#תהיו_עדי: תושבת חיפה עומדת מאחורי קמפיין ויראלי חדש ברשתות החברתיות

בעקבות מקרה שירה איסקוב שזיעזע את המדינה: תושבת חיפה ומייסדת משרד פרסום חברתי, החליטה לצאת בקמפיין התנדבותי חדש שכבר כבש את הרשת
 

קמפיין ויראלי חדש #תהיו_עדי, קורא לגולשי הרשתות החברתיות להחליף את מסגרת תמונת הפרופיל שלהם בכזו עם איור של שירה איסקוב ושכנתה עדי.

הקמפיין נוצר לקידום העלאת המודעות נגד אלימות נשים, עקב המקרה שזעזע מדינה שלמה. מאחורי המהלך החברתי עומד משרד הפרסום החברתי The Brand House.

על פי נתוני משרד הרווחה מדי נרצחות כ-20 נשים בישראל שנה ישנם בישראל ועשרות רבות חוות אלימות באופן יומיומי בדרגות שונות.

 

גם נטלי דדון הצטרפה למפיין החברתי – תהיו עדי

 

מגפת הקורונה אומנם הקפיאה תחומים רבים בחיינו, אך דווקא האיצה את אירועי האלימות במשפחה, כאשר מספר התלונות גדל פי שלושה ומקרים רבים לא מגיעים לידי דיווח.

בעקבות שידור כתבתו של בן שני, על מקרה שירה איסקוב שזעזע את המדינה, החליטה יערית שושן-סבג מחיפה, מייסדת משרד הפרסום החברתי The Brand House  לצאת במהלך דיגיטלי התנדבותי חשוב, המשתמש בכוחן העצום של הרשתות החברתיות ומזמין גולשים להחליף באופן אקטיבי את מסגרת הפרופיל שלהם באיור של שירה איסקוב ועדי שכנתה.

במקביל מתבקשים הגולשים לתייג את האשטאג #תהיו עדי. מטרת הקמפיין היא להעלות את המודעות והשיח בנושא אלימות בנשים וליצירת שינוי אמיתי.

 

פנינה רוזנלבום בקמפיין החברתי. צילום: יח"צ 

 

שושן-סבג:

"כשראיתי בטלוויזיה את מקרה האלימות הקשה נגד שירה איסקוב הזדעזעתי עמוקות, לא רק כאישה, אלא כאדם. לא יתכן שבמדינת ישראל של שנת 2021, נשים עדיין משמשות שק חבטות של גברים אלימים איתן הן חיות.

המדינה אומנם הציגה בשנת 2017 החלטה ליישם תוכנית למניעת אלימות נגד נשים, אך זו אינה מספיקה".

 

יערית שושן-סבג בקמפיין החברתי. צילום: יח"צ

 

שושן-סבג: "תקופת הקורונה פוגעת כלכלית ונפשית בכל אזרחי ישראל, אך מביאה לקצה גברים בעלי נטייה לאלימות, אשר מוציאים את תסכולם על נשים חסרות אונים החיות איתם.

כל מקרה של אלימות יכול להסתיים ברצח וכל מקרה של רצח יכול להימנע עם ערנות של הסובבים, חקיקה של הממשלה וטיפול של גורמי רווחה".

 

נעמה קסרי בקמפיין החברתי תהיו עדי. צילום: יח"צ

 

"החלטנו ליצור מהלך קטן עם חשיבות ענקית להעלאת המודעות נגד אלימות", מסבירה עו״ד רוני ססובר ומנכ״לית משרד הפרסום ‏The Brand House.

"על ידי הוספת המסגרת המאוירת עם דמויותיהן של שירה ועדי על ידי אדם, נחשפים למהלך כל חבריו והמקרה בפרט והנושא בכלל מגיעים אליו.

העלאת נושא האלימות נגד נשים מלמטה גורמת ללחץ ציבורי שיקדם עוד חקיקה ועוד עזרה לנשים אלו.

הדבר חשוב במיוחד בתקופת הקורונה, בה בעוד שמקרי האלימות גוברים, הם נדחקים לשוליים של הנושאים בהם עוסקת הממשלה". ,

 

מירן בוזגלו קמפיין החברתי. צילום: יח"צ

 

לקמפיין הצובר תאוצה במהירות נרתמו עד היום משפיעניות וידועניות רבות  שראו את מטרתו חשובה והחליפו את תמונת הפרופיל, ביניהן: רוית אסף, מיכל כלפון צ'פצ'ולה, נעמה קסרי, פנינה רוזנבלום, נטלי דדון, עיינת גולן ועוד.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות