרוסי, בתחילת הדרך העבירו בעלי 'פיסט בע"מ' למרשיו מסרונים עם עדכונים על פריצות דרך שהחברה עומדת על סיפן, וזאת בשפת רחוב מלאת שגיאות כתיב ותחביר, שאינה מאפיינת כלל יזמים מתחום הטכנולוגיה.

כך, על פי התביעה, הודיעו בעלי 'פיסט בע"מ' ל"כל משקיעיהם" שחברת אמזון מתעניינת בפיתוח הטכנולוגי שלהם, וכך גם "הסינים והממשלה הסינית".

עורך הדין טוען כי חרף ההודעות החובבניות ל"משקיעים", לא הבינו התובעים כי נפלו בפח, עד אשר הגיע מועד החזר ההלוואה, או אז החלו בעלי חברת 'פיסט בע"מ' להתחמק מפניהם בטענות ובתירוצים שונים.

בצר להם, פנו אליו בעלי חברת הטקסטיל והוא כאמור הגיש תביעה למימוש ערבותם האישית של בעלי חברת 'פיסט בע"מ' עד לגובה ההלוואה אותה נטלו ממרשיו, בתוספת ריבית והצמדה והוצאות משפטיות.

כמו כן, בתביעה שנדונה בימים אלה דורשים התובעים את העברת כלל המניות בחברת 'פיסט בע"מ' אשר הובטחו להם במסגרת ההסכם בין הצדדים.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות