300 אלף ש"ח: סייעת בפעוטון תובעת זוג הורים מהקריות בגין לשון הרע

בכתב ההגנה שהגישו ההורים באמצעות עורכי הדין אביעד חייט ועדי רווש, טענו כי "התוכן שפורסם אינו מהווה לשון הרע וכי הדברים היו דברי אמת והיה בפרסומם עניין ציבורי"
 

מטפלת בפעוטון בקריות הגישה לבית משפט השלום בחיפה תביעת לשון הרע נגד בני זוג, אשר בנם תתחנך בפעוטון, בטענה כי ההורים הכפישו אותה ופגעו בשמה הטוב.

בתביעה טענה המטפלת, כי בחודש יוני 2018 פנו אליה הורים בגן וסיפרו לה, כי נאמר להם על ידי הנתבעת ואף על ידי בעלה בכמה הזדמנויות, כי היא פעלה באלימות כנגד ילדים בעבר ואף נחשדת בביצוע מעשי אלימות בהווה.

"התובעת אשר היתה פגועה עד עמקי נשמתה בגין האשמות אלו סרבה להאמין, כי זהו המצב שכן הנתבעים מעולם לא פנו אליה בעניין זה ו/או סיפרו לה בדבר האשמות אלו. נהפוך הוא, הנתבעים היו תמיד נעימים בפני התובעת וכעת מסתבר, כי היה מדובר בלא יותר ממצג שווא אשר הציגו בפני התובעת.

לפתע בחודש יולי 2018 קיבלה התובעת לידה העתקים של התכתבויות של הנתבעת עם קבוצת הורים נרחבת באפליקציית ה up whats שם טרחה לציין באילו מעשים לכאורה נחשדה בעבר התובעת.

"הנתבעת אף הגדילה לעשות וביקשה, כי ההכשפות דנן ישמרו בקבוצה שכן גם לנתבעת 1 ברור, כי במעשיה אלו יש משום פגיעה של ממש בשמה הטוב של התובעת", נכתב בתביעה.

 

מטפלת בפעוטון הגישה תביעת לשון הרע נגד זוג הורים מהקריות. צילום: אילוסטרציה

 

בכתב ההגנה שהגישו ההורים, באמצעות עורכי הדין אביעד חייט ועדי רוואש, נכתב כי בחודש יוני 2018 פורסמה בתקשורת ידיעה אודות תינוק בפעוטון, אשר הושכב לישון כשראשו וגופו מכוסים.

עוד צויין כי עורך הדין אשר ייצג את מנהלת הגן בקריות, מסר אז בתגובה לאותה כתבה: "אחת העובדות התנהלה באופן פסול ופוטרה".

עורכי הדין חייט ורווש מציינים בכתב ההגנה כי לאחר פרסום הכתבה נוצרה בהלה גדולה בקרב ההורים באותו פעוטון ובהמשך אף "יצאו עשרות הורים בסביבת הקריות וחיפה להפגין על ההתעללות הקשה והדבר הוביל להד תקשורתי רב".

בהמשך, בחלוף תקופה קצרה ובמסגרת שיחה פרטית בווטס אפ בין הנתבעת לבין חברתה הקרובה, סיפרה לה החברה כי בשנת 2011, עת הגיעה לאסוף את בנה מהפעוטון, היתה עדה להתנהגות אלימה מאוד של התובעת כלפי קטין בן שנה.

החברה הקרובה סיפרה לנתבעת בשיחת ווטס אפ בין השתיים, כי ראתה במו עיניה את התובעת מטיחה את ראשו של הפעוט אל המזרון בחוזקה, מאחר והתינוק בכה ולא נרדם.

"זמן קצר לאחר מכן במהלך חודש יולי 2018, התקיימה שיחה קבוצתית בין כלל ההורים בפעוטון באמצעות קבוצת הווטס אפ הכיתתית ובמסגרתה התדיינו ההורים לגבי השאלה מי תהיה הסייעת בקבוצה, וזאת מאחר ולאחר המקרה אשר פורסם נוצר מצב של תחלופה רבה של סייעות בגן.

בכתב ההגנה צויין עוד כי "במסגרת אותה התכתבות הועלתה האפשרות כי התובעת תשובץ לקבוצת הילדים בה נמצא בנה הקטין של הנתבעת.

בעקבות כך כתבה הנתבעת את אשר הובא לידיעתה מעדותה של חברתה הקרובה, ובנוסף שלחה לקבוצה העתק מההודעה אשר כתבה לה חברתה בווטס אפ.

הנתבעים טוענים בכתב ההגנה כי "התוכן שפורסם אינו מהווה לשון הרע וכי הדברים היו דברי אמת וכן שהיה בפרסומם עניין ציבורי וכי פורסמו על ידי הנתבעת בתום לב".

 

הסניגורים, עורכי הדין אביעד חייט ועדי רוואש

 

עורכי הדין טוענים בכתב ההגנה כי מדובר ב"תביעה טורדנית וקנטרנית שכן "פרסום" דבר אמת בקבוצה סגורה של הורים לקטינים השוהים באותו פעוטון, אינו יכול להיחשב פרסום אסור ו/או מזכה בפיצוי בנסיבות העניין.

הנתבעת פעלה בתום לב של ממש כאשר שיתפה את שאר ההורים לקטינים באשר הובא לידיעתה בדבר התנהגותה האלימה של התובעת כלפי תינוק חסר ישע בן שנה.

מעבר לכך, יש לומר כי הנתבעת מילאה את חובתה המוסרית והחברתית – להתריע ולשתף את שאר ההורים במידע אשר הובא לידיעתה.

בנסיבות העניין לא יכול להיות כי מילוי חובה מוסרית וחברתית חשובה שכזאת עלולה להוות בסיס לתביעת פיצוי כלשהו", כתבו עורכי הדין וביקשו מבית המשפט למחוק את התביעה על הסף.

עו"ד אביעד חייט אמר היום:

"חורה כי התובעת בחרה לפנות לבית המשפט בתובענה כנגד מי שפעלה בתום לב.

מצופה מכל הורה ו/או אדם באשר הוא, לדווח ולשתף מקום שעולה חשד לפגיעה בחסרי ישע אף שהדבר מובא לידיעתו האישית וזהו קיום האינטרס הציבורי במלא הדרו.

בנסיבות העניין לא יעלה על הדעת כי מילוי חובה אזרחית ומוסרית חשובה שכזאת, עלולה להוות בסיס לתביעת פיצוי כלשהו.

כמובן שכלל הטענות המנויות בכתב התביעה משוללת כל יסוד ונדאג להוכיח זאת במקום המתבקש והוא בית המשפט בלבד".

היום קבע בית משפט השלום בחיפה את הדיון הבא בתיק, לשלב ההוכחות.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות