"מאד גאים בשותפות שלנו עם עיריית חיפה ותומכים בחזון ובמאמצים שלה"

יו"ר השותפות, גדי זיו, התייחס גם לראיון בו תקפה לאחרונה המנכ"לית היוצאת של השותפות, את ראש עיריית חיפה ואמר: "אני רוצה להיות ברור בנושא זה. ורד ישראלי דיברה בשם עצמה ולא כמייצגת את שותפות חיפה בוסטון או CJP. ההערות שהיא הביעה בעיתונות בנושא לא משקפות את הדעות של CJP ושל שותפות חיפה-בוסטון"


 

בראיון מיוחד ל"ניוז חיפה קריות" מספר יו"ר שותפות חיפה בוסטון, גדי זיו, על התכניות המיוחדות שעומדות על הפרק, על קידום חברה שיוויונית, על פרויקט "הורים במרכז", ועל מנכ"לית השותפות היוצאת, ורד ישראלי, שתקפה בחודש שעבר במילים קשות את ראש עיריית חיפה: "ורד ישראלי דיברה בשם עצמה".

גדי, ספר כיצד נולד הקשר המיוחד בין שתי הערים, חיפה ובוסטון?

"שותפות חיפה בוסטון הוקמה בשנת 1989 ביוזמת קבוצת אנשי עסקים מבוסטון ומחיפה ובשיתוף עם עיריית חיפה על מנת לקדם פרויקטים לקליטת גלי העלייה מברית המועצות לשעבר.

היוזמות התמקדו בעיקר בתחום יצירת תעסוקה וכללו את הקמת מט"י חיפה ושתי חממות טכנולוגיות במת"מ ובקריית הטכניון.

במהרה התפתח קשר הדוק וחם בין הקהילה היהודית בבוסטון לבין הקהילה בחיפה וכיום הוא מקיף מאות ואלפי אנשים המעורבים בפרויקטים שמקיימת השותפות.

כיום פועלת שותפות חיפה-בוסטון בשיתוף פעולה צמוד עם עיריית חיפה ועם הסוכנות היהודית, הג'וינט, אוניברסיטת חיפה, הטכניון, קרן חיפה, ועשרות מוסדות ממשלה, עמותות וארגונים שונים" .

 

"מקיימים שיתוף פעולה צמוד עם עיריית חיפה ועם הסוכנות היהודית, הג'וינט, אוניברסיטת חיפה, הטכניון, קרן חיפה, ועשרות מוסדות ממשלה, עמותות וארגונים שונים". בתמונה, גדי זיו, יו"ר שותפות חיפה בוסטון. צילום: עצמי

 

מהם הפרוייקטים המתוכננים במסגרת השותפות בשנים הקרובות?

"השותפות מתמקדת בשלושה תחומים: איתור והשקעה במנהיגים צעירים בקהילה שפועלים במרץ להפיכת הקהילות שלנו למחוברות, חזקות, שוויוניות ועצמאיות יותר; קידום חברה שוויונית על בסיס כבוד והבנה הדדיים, וזאת על ידי השקעה ביוזמות קהילתיות, בעלות השפעה גבוהה, לחיזוק אוכלוסיות מוחלשות בחיפה; וטיפוח זהות יהודית ותחושת גאווה במורשת העשירה והמגוונת שלנו.

בתחום קידום חברה שיוונית אנחנו עובדים ביחד עם קהילת יוצאי אתיופיה וקהילות נוספות כדי לבנות תכניות הדרכה וחינוך שיכינו את בני הנוער לשירות צבאי משמעותי ומוצלח, ויוצרים רשתות תמיכה לשיפור סיכויי ההשתלבות והשלמה מוצלחת של השרות בצה"ל ופועלים להגדלת אפשרויות התעסוקה ורכישת השכלה גבוהה לחיילים משוחררים.

כמו כן, אנחנו פועלים לשיפור הזדמנויות התעסוקה וההשתלבות בעולם העבודה באמצעות מתן כלים והכשרות מקצועיות במטרה לשפר את במצב הכלכלי והניידות החברתית של קהילת יוצאי אתיופיה וקהילות מוחלשות נוספות.

פרויקט אחר בתחום קידום חברה שוויונית הוא 'הורים במרכז' – מודל קהילתי חדש ומהפכני שנהגה ופותח בידי צוות ומתנדבי CJP בשיתוף עם מחלקת חינוך ושירותים קהילתיים בעיריית חיפה.

ביחד, זיהינו צרכים בתחום של מניעת נוער בסיכון ופיתחנו מודל מניעה ותמיכה רב-ממדי שכונתי המסייע למשפחות מלידת הילד עד גיל בית ספר.

הפיילוט נעשה בשכונות קריית אליעזר ובת גלים, שבהן מתגוררות קהילות גדולות של עולים מברית המועצות לשעבר, ערבים־ישראלים, יוצאי אתיופיה ואזרחים ותיקים.

בנוסף למתן שירותים למשפחות האלו, משתתפים במיזם הקהילתי 'הורים במרכז' אנשי מקצוע מתחומים שונים הקשורים לגיל הרך וביחד יוצרים רשת איתנה של עובדים ועובדות סוציאליים, מטפלים ומטפלות, אנשי חינוך, עובדי מקצועות הבריאות ועוד.

כיום מנוהלת התכנית באופן מלא על ידי עיריית חיפה ונעזרת בתמיכה כספית ומקצועית של שותפות חיפה בוסטון.

הצלחת הפיילוט הובילה לאימוץ מודל 'הורים במרכז' על ידי משרד החינוך כמודל מוביל למעורבות הורים לילדים בגיל הרך והמודל משוכפל לערים נוספות בישראל.

בתחום טיפוח הזהות היהודית שותפות חיפה-בוסטון, מפעילה את תוכנית "מפגשים- קשרי בתי ספר", תוכנית שנוצרה במיוחד ע"י נציגי השותפות מחיפה ומבוסטון ובשיתוף עיריית חיפה ומושתתת על קשרים המתבססים על המורשת והזהות היהודית ומיועדת לתלמידים ולצוות ההוראה.

התוכנית כוללת מפגשים מקוונים ומפגשים פיזיים של משלחות תלמידים מחיפה ומבוסטון.

כדי לחזק את התוכניות השותפות מעבירה תוכנית השתלמות בת כשנה – Professional Development, למורים המובילים את תוכנית הזהות היהודית בבתי הספר.

מחלקת החינוך של עיריית חיפה, נמצאת בקשר הדוק עם חברי הוועדה, בכל הקשור לפרויקטים בתחום ההתחדשות היהודית בעיר ויחדיו הם מובילים אירועים הנוגעים למורשת ולמסורת היהודית..

המנהיגות הצעירה של שותפות חיפה בוסטון מחיפה משתפת פעולה עם המנהיגות היהודית הצעירה בבוסטון.

למשל בתוכנית 'משפיעות' היא תכנית למנהיגות נשית חיפאית צעירה המקדמת פיתוח אישי מקצועי, ופיתוח רשת קשרים עסקיים וחברתיים.

תוכניות אחרות מעודדות יזמות חברתית בחיפה בשיתוף עיריית חיפה וכן תכנית תמיכה בעסקים קטנים שנפתחה בעקבות הקורונה".

לאחרונה, מנכ"לית השותפות היוצאת, ורד ישראלי, התראיינה בתקשורת ותקפה במילים קשות את ראש עיריית חיפה. האם דבריה נאמרו על דעתכם?

"אני רוצה להיות ברור בנושא זה. ורד ישראלי דיברה בשם עצמה ולא כמייצגת את שותפות חיפה בוסטון או CJP. ההערות שהיא הביעה בעיתונות בנושא לא משקפות את הדעות של CJP ושל שותפות חיפה-בוסטון".

 

זיו: "ההערות שהביעה המנכ"לית היוצאת בעיתונות, לא משקפות את הדעות של CJP ושל שותפות חיפה-בוסטון". בתמונה, ראש העיר, עינת קליש רותם. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

 

גדי זיו: 

"אנחנו מאד גאים בשותפות שלנו עם העירייה ותומכים בחזון ובמאמצים של העירייה, בהנהגתה של עינת קליש-רותם, ומודים על העבודה המסורה של עובדי העירייה.

אנחנו שואפים למצוא עוד דרכים משמעותיות לשתף פעולה ולחזק את שתי הקהילות של חיפה ושל בוסטון".

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות